Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku ul. Jana i Hieronima Małeckich 1 19-300 Ełk  tel. fax (87) 732 - 63 - 90 e-mail: g1@miasto.elk.pl  

     STRONA GŁÓWNA

 

           KONTAKT

 

          AKTUALNOŚCI

 

            GIMZETKA

BIBLIOTEKA
 
RODO
 
PLAN LEKCJI
 
PODRĘCZNIKI
 
KADRA
 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
 
RADA RODZICÓW
 

ROK SZKOLNY 2017 - 2018

 

 

Terminy egzaminów poprawkowych 2018.

 

1.      Egzamin poprawkowy z języka niemieckiego odbędzie się 27 sierpnia 2018 r.:

- część pisemna o godz. 9.00,

- część ustna o godz. 10.00.

2.      Egzamin poprawkowy z języka angielskiego odbędzie się 27 sierpnia 2018 r.:

- część pisemna o godz. 9.00,

- część ustna o godz. 10.00.

3.      Egzamin poprawkowy z fizyki odbędzie się 27 sierpnia 2018 r.:

- część pisemna o godz. 10.30,

- część ustna o godz. 11.30.

4.      Egzamin poprawkowy z geografii odbędzie się 27 sierpnia 2017 r.:

- część pisemna o godz. 10.30,

- część ustna o godz. 11.30

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się 27.08.2018 r. o godz. 12.15.
 

Święto Konstytucji 3 Maja
Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Przedstawiciele uczniów i nauczycieli wzięli udział we mszy św. w ełckiej katedrze, a następnie w uroczystym pochodzie do Parku Solidarności. Tam, pod pomnikiem, złożone zostały wiązanki i wieńce, zabrzmiał hymn narodowy, odbył się apel poległyc
h

 

 

   

1 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ptaków

Ptaki od wieków inspirują i fascynują ludzi – są symbolem wolności, potrafią latać, pięknie śpiewać. Występują na wszystkich kontynentach, zajmują różnorodne typy siedlisk.
Najczęściej kojarzą nam się z wróblem, kawką i gołębiem miejskim, czasami zabrudzonym chodnikiem lub parapetem. Jednakże ich rola w przyrodzie jest niedoceniona.

WIĘCEJ

 

 

   

STYPENDIA WYROSNĄ NA WIOSNĘ

W dniu 25.03.2018 r. przeprowadziliśmy kolejną akcję charytatywną – „Stypendia wyrosną na wiosnę”. Kwestowaliśmy w supermarkecie Kaufland na stypendia dla naszych zdolnych uczniów z rodzin potrzebujących wsparcia na rozwijanie pasji i zainteresowań. Jak zwykle mieszkańcy naszego miasta nas nie zawiedli, chętnie wrzucali do puszek pieniądze. Udało nam się zebrać 810,96 złotych. Serdeczne podziękowania pani dyrektor supermarketu Kaufland oraz naszym wolontariuszkom, które zawsze są chętne do działania na rzecz drugiego człowieka.
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego ”Papież Franciszek

   

KIERMASZ WIELKANOCNY

22 marca w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby – wszystkie wykonane własnoręcznie. Rękodzielnicze cudeńka: pisanki, kraszanki, stroiki, zajączki, gąski, kurczaczki oraz biżuterię.
Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem . Wydarzenie to wprowadziło całą naszą szkolną społeczność w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych i zastanowienia się nad potrzebami drugiego człowieka. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na stypendia naszym utalentowanym uczniom na rozwijanie ich talentów i pasji. Dziękujemy rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do naszej akcji.                               

   

Budki dla skrzydlatych przyjaciół

Przyroda budzi się do życia wielkimi krokami. W dzień i w nocy nad naszymi głowami trwają przeloty gęsi, bocianów i żurawi powracających na lęgowiska Kotliny Biebrzańskiej.
W zabudowie miejskiej słychać zalotny śpiew zięby. To znak, że ptaki przystępują do lęgów.

WIĘCEJ

   

WIELKIE SERCA

W lutym i w  marcu uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum zorganizowali lub włączyli się w przygotowania do kilku imprez charytatywnych na rzecz osób chorych i potrzebujących.
Samorząd Uczniowski dwukrotnie urządził w szkole degustację gorącej herbaty i pysznych wypieków. W niedzielę 18 lutego na hali gimnastycznej odbył się festyn sportowo-rekreacyjny “Gramy w Zośkę dla Zosi” przygotowany przez Kamilę Jurską i Natalię Kuczewską.

WIĘCEJ

   

Sukcesy w konkursach

Gratulujemy Wiktorii Krzesickiej, Natalii Kulbackiej i Zuzi Wujek sukcesów w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty.
Wiktoria zdobyła tytuł laureatki z j. polskiego i finalistki z j. francuskiego, Natalia jest laureatką z j. polskiego, a Zuzia finalistką z biologii.
Gratulujemy także paniom Katarzynie Łukaszewicz i Joannie Sobotkiewicz i dziękujemy za przygotowanie dziewczyn!
 

   

NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

7 marca 2018 roku już po raz kolejny uczestniczyliśmy w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Ełckim Centrum Kultury. Tym razem gimnazjaliści obejrzeli film Roberta Glińskiego „Kamienie na szaniec”.
Wstrząsająca historia nastolatków walczących o wolność, którym nie dane było normalnie żyć, cieszyć się i kochać niezwykle poruszyła młodzież.

WIĘCEJ

   

Pierwszy dzień wiosny w szkole

W  dniu 21 marca w naszej szkole było:

- kolorowo (założyliśmy wiosenne kolory),
- smacznie (mogliśmy spróbować przepysznych wypieków),
- pachnąco (do spróbowania była herbata – owocowa, karmelowa, zielona)
- i sportowo (obejrzeliśmy pasjonujący mecz siatkówki miedzy uczniami a nauczycielami/rodzicami.

WIĘCEJ

   

WYCIECZKA DO WILNA

24.05.2028r. odbędzie się wycieczka do Wilna. W programie wycieczki jest zwiedzanie Góry Trzech Krzyży, Cmentarza na Rossie, Muzeum Mickiewicza Kościoła św. Piotra i Pawła, Cerkwi św. Ducha, Bramy Ostrobramskiej, Wileńskiej Starówki ...

WIĘCEJ

   

OPŁATA ZA OBIADY W KWIETNIU 2018
OPŁATA
na konto szkoły do 29 marca (czwartek),
gdyż obiady zamawiane będą 30 marca 2018.

DNI WYŁĄCZONE: – 3, 18, 19, 20, 30 kwietnia
               uczniowie
15 dni x 3zł = 45,00 zł
pracownicy
15 dni x 5zł = 75,00 zł
Bank PKO PB
nr konta do wpłaty: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku,
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać:
„opłata za obiady za miesiąc ... .” oraz imię i nazwisko dziecka

   

Zbiórka żywności „TAK POMAGAM”

 Wolontariusze  z Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, tak jak ich patronka szkoły „zachowują się jak trzeba”, nie jest im obojętny los ludzi potrzebujących, dlatego wspierają przedsięwzięcia Caritas Diecezji Ełckiej . Zaangażowali się  w Wielkanocną Zbiórkę Żywności  „Tak Pomagam”.
Za swoja postawę zasługują na wielkie podziękowania za sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków.
Aby chęć pomagania innym tkwiła w Was przez całe życie, jesteście SUPER.

   

Uczciliśmy pamięć! 

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ma na celu przywrócenie pamięci i oddanie czci żołnierzom antykomunistycznego podziemia, który po zakończeniu wojny nie złożyli broni i nadal walczyli o wolną i demokratyczną Polskę.
          W tym dniu przy tablicy budynku dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Ełku, upamiętniającej ofiary zbrodni spotkali się uczestnicy uroczystości zorganizowanych z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
           W obchodach uczestniczyły uczennice naszego gimnazjum, które wraz z opiekunkami złożyły wiązankę kwiatów.

   

Kolejna sesja Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku

Natalia Kowalewska (3c) i Sebastian Ankudowicz są przedstawicielami naszego gimnazjum w Dziecięco-Młodzieżowej Radzie Miasta Ełku. Jest to organ doradczy prezydenta Ełku. Natalia i Sebastian wzięli udział w warsztatach dla kandydatów na radnych (28 lutego) i 5 marca uczestniczyli w sesji jako radni. Podczas obrad debatowano nad pomysłami, które młodzi ełczanie mogliby przedstawić prezydentowi do realizacji, aby poszerzyć ofertę miasta dla młodych mieszkańców. Proponowano, m.in., budowę nowych ścieżek rowerowych, boiska do piłki plażowej, toru wrotkarskiego, kolejnych siłowni na wolnym powietrzu. Poruszono też tematy obchodów 100-lecia odzyskana niepodległościprzez Polskę oraz tematy bezpieczeństwa w realu i  w sieci.

   

NIEPYTKI ZA LUTY

2aRoksana Murawska, 2bBorawska Zuzanna, Gadomski Kacper, Martyna Muzyka, 2dRogaska Katarzyna, Skindzier Szymon, Zambrowska Monika, 2eAdamowicz Angelika, Borysowski Szymon, Ciołko Paweł, Guzik Katarzyna, 2fDąbrowska Agata, Zyskowski Kacper, Żukowski Mateusz, 3bŁukasz Milewski, 3c  Paula Kozikowska , Zuzia Wujek, 3dChudziński Jakub, Polink Kacper, Suplicki Przemysław, Szypulska Emilia, 3eMateusz Miszler, Aleksandra Sikorska, Bartosz Słotwiński, Katarzyna Suwalska, Zuzanna Zyskowska

   

BIEG „TROPEM WILCZYM”

W niedzielę 4 marca 2018 r. uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 1 w Ełku uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych, dołączając do ogólnopolskiej akcji "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych". W ulicznym biegu pokonali oni dystans 1963 metrów , który symbolizuje datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek.

WIĘCEJ

   

Kartki dla Żołnierzy Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie przygotować świąteczne kartki dla Bohaterów. Mogły zawierać podziękowania, pozdrowienia, życzenia. Oto treść tylko niektórych z nich:

Podziękowania!. Dziękujemy Wam za walkę w intencji wolnego kraju!. Chwała bohaterom!

Podziękowania dla Inki i Witolda Pileckiego i innych za wytrwałość w czasie wojny i za walkę o wolny kraj.

WIĘCEJ

   

Wizyta w Szkole Podstawowej nr 2

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych gościliśmy w Szkole Podstawowej nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki. Podczas akademii uczciliśmy pamięć bohaterów. Przedstawiliśmy młodszym kolegom losy żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, zaprezentowaliśmy postać naszej Patronki, wysłuchaliśmy piosenek poświęconych Wyklętym. Nagrodą były dla nas nie tylko oklaski i podziękowania po zakończeniu przedstawienia, ale także pełna skupienia cisza i zainteresowanie uczniów SP nr 2.

   

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych uczciliśmy pamięć bohaterów. Uczniowie naszego gimnazjum oraz goście ze Szkoły Podstawowej nr 2 wysłuchali referatu na temat żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, zapalili znicz pod tablicą poświęconą Danucie Siedzikównie i złożyli Patronce kwiaty. W całej szkole zabrzmiały piosenki poświęcone Pannom Wyklętym. W każdej klasie przygotowano kartki z życzeniami, pozdrowieniami i podziękowaniami dla Bohaterów. Cześć ich pamięci!

WIĘCEJ

   

SZKOŁA NA ANTENIE

28 lutego szkolne dziennikarki odwiedziły Radio Bayer Fm, aby opowiedzieć, co działo się przez ostatnie dwa miesiące w naszej szkole. Nie zabrakło opowieści o tym, jak wyglądały szkolne Walentynki, ale także o zaangażowaniu w pomoc cierpiącej na glejaka małej Zosi Koniecko.
Jeśli jesteście ciekawi, kliknijcie poniższy link, aby odsłuchać audycji.

AUDYCJA

   

POMOC ZOSI

W niedzielę 18.02.2018 na Pływalni Miejskiej wspólnie z MOSiR Ełk nauczyciele Gimnazjum nr 1 razem z uczniami i ich rodzicami zorganizowali akcję charytatywną „Pomoc Zosi”.
Podczas Ełckiej Ligi Pływackiej nasi uczniowie pod czujnym okiem p. Elżbiety Jeżewskiej uczestniczyli zarówno jako zawodnicy, jak i sędziowie.

WIĘCEJ

   

„WOLONTARIAT Z MISJĄ”
Wolontariusze z naszego gimnazjum w dniu 16.02.018r. wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej „Wolontariat z misją”.
 Prowadzącą była p. Karolina Wodzyńska – wolontariuszka „Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco”, która przez rok pracowała w Domu Dziecka w Kapshagay na misji w Kazachstanie.
Było to bardzo ciekawe spotkanie, dające wiele do myślenia i refleksji nad codziennym życiem i postępowaniem.
Jedno jest pewne każda pomoc jest wartościowa, a dobro wraca do nas ze zdwojoną siłą.

   

OPŁATA ZA OBIADY W MARCU 2018
OPŁATA
na konto szkoły do 27 lutego (wtorek),
DNI WYŁĄCZONE: – 19, 20 marca (rekolekcje)
               29, 30 (wolne)
uczniowie
18 dni x 3zł = 54,00 zł
pracownicy
18 dni x 5zł = 90,00 zł
Bank PKO PB
nr konta do wpłaty: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku,
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać:
„opłata za obiady za miesiąc ... .” oraz imię i nazwisko dziecka

   

Kartki – niepytki za styczeń

 2a - Roksana Murawska, Tomek Słowikowski, 2B - Zuzanna Borawska, Ania Grajewska, 2c - Patryk Kozłowski, Kamil Kozłowski, 2E- Katarzyna  Dowolnia, Adrian Lubecki, 2f - Sebastian Sochacki, Tuczyńska Ewelina, Wiśniewska Magda, Zyskowski Kacper, 3b - Agnieszka Bożymowska, Łukasz Milewski, 3D - Jakub Chudziński,  Amelia Gierałtowska, Patrycja Miławicka, Kacper Polink, 3E - Wiktoria Krzesicka, Weronika Podbielska, Ola Sikorska, Bartosz Słotwiński, Katarzyna Suwalska, Kacper Zambrowski, Zuzanna Zyskowska

 GRATULACJE !!!

   

Śmiech przez łzy

W grudniu i styczniu po raz kolejny uczestniczyliśmy w programie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Ełckim Centrum Kultury. Tym razem mieliśmy przyjemność obejrzeć dwa filmy: „Wszystko będzie dobrze” z Robertem Więckiewiczem oraz „Moje córki krowy” z Agatą Kuleszą. Oba wstrząsnęły nami bardzo mocno oraz zmusiły do głębokich refleksji na temat wielu życiowych zagadnień. Śmiech przez łzy - tak można określić najlepiej reakcje uczniów. Okazało się, że polskie kino ma duże walory i jest bardzo często niedoceniane.

   

OPŁATA ZA OBIADY W LUTYM 2018
OPŁATA
na konto szkoły do 31 stycznia (środa),
gdyż obiady zamawiane będą 2 lutego 2018. 
DNI WYŁĄCZONE: – 1, 2 luty
uczniowie
18 dni x 3zł = 54,00 zł
pracownicy
18 dni x 5zł = 90,00 zł
Bank PKO PB
nr konta do wpłaty: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku,
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać:
„opłata za obiady za miesiąc ... .” oraz imię i nazwisko dziecka

   

SPRAWOZDANIE SPORTOWE

 Miesiące październik i listopad były pełne emocji sportowych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali z innymi szkołami w ramach rozgrywek SZS w piłce nożnej, ręcznej, koszykowej oraz siatkowej.

WIĘCEJ
   

„Kartki-niepytki” za GRUDZIEŃ

2A - Sylwia Krydus, Roksana Murawska, 2b - Kacper Gadomski, Ania Grajewska, 2c - Mateusz Mścichowski, Mateusz Szafranowski, 2E -Korenkiewicz  Weronika, Kosiorek Aleksandra, 3b - Julia Bączkowska, 3C - Sylwia Żebrowska, Zuzia Wujek, Natalia Kulbacka, 3D - Chudziński Jakub, Kapla Martyna, Miławicka Patrycja, Szypulska Emilia, 3E - Wiktoria Krzesicka, Mateusz Miszler,  Bartosz Słotwiński, Katarzyna Suwalska,  Kacper Zambrowski, Zuzanna Zyskowska

GRATULACJE !!!

   

Świąteczna wizyta w radiu

W okresie świątecznym szkolne dziennikarki nie próżnowały. Wszyscy żyli już świętami, a dziewczyny postanowiły podzielić się ze słuchaczami wieściami ze szkolnego podwórka oraz złożyć bożonarodzeniowe życzenia. Jeśli jesteście ciekawi, o czym opowiadały tym razem, koniecznie posłuchajcie audycji.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

   

Mikołajki w Kauflandzie

W dniu 06.12.2017 roku po raz kolejny zorganizowaliśmy „Mikołajki w Kauflandzie”. Zbieraliśmy środki na stypendia dla utalentowanej młodzieży naszego gimnazjum.  Przedsięwzięciu przyświecał wspólny cel – społeczna solidarność.
Uczniowie z energia i uśmiechem na twarzy pakowali towar przy sklepowych kasach. Klienci odwdzięczali się wolontariuszom wrzucaniem pieniążków do puszki.

WIĘCEJ

   

OPŁATA ZA OBIADY W STYCZNIU 2018
OPŁATA
na konto szkoły do 3 stycznia (środa),
(3 stycznia najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty). 
DNI WYŁĄCZONE: – 1, 2 stycznia
uczniowie
13 dni x 3zł = 39,00 zł
pracownicy
13 dni x 5zł = 65,00 zł
Bank PKO PB
nr konta do wpłaty: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku,
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać:
„opłata za obiady za miesiąc ... .” oraz imię i nazwisko dziecka

   

Międzynarodowy Dzień Herbaty

W piątek 15 grudnia w naszym gimnazjum działała herbaciarnia. Można było kupić zaparzoną herbatę -zieloną, owocową i czarną z karmelem. Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego wpisała się w Międzynarodowy Dzień Herbaty obchodzony 15 grudnia. Święto to funkcjonuje na świecie  od przeszło dekady.
W naszym gimnazjum uczniowie przynieśli ulubione kubki i kosztowali gorącego napoju. Herbata podnosi koncentrację, pobudza do działania, ale także uspokaja i wspaniale rozgrzewa - nie tylko w zimny, grudniowy piątek…

   

Zbiórka żywności „TAK POMAGAM”

Wolontariuszki z Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, tak jak ich patronka szkoły „zachowują się jak trzeba”, nie jest im obojętny los ludzi potrzebujących, dlatego wspierają przedsięwzięcia Caritas Diecezji Ełckiej  włączając się w Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności.
Za swoja postawę zasługują na wielkie podziękowania za sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków. Aby chęć pomagania innym tkwiła w Was przez całe życie, jesteście WIELKIE.

WIĘCEJ

   

Stypendia Fundacji Św. Mikołaja

6 grudnia to dzień niezwykły pełen radości i niespodzianek, których nie zabrakło również w naszej szkole. Jednak 2 uczennice i 1 uczeń naszego gimnazjum mogli cieszyć się podwójnie ponieważ z rąk pana dyrektora odebrali stypendia z Fundacji Świętego Mikołaja przyznane  na rok szkolny 2017/2018. Naszymi stypendystami zostali: Aniela Rogińska z klasy II d, Aleksandra Sikorska z klasy III e oraz Jakub Chudziński  z klasy III d otrzymają po 200 zł miesięcznie stypendium przez cały rok szkolny 2017/2018.
Środki gromadziliśmy przez cały poprzedni rok szkolny współpracując z Fundacją Świętego Mikołaja z Warszawy. Podejmowaliśmy różne działania i przedsięwzięcia. Jak widać opłacił się trud i wysiłek oraz zaangażowanie społeczności szkolnej.

   
 

Stypendia dla najlepszych

W dniu 5 grudnia wręczone zostały stypendia z rąk prezydenta Ełku p. Tomasza Andrukiewicza najlepszym uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjów za bardzo dobre wyniki w nauce oraz aktywność społeczną. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Aniela Rogińska z klasy II D i Aleksandra Kosiorek z klasy II E.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

Wolontariusz Roku- GALA WOLONTARIATU

Dnia 4 grudnia 2017 r. w Ełckim Centrum Kultury odbyła się Gala Wolontariatu Caritas. Sala ECK-u wypełniła się po brzegi, przybyło ok. 400 osób. Organizacja tego wydarzenia miała na celu podziękowanie wolontariuszom za podejmowany przez nich trud i ogromne zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka. Podczas Gali Wolontariatu wyróżnienie otrzymała nasza uczennica Aniela Rogińska z klasy II d.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

POMÓŻMY PSIAKOM!!!

Od 30 listopada w naszej szkole trwa zbiórka karmy, koców oraz maskotek dla psów ze schroniska w Radysach.

Wszystkich , którzy chcą włączyć się w zbiórkę prosimy o przynoszenie wszelkich darowizn do pokoju nauczycieli wychowania fizycznego.  Akcja kończy się przed  feriami zimowymi.
 
   

Niepytki - nagrody dla najsolidniejszych

Za listopad rozdaliśmy 20 niepytek.
Mogą się zdarzyć niepytki "z odzysku", (z poprzedniego miesiąca), ze skreślonym nazwiskiem poprzedniego właściciela.:)

„Kartki-niepytki” za LISTOPAD

2A- Roksana Murawska; 2B-Kornelia Tyszkiewicz; 2C-Mateusz Mscichowski, Łukasz Sawicki, Mateusz Szafranowski; 2D- Dominik Zaniewski; 2E- Adrian Lubecki, Szymon Borysowski; 2F-Kacper Zyskowski, Mateusz Żukowski; 3B- Wojtek Dobrowolski; 3C- Wiktoria Marsch; 3D- Jakub Chudziński, Krzysztof Szymański, Kacper Polink; 3E- Wiktoria Krzesicka, Mateusz Miszler, Aleksandra Sikorska, Katarzyna Suwalska, Kacper Zambrowski, Zuzanna Zyskowska

   

Kampania „Białej Wstążki” 25.11- 10.12.2017

Nasze gimnazjum po raz kolejny przyłączyło się do światowej akcji przeciwko przemocy wobec kobiet.  Kampania „Biała Wstążka” to największa, prowadzona w ponad 55 krajach świata, międzynarodowa kampania skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

WIĘCEJ

   

RUSZA DRUGA TURA ZBIÓRKI KORKÓW DLA 7-LETNIEGO TOMKA!!!

Tomek ma 7 lat i  cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, przez co nie może samodzielnie  siedzieć i chodzić. Uczęszcza do przedszkola i jeździ na rehabilitację.
Wbrew temu co można sądzić o osobach z tą chorobą Tomek jest bardzo aktywny. Chłopiec marzy o rowerze rehabilitacyjnym, ale jego koszt wynosi 12.500 zł, w związku  z czym zwracamy się do was droga młodzieży z prośbą o pomoc w zrealizowaniu tego przedsięwzięcia poprzez zbiórkę plastikowych nakrętek.

WIĘCEJ

   

OPŁATA ZA OBIADY W GRUDNIU 2017
OPŁATA
na konto szkoły do 1 grudnia (piątek),
 po 1 grudnia wpłaty nie będą przyjmowane

 (najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty).
DNI WOLNE: – 19, 22 grudnia
uczniowie
14 dni x 3zł = 42,00 zł
pracownicy
14 dni x 5zł = 70,00 zł
Bank PKO PB
nr konta do wpłaty: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku,
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać:
„opłata za obiady za miesiąc ... .” oraz imię i nazwisko dziecka

   

Akcja
„Przywróćmy dzieciom uśmiech” – zbiórka makulatury

Fundacja Przyjazny Świat Dziecka zaprasza do udziału w akcji zbiorki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”.
Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka, w których mogą znaleźć pomoc, schronienie i prawdziwy dom.

WIĘCEJ

   

Finał XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego
 „List do Jana Pawła II”

W sobotę 28 października br. w Instytucie Papieża Jana Pawła II w Warszawie  miała miejsce gala XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich. Spośród 200 nadesłanych prac nagrodzono 21 uczestników.

WIĘCEJ

   

Test z patriotyzmu zdaliśmy na 5

11 listopada to dzień dla każdego Polaka wyjątkowy – Święto Niepodległości, a co za tym idzie dzień, w którym czujemy się patriotami, dlatego tematem listopadowej audycji „Szkoła na antenie” szkolni reporterzy uczynili właśnie patriotyzm. Przepytali napotkanych ełczan, uczniów naszego gimnazjum oraz dzieci z podstawowej wiedzy historycznej dotyczącej naszego kraju.

WIĘCEJ

POSŁUCHAJ AUDYCJI

   

Niepytki - nagrody dla najsolidniejszych

„Kartki-niepytki” otrzymają uczniowie, którzy w całym miesiącu nie opuścili ani jednej lekcji. „Niepytka” zwalania jeden raz np. z odpowiedzi ustnej, pracy domowej, ćwiczeń, usprawiedliwia też nieprzygotowanie do lekcji lub brak stroju. Kartkę należy wówczas oddać nauczycielowi. Można ją wykorzystać w dowolnym momencie. 

Za październik nagrodzonych zostanie 19 osób z klas drugich i trzecich. Kolejne „niepytki” SU przyzna na początku grudnia za listopad.

„Kartki-niepytki” za październik
2A- Agata Kalinowska, Sylwia Krydus; 2B- Gadomski Kacper, Grajewska Anna, Tyszkiewicz Kornelia; 2D- Katarzyna Rogaska; 2E- Angelika Adamowicz, Patrycja Ostrowska, Katarzyna Pachucka; 3C- Sylwia Zebrowska; 3D- Jakub Chudziński, Emilia Szypulska; 3E- Natalia Kopiczko, Bartosz Słotwiński, Katarzyna Suwalska, Kacper Zambrowski, Zuzanna Zyskowska, Aleksandra Sikorska, Mateusz Miszler.

   

OPŁATA ZA OBIADY
W LISTOPADZIE 2017
OPŁATA
na konto szkoły do 30 października (poniedziałek),
 po 30 października wpłaty nie będą przyjmowane

 (najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty).
DNI WOLNE: – 1 listopada
uczniowie
21 dni x 3zł = 63,00 zł
pracownicy
21 dni x 5zł = 105,00 zł
Bank PKO PB
nr konta do wpłaty:
94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku,
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać:
„opłata za obiady za miesiąc ... .” oraz imię i nazwisko dziecka

   

Lekcja patriotyzmu 

27 października uczniowie naszej szkoły wybrali się w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej do Ełckiego Centrum Kultury na film „Miasto 44”, poprzedzony krótką prelekcją. Po seansie uczestniczyliśmy w dyskusji na temat filmu, który  okazał się strzałem w dziesiątkę. Wszyscy jednogłośnie, przyznają, że film był niesamowity. Większość uczestników programu wyszła wzruszona i ze świadomością, że ludziom, którzy przeżyli wojnę, naprawdę należy się szacunek. To była dobra lekcja patriotyzmu.

WIĘCEJ

   

KLUB MEDIATORA

Masz jakiś problem?

Chcesz z kimś o tym porozmawiać?

Nie chcesz w to mieszać nauczycieli?

Mamy na to radę, przyjdź na mediacje i porozmawiaj o swoich problemach z rówieśnikami.

Wszystkie informacje zostaną między nami i nikt się o tym nie dowie, a twój problem postaramy się rozwiązać!

WIĘCEJ

   

WIĘCEJ FOTO

I ty możesz zostać Ratownikiem!

       A teraz będziemy się chwalić! Dlaczego? Ponieważ jesteśmy bardzo dumni z postaw naszych uczniów, obecnych już absolwentów Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki”
       Na przełomie maja i czerwca 2017r. najlepsi uczniowie z klasy sportowej o profilu pływackim, dzięki współpracy  p. Elżbiety Jeżewskiej z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Ełku zostali wyróżnieni za 3-letni  ogromy wkład pracy nad kształtowaniem postawy pływackiej, wytrwałość i zaangażowanie.

WIĘCEJ

   

Kartki dla BOHATERÓW

W tym roku obchodziliśmy 73 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Było to zorganizowane przez konspiracyjną Armię Krajową zbrojne wystąpienie przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim. Uczniowie naszego gimnazjum z klas 3b i 3d  nie zapomnieli o warszawskich powstańcach. Przyłączyli się do akcji BohaterOn i wysłali do uczestników powstania warszawskiego okolicznościowe kartki z pozdrowieniami, wyrazami wdzięczności i najlepszymi życzeniami. Chwała Bohaterom!

   

„Dzień Nauczyciela”

W piątek, 13 października, świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Podczas większości zajęć uczniowie zamienili się miejscami ze swoimi nauczycielami i poprowadzili lekcje. Było dużo śmiechu, różnych pomysłów, ale też wysiłku oraz refleksji: że niełatwo zorganizować  45 minut lekcji, i że inaczej wygląda sala z uczniowskiej ławki.

WIĘCEJ

   

Szkolna grupa miłośników filmu „Kinomaniacy”
zaprasza
wszystkich zainteresowanych uczniów
do cyklicznych wyjść na seanse filmowe
w Ełckim Centrum Kultury
w ramach programu
„Nowe horyzonty edukacji filmowej”.

Cena biletu: 10 zł za seans (w planach 7 seansów)
Godziny wyjść
: godziny poranne
W planach m.in.:

- Wszystko będzie dobrze (reż. Tomasz Wiszniewski, wyk. Robert Więckiewicz)
- Moje córki krowy (reż. Kinga Dębska, wyk. Agata Kulesza)
- Miasto 44 (reż. Jan Komasa, wyk. Zofia Wichłacz) 

Zapisy u koordynatorek programu
- Katarzyny Łukaszewicz, Marioli Kondrackiej oraz Izabeli Kalchert 

Pierwszy planowany seans już w 27.10.2017r. o godz. 8.00 – wyjście na film Wszystko będzie dobrze

   

POWAKACYJNY POWRÓT
NA ANTENĘ RADIA BAYER FM

Pierwsza audycja "Szkoły na antenie" już za nami. 4 października szkolne dziennikarki: Wiktoria Krzesicka, Katarzyna Suwalska oraz Wiktoria Majewska gościły w Radiu Bayer Fm. Dziewczęta opowiadały o efektach reformy szkolnej, stypendiach Fundacji św. Mikołaja, wyborach do nowego Samorządu Uczniowskiego oraz programie "Nowe horyzonty edukacji filmowej". Nie omieszkały sprawdzić poziomu wiedzy trzecich klas przed egzaminem gimnazjalnym.
Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak czują się siódmoklasiści w zreformowanej szkole, kogo za autorytet uważa nowa przewodnicząca samorządu oraz co odpowiadały trzecie klasy, koniecznie posłuchajcie audycji.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

   

WIĘCEJ FOTO

Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego

W wyniku wyborów, które odbyły się 27 września, przewodniczącą SU została Natalia Kowalewska. Jej zastępcą został Sebastian Ankudowicz, sekretarzem Sandra Szumska, a skarbnikiem Agata Żywulska.

Gratulujemy!

WIĘCEJ

 

   

WIĘCEJ FOTO

ZORIENTOWANI!

W ubiegłą niedzielę, dn. 17 września 2017r. o godz. 10.30 dwie drużyny z naszego Gimnazjum Nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku wyruszyły w niesamowitą wędrówkę po lesie. Ośmiu chętnych pod bacznym okiem nauczyciela wzięło udział w imprezie plenerowej „Zorientuj  się na Ełk – Runda III” organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku.

WIĘCEJ

   

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

pragniemy poinformować, że przyjmujemy wnioski do kolejnej edycji

Stypendiów Św. Mikołaja na rok szkolny 2017/2018.

Warunki, które trzeba spełnić:

1. Miesięczny dochód netto na jednego członka rodziny nie może być wyższy niż 1500 zł (tysiąc pięćset złotych). Wartość ta uzyskiwana jest na podstawie dokumentów przedstawiających dochody wskazane w „Zasadach dokumentowania i obliczania dochodu” (załącznik nr 2 do Regulaminu).

2. Średnia ocen w roku poprzedzającym przyznanie stypendium nie może być niższa niż 4,3.

3. Uczeń wykazuje się zaangażowaniem społecznym, bierze udział w olimpiadach, konkursach przedmiotowych, sportowych lub artystycznych.

Termin składania wniosków upływa 22 września 2017 r.

Wszystkie niezbędne informacje, w tym regulamin oraz wniosek znajdują się na stronie internetowej Fundacji Świętego Mikołaja:

https://stypendia.mikolaj.org.pl/index.php/sol_site/O-programie2

w zakładce w prawej części okna „DO POBRANIA”. Ważne jest dokładne przeanalizowanie regulaminu.

Uczniowie ubiegający się o stypendium składają w sekretariacie Gimnazjum kompletny wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w wyznaczonym terminie.

Decyzja o przyznaniu stypendium jest podejmowana w oparciu o następujące kryteria:

ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE

Zaangażowanie i aktywność społeczna w ciągu ostatniego roku (od 1 września 2016 r.). Do aktywności społecznej zalicza się m.in.: aktywna działalność w organizacjach i stowarzyszeniach nieformalnych, działalność w lokalnych organizacjach, wolontariat, np. w schronisku dla zwierząt, harcerstwo, aktywność poparta osiągnięciami w samorządzie szkolnym, działalność artystyczna pro bono, np. dawanie koncertów charytatywnych, organizowanie występów artystycznych dla dzieci z domu dziecka, aktywność na rzecz kultury, np. redagowanie gazetki szkolnej, organizowanie wystaw w szkole, zaangażowanie na rzecz wspólnoty religijnej (jako ministrant, w scholii, oazie).

Za spełnienie tego kryterium można otrzymać maksymalnie 10 pkt.

AKTYWNOŚĆ NAUKOWA

Osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne, udział w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych itp. W ciągu ostatniego roku szkolnego (od 1 września 2016 r.).

Za spełnienie tego kryterium można otrzymać maksymalnie 5 pkt.

Zachęcamy rodziców i uczniów do składania wniosków.

Więcej informacji można uzyskać u szkolnego koordynatora - p. Małgorzaty Urbanowicz lub u pedagoga szkolnego – p.  Joanny Kiersnowskiej .

 

   

 

ROK SZKOLNY 2016 - 2017
 


EGZAMINY POPRAWKOWE


Czas trwania egzaminu ustnego to 15 minut na jednego ucznia, pisemny 60 minut.

Matematyka (21 osób) s.7

Pisemny: 23.08.2017 r. godz. 9.00

Ustny: 23.08.2017 r. godz. 13.00 (uczniowie p. A. Kuczyńskiego i p. D. Maksymowicz), 24.08.2017 r. godz. 9.00 (uczniowie p. E. Bućko)

Skład komisji:

p. Wioletta Paczkowska - przewodniczący

p. Andrzej Kuczyński

p. Dorota Maksymowicz

p. Ewa Bućko

Język polski (4 osoby) s. 24

Pisemny: 25.08.2017 r. godz. 10.00

Ustny: 25.08.2017 r. godz. 12.00

Skład komisji:

p. Janusz Samarow – przewodniczący

p. Maria Namiotkiewicz

p. Kamila Kulbacka-Trzaskowska

 

 

Język niemiecki (6 osób) s. 25

Pisemny: 24.08.2017 r. godz. 9.00

Ustny: 24.08.2017 r. godz. 12.00

Skład komisji:

p. Janusz Samarow – przewodniczący

p. Dorota Wróblewska

p. Marzanna Wyrwas

p. Mariola Kondracka

Język angielski (2 osoby) s.25

Pisemny: 25.08.2017 r. godz. 9.00

Ustny: 25.08.2017 r. godz. 11.30

Skład komisji:

p. Janusz Samarow – przewodniczący

p. Jolanta Chrzanowska

p. Piotr Penkiewicz

 

Fizyka (1 osoba) s.30

Pisemny: 23.08.2017 r. godz. 10.00

Ustny: 23.08.2017 r. godz. 11.30

Skład komisji:

p. Wioletta Paczkowska – przewodniczący

p. Katarzyna Choruży

p. Katarzyna Mentel-Dąbrowska

Technika (1 osoba) s. 24

Pisemny: 24.08.2017 r. godz. 10.00

Ustny: 24.08.2017 r. godz. 11.30

Skład komisji:

p. Janusz Samarow – przewodniczący

p. Krzysztof Maksymowicz

p. Barbara Kiluk-Dońkowska

     

  PORADNIK BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU

Kliknij poniższy link, aby dowiedzieć się jak spędzić bezpiecznie wakacje:

https://men.gov.pl/wp-content/uploads/2016/05/poradnik_bezpiecznego_wypoczynku_men.pdf
 

 

     

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH
8:00 - Msza Św. w Katedrze
9:00 - Spotkanie w klasach z wychowawcami.

   
 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS TRZECICH
Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów na Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego klas trzecich, które odbędzie się 22.06. 2017 r. o godzinie 15:00 na dziedzińcu szkoły (w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych zakończenie roku odbędzie się w MODN ul. Sikorskiego 5A).

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SPORTOWA „ZIELONA SZKOŁA ‘’
Chcecie wierzcie lub nie wierzcie, ale w strugach deszczu można też świetną imprezę przygotować. Została ona zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego p. J. Malewską, p. U. Paszkowską oraz p .E. Jeżewską i p. S. Skorupę wyróżnienia tego dostąpiły klasy o profilu pływackim i wioślarskim IA, IIA, IIIA. Sportową „Zieloną szkołę ‘’ zaczęliśmy w poniedziałek 12.06.17 od przyjazdu do ośrodka wypoczynkowego „Dworek Mazurski” w Olecku, sprawdziliśmy nasza formę szybkim marszobiegiem „Wiewiórczą ścieżką” (ok 12 km), tak naprawdę był to slalom między kroplami deszczu sprawdzający nasz refleks i gibkość, zaliczony na 5! Relaks wieczorowa porą zapewniła nam muzyka, ognisko i pyszne kiełbaski. Ta noc należała do uczniów, aż do wschodu słońca który powitali na pomoście…nastał następny dzień i on należał już do niezwykle pomysłowych nauczycieli:  WIĘCEJ

     

  MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

XII Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej odbędzie się
12 czerwca 2017 r. o godzinie 10:00 w Szkole Artystycznej.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIA
     

 

TALENT BOKSERSKI

W dniach 03-04.06.2017 r. odbył się w Białymstoku II Ogólnopolski Turniej Bokserski Grand Prix,na którym startował nasz utalentowany uczeń z klasy 3E- Adrian Krukowski . Jest on reprezentantem ełckiego klubu bokserskiego "Mazur".
Adrian w finale w swojej kategorii wagowej (66kg) po bardzo dobrej i widowiskowej walce pokonał 3:0 swojego rywala. Adrian został również wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju wśród kadetów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej!!!

     

 

SZKOŁA NA ANTENIE

Wtorkową audycję „Szkoła na antenie” w radio Bayer.fm poprowadziły uczennice naszego gimnazjum: Wiktoria Krzesicka, Monika Zambrowska oraz Wiktoria Majewska. Młodzież opowiedziała m.in. o konkursie literackim „Zakamarki Ełku”, w którym uczennice G1 zajęły wysokie miejsca na podium i zaprosiły na, organizowany w naszej placówce już od kilkunastu lat, Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Wywiady, które można było usłyszeć w trakcie audycji przeprowadziły i przygotowały do emisji Wiktoria Krzesicka i Wiktoria Majewska.
POSŁUCHAJ AUDYCJI

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SENIORIADA

W dniach 1- 3 czerwca na terenie Miasta Ełku odbyła się „Warmińsko-Mazurska Senioriada Ełk 2017”. Głównym założeniem wydarzenia była popularyzacja aktywnego wypoczynku osób starszych, a także integracja środowiska seniorów oraz promocja Miasta Ełku. Uczniowie Naszego Gimnazjum: Katarzyna Suwalska, Wiktoria Majewska, Martyna Moskwa, Wiktoria Krzesicka, Jakub Dmochowski i Piotr Żyliński pod opieką p. M. Kukiełko w drugim dniu zmagań sportowych zorganizowało na stadionie MOSiR konkurencje lekkoatletyczne: sprint kobiet i mężczyzn na dystansie 60 m oraz sztafeta na dystansie 2x60 m. Zarówno uczestnicy zmagań jak i organizatorzy bawili się znakomicie. Niech SPORT – Łączy pokolenia”.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

 I SESJA DZIECIĘCO - MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA EŁKU
Z  okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, 1 czerwca 2017 roku, odbyła się I sesja Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 3e: Arleta Garbowicz i Natalia Maczużak. Arleta sprawowała funkcję wiceprzewodniczącej Rady.
Dziewczęta wcześniej uczestniczyły w warsztatach przygotowujących do wypełniania roli radnych, obserwowały także posiedzenie dorosłej Rady Miasta.
Podczas uroczystego posiedzenia  1 czerwca młodzi radni przedstawili autorskie pomysły na temat zagospodarowania przestrzeni w Ełku oraz rozwiązania problemów występujących na terenie szkół gimnazjalnych i podstawowych. Natalia i Arleta zaproponowały zorganizowanie Ogólnomiejskiego Dnia Talentów i zgłosiły problem uciążliwości budowy bloku mieszkalnego obok Gimnazjum nr 1.Zaangażowanie młodych ludzi tak bardzo spodobało się panu prezydentowi Tomaszowi Andrukiewiczowi, że zobowiązał się do kontynuacji pomysłu i zwoływania Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku co trzy miesiące.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

DZIEŃ DZIECKA

W przeddzień Dnia Dziecka, tj. 31 maja na hali sportowej Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Ełku został zorganizowany event lekkoatletyczny w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! W niniejszych zabawach uczestniczyły dzieci z grup zerowych SP nr 2 oraz starszaki z przedszkoli "Perełka" i "Światełko" w Ełku. Samorząd Uczniowski spisał się na medal zadbał o to by liczyła się tylko dobra zabawa i uśmiech na twarzach dzieci. Łącznie w zabawach wzięło udział 71 dzieci (32 dziewczynki i 39 chłopców). Na zakończenie szczęśliwi mali adepci lekkiej atletyki otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim maluchom serdecznie gratulujemy!

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MISTRZ ORTOGRAFII POLSKIEJ 2017

Taki zaszczytny tytuł uzyskała uczennica klasy 3F MARTYNA OLENDER. Wicemistrzynią została JULIA SIENKIEWICZ z klasy 3E, zaś 3. miejsce przypadło NATALII TARASIEWICZ (klasa 3F). Zgodnie z tradycją konkurs składał się z dwóch etapów – pierwszy odbył się 9 maja, a drugi dwa tygodnie później. W zmaganiach z zawiłościami polskiej ortografii wzięło udział 28 uczniów z wszystkich klas. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Dorota Duroł i p. Maria Namiotkiewicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwyciężczyniom i życzymy dalszych sukcesów.

     


 WIĘCEJ FOTO.

 

KONKURS "ZAKAMARKI EŁKU" ROZSTRZYGNIĘTY

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że posiadają ogromny literacki talent. Kilkoro naszych uczniów wzięło udział w konkursie "Zakamarki Ełku", który organizuje od trzech lat pani Katarzyna Łukaszewicz we współpracy z Miejską Biblioteka Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Celem było napisanie opowiadania kryminalnego z fabułą osadzoną w Ełku lub jego okolicach.
Konkurs został rozstrzygnięty 20 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej podczas spotkania z Olgą Rudnicką - autorką czarnych komedii z wątkiem kryminalnym. Wywiad z pisarką poprowadziły uczennice naszej szkoły – Natalia Kulbacka, Wiktoria Krzesicka, Zuzanna Wujek oraz Wiktoria Majewska.  Dziewczęta były oczarowane autorką, która okazała się wesołą, promienną osobą, zarażającą wszystkich  swoim optymizmem.  Olga Rudnicka zdradziła nam tajniki powstawania jej książek, opowiedziała, skąd czerpie inspiracje i jak wielką rolę odegrała w jej twórczości babcia, którą zwie Bunią.
Po spotkaniu jury wraz z Olgą Rudnicką  wręczyło nagrody za najlepsze opowiadania i klip reklamujący tekst. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Wiktoria Krzesicka z kl. 2 e, II miejsce – Natalia Kulbacka z kl. 2 c oraz III miejsce zdobyła Weronika Podbielska z kl. 2 e. Nagroda za klip powędrowała do Natalii Kulbackiej. Dziewczętom gratulujemy!
Jeśli jesteście ciekawi opowiadań czy klipu, możecie się z nimi zapoznać, klikając poniższe linki.

 "Uzależnienie"

 "Demony przeszłości"

"Cena życia"

klip
     


WIĘCEJ FOTO.

 

INDYWIDUALNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE

17 maja 2017 odbyły się Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne. Nasze dziewczęta: Klaudia Szymborska, Maja Kajdanowska, Paulina Uryn, Natalia Grygo w biegu sztafetowym 4 x 100 zajęły miejsce II, chłopcy: Robert Grajewski, Filip Rój, Dawid Brzuzy, Dawid Szmydt III miejsce.Klaudia Szymborska zajęła w biegu na 300m I miejsce zdobywając 178 pkt., Paweł Pachucki w biegu na 1000 m zdobył miejsce I, zdobywając dla naszej szkoły 104 pkt. Dziewczęta w ogólnej klasyfikacji zajęły miejsce II natomiast chłopcy miejsce III.

     

 

DRUŻYNA ODYSEUSZY W RADIO BAYER FM
Drużyna Odyseuszy z Gimnazjum nr 1 dwukrotnie gościła w radio Bayer Fm w celu podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z udziałem w Międzynarodowym Konkursie „Odyseja Umysłu”. 
Dnia 28 marca w czasie audycji „Szkoła na antenie” uczniowie przybliżyli słuchaczom zasady programu „Odyseja Umysłu”, opowiedzieli o swoich przygotowaniach do konkursu oraz o przebiegu eliminacji regionalnych w Warszawie. Przedstawili swoje plany związane z przygotowaniami do ogólnopolskiego finału, do którego się zakwalifikowali.
POSŁUCHAJ AUDYCJI

     


WIĘCEJ FOTO.

  SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

17.04.2017 na ełckiej plaży miejskiej odbyły się zawody w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych w którym brały udział razem dziewczęta i chłopcy. Reprezentowali nas najlepsze i najlepsi lekkoatleci naszej szkoły: Patrycja Szczerba IIIA, Klaudia Szymborska IIIE, Arleta Garbowicz IIIE , Oliwia Niemczyk IIID, Paulina Sikorska IIC, Jakub Gudan IIC, Rój Filip IB, Walczyk Sebastian IIIA, Paweł Pachucki IIIF, Robert Rutkowski IIB. Po długiej i bardzo zaciętej walce nasza drużyna usytuowała się na podium na miejscu III. Serdecznie gratulujemy.
     


WIĘCEJ FOTO.

 

DZIEŃ TALENTÓW
W tym roku ten szczególny dzień przypadł na 12 kwietnia. Uroczystość jak co roku odbyła się w Ełckim Centrum Kultury. Uczniowie którzy niekoniecznie na co dzień są widoczni w szkole, mogli zabłysnąć na scenie przed wszystkimi swoimi kolegami. Tradycyjnie zwycięzcę wybrali sami uczniowie. Pierwsze miejsce zajął Łukasz Sulewski z klasy 2c, drugie para taneczna: Katarzyna Zubrzycka z 1d i Jakub Chudziński z 2d, zaś na trzecim miejscu z identyczną liczbą głosów uplasowała się wokalistka Sandra Ginter oraz Roksana Murawska z zespołem tanecznym.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

 

SZKOŁA NA ANTENIE
Aniela Rogińska i Monika Zambrowska, uczennice z Gimnazjum nr 1 w Ełku, opowiadały w audycji „Szkoła na antenie” o: udziale drużyny Odyseuszy w Międzynarodowym Konkursie Odyseja Umysłu, nie pierwszej wizycie uczniów na Politechnice Białostockiej, Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej, Warsztatach Kreatywnego Pisania… Chcecie wiedzieć więcej? Zapraszamy do wysłuchania audycji.


POSŁUCHAJ AUDYCJI

     


WIĘCEJ FOTO.

 

ODYSEJA UMYSŁU
Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Konkursu „Odyseja Umysłu”
W dniach 1-2 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy IIIF (Martyna Olender, Wiktoria Piotrowicz, Julia Niedźwiecka, Mya Kulbacki, Wiktoria Kempisty, Olga Zajkowska, Łukasz Haraburda) wraz z nauczycielem- trenerem, panią Eweliną Koniecko uczestniczyli w 26. Finale Ogólnopolskim Międzynarodowego Konkursu „Odyseja Umysłu”, który miał miejsce w Gdyni. W finałowych zmaganiach wzięło udział 220 drużyn z całej Polski. Zakwalifikowały się one w Eliminacjach Regionalnych mających miejsce w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu od 25 lutego do 12 marca b.r. 
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

KIERMASZ WIELKANOCNY
6 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby – wszystkie wykonane własnoręcznie. Rękodzielnicze cudeńka: pisanki, kraszanki, stroiki, zajączki, kurczaczki, kartki świąteczne zostały wykonane w ramach projektu edukacyjnego "Bądźmy Solidarni-Działajmy".
Nasz kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem oprócz ozdób świątecznych można było kupić coś słodkiego. Wydarzenie to wprowadziło całą naszą szkolną społeczność w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych i zastanowienia się nad potrzebami drugiego człowieka. Dochód ze sprzedaży będzie przekazany na stypendia naszym utalentowanym uczniom na rozwijanie ich talentów i pasji. Dziękujemy rodzicom, dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, którzy przyłączyli się do naszej akcji.
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

STYPENDIA WYROSNĄ NA WIOSNĘ

W ten piękny, słoneczny weekend 1 – 2 kwietnia przeprowadziliśmy kolejną akcję charytatywną „Stypendia wyrosną na wiosnę”. Kwestowaliśmy w supermarkecie Kaufland na stypendia dla zdolnych uczniów z rodzin potrzebujących wsparcia, aby mogli rozwijać swoje talenty, pasje. Jak zwykle mieszkańcy naszego miasta nas nie zawiedli i bardzo chętnie wrzucali do puszek pieniądze. Zebraliśmy 806,53 złotych. Serdeczne podziękowania dla uczennic z klas: 1c, 1d, 2b, 2c, 2e, 3a.
 

 

 

 


WIĘCEJ FOTO.

 

MISTRZ CUKIERNICTWA

Rozstrzygnięto konkurs „Mistrz Cukiernictwa”. Tytuł „MISTRZA CUKIERNICTWA” zdobyli następujący uczniowie klas I- III: I miejsce Paulina Kuźmińska klasa IB, II miejsce Agata Dąbrowska IF, III miejsce Paweł Ciołko IE; I miejsce Kamil Torepko kl IIA, II miejsce Aleksandra Sikorska IIE, III miejsce Patrycja Prawdzik kl IID; I miejsce Wiktoria Dec kl III E, II miejsce Sandra Długołęcka kl IIIA, III miejsce Katarzyna Dzierżanowska kl III D. Wszystkie dostarczone wypieki zostały ocenione przez Jury, a po wnikliwej ocenie sprzedane na specjalnych stoiskach. Zebrane pieniądze zostały przekazane na program stypendialny naszym uzdolnionym uczniom. Dziękujemy za zaangażowanie !!! Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

UPRAWNIENIA DO KIEROWANIA
W związku z owocną współpracą Ośrodka Szkoleniowego Lambo, a Gimnazjum nr 1 im Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, pragniemy przedstawić ofertę skierowaną do uczniów waszej szkoły.
Kategoria AM - Uprawnienia do kierowania motorowerem oraz czterokołowcem lekkim do 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość do 45 km/h. Minimalny wiek - 14 lat. Cena kursu dla Gimnazjum nr 1 wynosi – 399 zł
Kategoria A1 - Uprawnia do kierowania pojazdami dla kategorii AM, motocyklem o pojemności skokowej silnika do 125 cm3. Minimalny wiek - 16 lat. Cena kursu dla Gimnazjum nr 1 wynosi – 999 zł
Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż wyżej przedstawiona oferta jest stworzona tylko dla uczniów Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku i stanowi najniższą ofertę jaką stworzyliśmy - specjalnie dla was.||
Lambo Nauka Jazdy
Roosevelta 1
19-300 Ełk
Telefon: 511 46 55 23
Email: kontaktlambo@gmail.com
Biuro czynne:
Pn-Pt: 9:00 - 17:00

 

 

 


WIĘCEJ FOTO.

 

SZKOLNY TURNIEJ FIFA 2017
Szkoła to miejsce, które kojarzy się nie tylko z nauką, ale także z czasem spędzonym w gronie rówieśników, z którymi dzieli się swoje pasje. Mogli się o tym przekonać uczniowie, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez Sebastiana Kwaczreliszwili w naszej szkole turnieju FIFA 2017 – jednej z najpopularniejszych gier sportowych. Od lutego do marca 15 uczniów rywalizowało ze sobą o miano Mistrza Szkoły.
Zwycięzcą Turnieju a zarazem Mistrzem Szkoły został Kuba Bartnik z klasy 3f, drugie miejsce zajął Hubert Zawistowski z klasy 1d a trzecie Sebastian Kwaczreliszwili z klasy 3c. Podczas rozgrywek dobrze się bawili nie tylko grający, ale także kibice, którzy wspierali swoich kolegów w często zaciętych meczach. Nad przebiegiem rozgrywek zgodnie z zasadami fair play czuwała p. Barbara Kiluk – Dońkowka.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     


WIĘCEJ FOTO

 

WARSZTATY KREATYWNEGO PISANIA Z JOANNĄ JAGIEŁŁO
23 marca br. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać się z Joanną Jagiełło - polską pisarką, autorką powieści dla młodzieży, wierszy i opowiadań dla dzieci i dorosłych (m.in.: „Kawa z kardamonem”, „Czekolada z chili”, „Tiramisu z truskawkami”).
Wśród naszych uczniów mamy bardzo zdolnych pisarzy, którzy niejednokrotnie udowadniali swój talent podczas różnych konkursów literackich, dlatego dwadzieścioro najzdolniejszych wzięło udział w warsztatach kreatywnego pisania prowadzonych właśnie przez Joannę Jagiełło w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość podszkolić swój talent i skorzystać z wielu profesjonalnych pomysłów. Gimnazjaliści wspólnie z pisarką tworzyli przepis na opowiadanie detektywistyczne, za co zostali pochwaleni. Dużą frajdą było samo spotkanie z autorką, którą do tej pory uczniowie znali tylko z okładek książek.

     

 

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY -  ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ
DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!!!
W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej:   "Dzień Ziemi 2017" zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w  VIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem: ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ
Nasze gimnazjum bierze udział w akcji ekologicznej, w której zebrane zużyte i uszkodzone telefony komórkowe zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu, a udział placówki zostanie nagrodzony. Honorowy patronat nad inicjatywą objął profesor Zbigniew Nęcki  z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zbiórka trwa do 19.05.2017 Telefony należy przekazywać do opiekunek Samorządu Uczniowskiego. Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia. DZIĘKUJEMY ZA EKOLOGICZNĄ POSTAWĘ I OCZEKUJEMY  NA WASZE ZAANGAŻOWANIE. PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO!

     


WIĘCEJ FOTO.

 

ODKRYWAMY Z POLITECHNIKĄ BIAŁOSTOCKĄ
Dnia 16 marca 2017 r. po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w wydarzeniu z cyklu „Odkrywaj z Politechniką Białostocką”. Gimnazjaliści zostali postawieni przez dr inż. Agnieszkę Wysocką - Czubaszek przed trudnym pytaniem: „Co łączy klimat z krową i prądem?” Wykład interaktywny został rozpoczęty rozmową na temat klimatu i zanieczyszczenia powietrza oraz wpływu produkcji prądu i ciepła na środowisko.
Poznali również zasady działania biogazowni oraz dowiedzieli się, co to jest poferment i co można z nim robić. Obejrzeli także sprzęt, który wykorzystuje się do produkcji biogazu oraz do badania gazów cieplarnianych.
 

     


WIĘCEJ FOTO.

  DRUŻYNA ODYSEUSZY Z GIMNAZJUM NR 1 PONOWNIE W FINALE
W roku szkolnym 2016/ 2017 r. uczniowie klasy IIIf ( Wiktoria Piotrowicz, Martyna Olender, Julia Niedźwiecka, Mya Kulbacki, Wiktoria Kempisty, Olga Zajkowska, Łukasz Haraburda) tworzący drużynę Odyseuszy z Gimnazjum nr 1 w Ełku pod opieką trenera Odysei Umysłu, pani Eweliny Koniecko przystąpili do edukacyjnego programu realizowanego w formie Międzynarodowego Konkursu „Odyseja Umysłu”. W ciągu wielu miesięcy (październik 2016- marzec 2017r.) rozwiązywali Problem Długoterminowy, który polegał na przygotowaniu humorystycznego przedstawienia teatralnego „Bohater bardzo super… cdn”. Zadaniem uczestników było napisanie scenariusza spektaklu o wymyślonym przez nich super-bohaterze, który w trzech różnych sytuacjach miał spróbować obronić zagrożoną jakoś kreatywność. WIĘCEJ
 
     

 

SZKOŁA NA ANTENIE

Wiktoria Krzesicka, Kasia Suwalska, Wiktoria Majewska i Amelka Gierałtowska – to delegacja uczennic reprezentujących nasze gimnazjum 8 marca w radiu Bayer fm. Tym razem dziewczęta opowiadały o pierwszej rocznicy nadania imienia naszej szkole, uczestniczeniu w biegu pamięci „Tropem Wilczym”, czy o Dniu Kobiet.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
Dnia 7 marca 2016r. w Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku miał miejsce XI powiatowy konkurs recytatorski poetów pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie VI klas szkół podstawowych,  gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich z terenu powiatu ełckiego. Ich zadaniem było zaprezentowanie wybranych dwóch utworów poetów Pogranicza Mazursko-Suwalsko-Warmińskiego, wybranych z wydanych tomików wierszy i publikacji w prasie regionalnej, dostępnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku oraz w bibliotekach szkolnych organizujących konkurs. Reprezentantami Gimnazjum nr 1 i. Danuty Siedzikówny „Inki” byli: Sandra Długołęcka z klasy IIIa oraz Łukasz Haraburda z klasy IIIf. Jury konkursowe oceniało: dobór repertuaru, tj. wartości artystyczne utworów oraz ich dobór do możliwości uczestnika, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Reprezentanci naszego gimnazjum stanęli na podium, zajmując: Sandra Długołęcka- II miejsce, a Łukasz Haraburda -III miejsce. Laureaci zakwalifikowali się do regionalnego  finału konkursu, który będzie odbędzie się dnia 17 marca w Regionalnym Ośrodku Kultury "Mazury Garbate" w Olecku.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W dniu 1 marca 2017 r. uczciliśmy pamięć o Żołnierzach Wyklętych. Ten dzień to także święto naszej szkoły - pierwsza rocznica nadania Gimnazjum nr 1 imienia Danuty Siedzikówny „Inki”. Dzisiejsze główne uroczystości odbyły się pod tablicą poświęconą naszej Patronce. Zgromadzeni - klasy 1a, 2b,Zarząd SU oraz przedstawiciele ze wszystkich klas - wysłuchali referatu na temat losów Niezłomnych. Następnie przewodnicząca SU, Wiktoria Dec, w imieniu społeczności szkolnej zapaliła znicz. Zostały także złożone kwiaty pod tablicą pamiątkową. Wszystkie klasy przystąpiły do konkursu na temat losów „Inki” i jej towarzyszy. Była także możliwość obejrzenia fragmentów filmów o Żołnierzach Wyklętych. SU dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania.
Przedstawiciele uczniów wraz z panem Dyrektorem uczestniczyli również w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

     


 WIĘCEJ FOTO.

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY
28 lutego odbyła się wycieczka do Warszawy. Przed południem w Muzeum Narodowym uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Od egipskich piramid do arabskiej twierdzy”. Zwiedziliśmy także stałe wystawy malarskie. Po krótkim spacerze w centrum Warszawy, wzięliśmy udział w uroczystej premierze filmu „Inka. Są sprawy ważniejsze niż śmierć” w reżyserii Jacka Frankowskiego.

W drodze powrotnej zaliczyliśmy obowiązkowy punkt programu: przystanek w McDonaldzie. Zmęczeni, ale dobrych humorach wróciliśmy do Ełku. Przywieźliśmy ze sobą film zrealizowany przez Arkadiusza Gołębiewskiego „Polska szuka bohaterów”. Reżyser nakręcił kilka ujęć podczas ferii w naszej szkole. Kopie filmu przekazał nam z podziękowaniem za pomoc w pracach.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

BIEG TROPEM WILCZYM
Już po raz kolejny odbył się w Ełku Bieg Tropem Wilczym poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Gimnazjum nr 1 wystawiło najliczniejszą reprezentację: wystartowało przeszło siedemdziesiąt osób: uczniów i nauczycieli. Nie zabrakło też sympatyków i kibiców z naszej szkoły. Bieg rozpoczął się w niedzielę 26 lutego o godz. 14. Uczestnicy przebiegli 1963 metry ulicami: Parkową, Wojska Polskiego, Zamkową i promenadą nad jeziorem. Przez kilka minut centrum miasta należało do biegaczy. I chociaż zwycięzcą był każdy uczestnik biegu, należy zaznaczyć, że jako drugi w całej stawce pojawił się na mecie Paweł  Pachucki z kl. 3f. Nieco później, ale nadal w czołówce biegu, dotarli Kuba Gudan (2c) i Klaudia Szymborska (3e). Gratulacje!!! A potem kolejni sportowcy, wszyscy uśmiechnięci, choć zziajani, z rumieńcami na twarzach, w znakomitych humorach. Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale i gorąca wojskowa grochówka. Mimo zimna i deszczu panowała wspaniała atmosfera. Cześć pamięci Żołnierzy Wyklętych!  

     


WIĘCEJ FOTO. 

 

SZAHADA, RAMADAN, ZAKAT
Te nieznane pojęcia pojawiły się podczas spotkania z panem Januszem Aleksandrowiczem, imamem muzułmańskim. W środę, 22.02.2017, klasy trzecie miały możliwość zapoznania się z historią, tradycją i religią polskich Tatarów – mniejszości narodowej zamieszkującej m.in. w województwie podlaskim. Nasz gość jest duchownym muzułmańskim w Kruszynianach. W interesujący sposób opowiedział nam  o przeszłości Tatarów, wojowników mongolskich, którzy zasiedlili okolice Podlasia i Wileńszczyzny. 
Przedstawił tzw. filary islamu, czyli wyznanie wiary – (szahada), post (ramadan), jałmużna (zakat), pielgrzymka do Mekki w Arabii Saudyjskiej. Usłyszeliśmy recytację Koranu w języku arabskim (nagrodzoną oklaskami), obejrzeliśmy zdjęcia z Mekki.
Najwięcej emocji wzbudziły jednak pytania o świętą wojnę, czyli dżihad. Imam zapewnił nas, że w żadnym miejscu Koranu nie ma mowy o bezlitosnej walce z niewiernymi, a terroryści islamscy naginają tekst świętej księgi muzułmanów dla swoich strasznych celów politycznych.

     

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Dnia 17 lutego 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego miał miejsce XXII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Tematem tegorocznej edycji był Sen o Polsce / U wrót snów / Sen, marzenie, utopia. Cieszył się on wśród uczniów ełckich szkół dużym zainteresowaniem. Reprezentantem Gimnazjum nr 1 był Łukasz Haraburda z klasy III f. Pod kierunkiem p. Eweliny Koniecko przygotował wiersze K.K. Baczyńskiego „Elegia o chłopcu polskim” oraz W. Bełzy „Modlitwa za ojczyznę”. Uczeń uzyskał w konkursie wyróżnienie. Gratulujemy!

 

     

 

OPŁATA ZA OBIADY W MARCU 2017
OPŁATA na konto szkoły od 22 lutego do 28 lutego 2017, najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty.
DNI WOLNE: – 
uczniowie 23dni x 3zł = 69 zł
pracownicy 23 dni x 4,50zł = 103,50 zł
Bank PKO PB nr konta do wpłaty:
94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, 
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać: 
„opłata za obiady za miesiąc ….” oraz imię i nazwisko dziecka

     


WIĘCEJ FOTO. 

 

„PODZIEL SIĘ SERCEM”
Pomagać, to znaczy wesprzeć kogoś, wywołać uśmiech na czyjejś twarzy. Pomagając pokazujesz, jak wielkie jest twoje serce.
Samorząd Uczniowski w dniu 15.02.2017 r. w naszej szkole przygotował Koncert Walentynowy , na którym wystąpiły dziewczęta z zespołu muzycznego „Pryma” pod przewodnictwem p. Ewy Awramik. Serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy wsparli naszą akcję i „podzielili się swoim sercem”. Zebrane fundusze zostaną przekazane na stypendia dla uczniów naszej szkoły. Serce ,które ułożyliśmy z zebranych monet było piękne, okazałe, co potwierdza waszą wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WALENTYNKI
14 lutego w naszej szkolę obchodziliśmy dzień Świętego Walentego - "święto zakochanych". Z tej okazji Samorząd Uczniowski rozdawał uczniom kartki walentynkowe, które zostały wcześniej zebrane za pośrednictwem "poczty walentynkowej". 
Tego dnia kolorami dominującym i były barwy miłości - czerwony i różowy. Każdy uczeń tak ubrany otrzymał "karteczkę niepytkę" na drugi semestr. Przypomnijmy - zwalnia ona jednorazowo z wybranego przedmiotu z odpowiedzi ustnej lub braku pracy domowej.
 

     

 

KUŹNIA LIDERÓW
To program szkoleniowy przeznaczony dla młodych ludzi -  działaczy, społeczników, wolontariuszy i kandydatów na liderów.
Jeśli chcesz:
 - nauczyć się myśleć twórczo,
tworzyć i realizować projekty,
-
wspierać innych i mobilizować siebie
rozwinąć swoje umiejętności,
zajrzyj na stronę
https://www.facebook.com/kuznialiderow/
i zdecyduj się na udział!
Zapraszamy chętnych uczniów kl. 1 i 2 na spotkanie warsztatowe i organizacyjne w środę o godz. 11. 30.w małej sali gimnastycznej

     

 

SZKOŁA NA ANTENIE

Kolejna odsłona audycji „SZKOŁA NA ANTENIE” już za nami. 7 lutego przedstawicielki naszego gimnazjum poinformowały słuchaczy o sukcesach szkoły, np. w międzygimnazjalnym konkursie „Cichociemni – Elita Polskiej Dywersji”. W programie pojawiły się m.in. rozmowy na takie tematy, jak rasizm czy kampania „Białej wstążki”, a więc związana ze zwalczaniem przemocy wobec kobiet. Audycję poprowadziły: Wiktoria Krzesicka, Wiktoria Majewska, Kasia Suwalska oraz Amelia Gierałtowska.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

     


WIĘCEJ FOTO.

 

W STRONĘ LIPSKA

W piątek 20 stycznia 2017 roku uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, pod opieką p. M. Wyrwas, p. J. Ratuszny i p. H. Gątowskiej, zebrali się o godzinie 6:40 pod frontowymi drzwiami szkoły i ruszyli w stronę Lipska.
Obejrzeli tam kościół p.w Matki Bożej Anielskiej oraz poznali historię powstawania tego pięknego kościoła. Następnie pojechali do Sokółki, a tam zwiedzili kościół p.w św. Antoniego Padewskiego. Kolejnym celem był Białystok. W Białostockim Teatrze Lalek im. Węgrzyna obejrzeli spektakl pt. „Piękna i Bestia”. Wszyscy, bez wyjątku, wyszli stamtąd pod ogromnym wrażeniem.
Do domów uczestnicy wrócili cali i zdrowi, z uśmiechami na twarzach!
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

OTRZYMALIŚMY CERTYFIKAT SZKOŁY UCZĄCEJ SIĘ.
Nasze gimnazjum zasłużyło na certyfikat Szkoły Uczącej Się – SUS. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tytuł ten jest uhonorowaniem wieloletniego zaangażowania i rozwoju szkoły w programie SUS. W latach 2014-2016 uczestniczyliśmy w działaniu Całościowy Rozwój Szkoły w ramach programu Szkoła Ucząca Się, realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Polsko - Amerykańską Fundację Wolności. Podsumowanie i prezentacja efektów działań szkoły w programie miały miejsce podczas panelu koleżeńskiego, który odbył się 18 stycznia 2017 r. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele innych szkól uczestniczących w programie, nauczyciele ze szkół w regionie, zaproszeni goście oraz delegacja z programu Szkoła Ucząca Się. WIĘCEJ

     


WIĘCEJ FOTO.

 

 FILM O „INCE” POWSTAŁ W NASZEJ SZKOLE
2 lutego w naszym gimnazjum realizowano zdjęcia do filmu o Danucie Siedzikównie. Reżyser filmu, Arkadiusz Gołębiewski, zaproponował formułę spotkania - rozmowy z gimnazjalistami pani Małgorzacie Pawełek-Baraniak, która jest krewną „Inki”. Opowiedziała ona o swojej cioci, o rodzinie, o współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, o pracach nad odnalezieniem miejsca pochowania zamordowanej, o pogrzebie „Inki”. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, wyrażania opinii, dzielenia się refleksjami - wszystko pod czujnym operatora i reżysera. Najlepsze ujęcia powtarzane były kilkakrotnie.Film zostanie pokazany podczas jesiennej edycji festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”.
 WIĘCEJ

     


WIĘCEJ FOTO.

 

ODYSEUSZE Z GIMNAZJUM NR 1 NIE PRÓŻNOWALI W CZASIE FERII
Grupa uczniów klasy III f (Martyna Olender, Wiktoria Piotrowicz, Mya Kulbacki, Julia Niedźwiecka, Olga Zajkowska, Wiktoria Kempisty, Łukasz Haraburda) w roku szkolnym 2016/2017 po raz kolejny przystąpiła do programu edukacyjnego realizowanego w formie Międzynarodowego Konkursu ODYSEJA UMYSŁU. Po opieką przeszkolonego trenera, pani Eweliny Koniecko przygotowują się do Eliminacji Regionalnych ODYSEI UMYSŁU, które będą miały miejsce w Warszawie 11 marca. Zadaniem zespołu jest samodzielne przygotowanie humorystycznego przedstawienia na wyznaczony przez organizatorów temat. Uczniowie napisali scenariusz zgodnie z zasadami oraz licznymi wymogami i ograniczeniami konkursu. Na jego podstawie przygotowują scenografię, czyli dekorację sceniczną, rekwizyty, kostiumy oraz charakteryzację wszystkich występujących w przedstawieniu postaci. WIĘCEJ 

     

  OPŁATA ZA OBIADY W LUTYM 2017
OPŁATA na konto szkoły od 30 stycznia
do 3 lutego 2017, najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty.
DNI WOLNE: -
uczniowie 17dni x 3zł = 51 zł;
pracownicy 17 dni x 4,50zł = 76,50 zł
Bank PKO PB nr konta do wpłaty:
94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk w tytule wpłaty należy podać: „opłata za obiady za miesiąc ….” oraz imię i nazwisko dziecka.
     

 

PRZEKAŻ UCZNIOM GIMNAZJUM NR 1 W EŁKU 1 % PODATKU DOCHODOWEGO
Współpracując z Fundacją Św. Mikołaja nasza szkoła przystąpiła do programu "Stypendia św. Mikołaja". W ramach naszych działań zbieramy fundusze na stypendia, chcąc wesprzeć swoich zdolnych uczniów, dając im tym samym szansę na lepszą przyszłość. W zawiązku z tym, prosimy Państwa o wsparcie naszych działań.
W celu przekazania FUNDACJI ŚW. MIKOŁAJA części podatku dochodowego należy w formularzu PIT wskazać numer, pod którym Fundacja wpisana jest do Krajowego Rejestru Sądowego, tj. KRS 0000126602 oraz wpisać cel szczegółowy: GIMNAZJUM NR 1 W EŁKU
Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!!!

     

  OPŁATA ZA OBIADY W STYCZNIU 2017
OPŁATA na konto szkoły od 2 do 5 stycznia 2017, najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty.
DNI WOLNE: – 6 stycznia
uczniowie 14dni x 3zł = 42zł
pracownicy 14 dni x 4,50zł = 63 zł
Bank PKO PB nr konta do wpłaty:
94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, 
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać: 
„opłata za obiady za miesiąc ….” oraz imię i nazwisko dziecka
     


WIĘCEJ FOTO.

 

KONKURS SUPER KLASA

Jak co roku wszystkie klasy w naszej szkole rywalizują między sobą w konkursie „Super klasa”. Podejmują różne przedsięwzięcia i zadania, za co otrzymują punkty. Za nami kolejne dwie konkurencje: kartki świąteczne i świąteczny wystrój sal, punktacje przedstawiamy na załączonym zdjęciu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej rywalizacji Samorząd Uczniowski :)
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

"MAMY OTWARTE SERCA..."

Miło jest nam poinformować, iż zostały zakończone akcje charytatywne przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski :Ogólnopolska Akcja „Szlachetna Paczka”, „I ty możesz zostać św. Mikołajem” oraz zbiórka karmy i innych akcesorii dla bezdomnych kotów w naszym mieście. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, którzy wsparli nasze przedsięwzięcia.
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MIKOŁAJ  Z GIMNAZJUM NR 1 W PRZEDSZKOLU „NIEZAPOMINAJKA”
W dniu 19 grudnia uczniowie klasy IIIa  z Gimnazjum nr 1 (Martyna Łojewska, Sandra Długołęcka, Amelia Olszewska, Piotr Żyliński, Filip Dybikowski) wraz z panią Eweliną Koniecko udali się do Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, aby zaprezentować  czterolatkom i pięciolatkom opowieść o Mikołaju. Gimnazjaliści  zapoznali dzieci z treścią bajki odczytywanej z podziałem na role, a następnie zaprosili do zabawy tematycznie z nią związanej. Prezentowali przedszkolakom zagadki, rozmawiali z nimi na temat prezentów, które chcieliby podarować Mikołajowi, prosili dzieci o wybranie spośród mieszczących się w worku Mikołaja przedmiotów potrzebnych do zapakowania prezentów. Przedszkolaki zaśpiewały starszym kolegom dwie piosenki o Mikołaju, a potem ustawiły się w kolejce w celu zadania mu kilku osobistych pytań związanych z jego  planowanym niedługo przybyciem. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze i zostało upamiętnione zrobieniem wspólnego zdjęcia.

     
 

SZKOŁA NA ANTENIE

O zbiórce żywności organizowanej z inicjatywy samorządu uczniowskiego, a także o pomocy bezdomnym kotom w mroźne, zimowe dni opowiadali 12 grudnia przedstawiciele naszego gimnazjum w radiu Bayer fm. Pierwszoklasiści w składzie: Aniela Rogińska, Dominik Zaniewski i Monika Zambrowska opowiedzieli również o akcjach „Stypendium pod choinkę”, „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem” oraz „Szlachetna paczka”. Nie zabrakło też informacji o o osiągnięciach sportowych.

 POSŁUCHAJ AUDYCJI

     


WIĘCEJ FOTO.

 

BIAŁA WSTĄŻKA

Od 30 listopada do 10 grudnia 2016 r. w naszej szkole trwała kampania „Biała Wstążka”. 
Kampania „Biała Wstążka” to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet.
Jako społeczność szkolna włączyliśmy się w działania promujące idee kampanii. 
Udekorowaliśmy korytarze szkolne symbolem Kampanii – białą wstążką. Zorganizowaliśmy konkurs na plakat „Stop przemocy wobec kobiet”. Do konkursu przystąpiło 13 klas.
ZOBACZ WIĘCEJ
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

STYPENDIA ŚW. MIKOŁAJA
W dniu 06.12.2016 roku zorganizowaliśmy w Kauflandzie "Mikołajki", podczas których zbieraliśmy środki na rozwój utalentowanej młodzieży z naszego gimnazjum. Naszemu przedsięwzięciu przyświecał wspólny cel – społeczna solidarność. 
Z pozytywną energią i uśmiechem na twarzy uczniowie pakowali towar przy sklepowych kasach. Klienci odwdzięczali się wrzuceniem drobnej kwoty do puszki włączając się w ten sposób się w naszą akcję. Pozyskane przez wolontariuszy środki finansowe przyczynią się do realizacji pasji i zainteresowań potrzebującej młodzieży.
Dzięki współpracy z Fundacją św. Mikołaja nasi uczniowie poznają idee wolontariatu, angażując się w sprawy swoich szkolnych koleżanek i kolegów uczą sie dostrzegać potrzeby innych i nieść im bezinteresowną pomoc.
ZOBACZ WIĘCEJ

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnicami - elfkami. W tym miłym dniu Mikołaj rozdawał w imieniu Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców łakocie.
Po rozdaniu słodkości elfki oceniały elementy stroju mikołajowego (czapka lub ubranie w kolorze czerwonym), za który uczniowie otrzymywali" mikołajkową niepytkę", która zwalnia z odpowiedzi ustnej lub braku pracy domowej z wybranego przedmiotu. Tym miłym akcentem elfki zakończyły pracowity dzień, a wśród uczniów panowało zdziwienie, że nikt w tym roku nie dostał rózgi. Jednego jesteśmy pewni, że za rok św. Mikołaj znów odwiedzi naszą szkołę.
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

TYLKO PŁYWAK WIE ILE PRACY I POŚWIĘCENIA TRZEBA WŁOŻYĆ ŻEBY POKONAĆ CZAS !

Dawno nie było wzmianki na naszej stronie o pływaniu. Już nadrabiam zaległości i opowiadam co się w ostatnich miesiącach wydarzyło. Wszystko zaczęło się od rozpoczęcia roku szkolnego kiedy to z uśmiechem na twarzy wszyscy przekroczyli próg szkoły , a klasy pływackie próg pływalni miejskiej, gdzie z pokorą, oddaniem i pełnym poświęceniem oddali się wyczerpującym treningom. Oczywiście nie dyskutowali z trenerkami , bo pamiętali o św. kodeksie pływaka: ZOBACZ WIĘCEJ
 

     

 

OPIS RODZINY, KTÓREJ NASZA SZKOŁA PRZYGOTUJE W TYM ROKU PACZKĘ 
Pani Ania (27 l.), wspólnie z mamą panią Ireną (59 l.), wychowuje dwójkę dzieci: Kacpra (9 l.) i Filipa (6 l.). 
Pani Ania jest po trzech operacjach i czekają ją jeszcze dwie (odwarstwianie się spojówek), co uniemożliwia jej podjęcie pracy. Mama pani Ani pracuje, lecz ma niewielki dochód (728,10 zł). Na dochód pani Ani składa się: zasiłek rodziny, fundusz alimentacyjny oraz środki z programu 500+. 
Zobacz więcej

     

 

ZAKAMARKI EŁKU
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w III edycji konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - ZAKAMARKI EŁKU
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatorów utworu z wątkiem kryminalnym, którego akcja dzieje się w Ełku lub okolicach w dowolnym czasie.
Utwór może mieć dowolą formę literacką (np. opowiadanie, dramat, komiks, itp.).
Do każdej pracy musi być nakręcony klip reklamujący tekst literacki, którego twórcą nie musi być autor tekstu literackiego.
Tekst nie może być wcześniej publikowany i nagradzany w innych konkursach. Musi być całkowicie oryginalny oraz nie zawierać przeróbek innych utworów. Jeden autor może nadesłać dowolną ilość autorskich utworów.
Zobacz więcej

     

 

PROJEKT EDUKACYJNY "BĄDŹMY SOLIDARNI-DZIAŁAJMY" - KIERMASZ ADWENTOWY
23 listopada 2016 r. w godzinach od 16:00 do 18:00 w naszym gimnazjum odbył się kiermasz adwentowy.
Uczniowie  sprzedawali własnoręcznie przygotowane ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, piernikowe choinki i inne upominki, które stanowiły atrakcję kiermaszu.
Dziękujemy wszystkim , którzy okazali wielkie serca i gotowość niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, zdolnym z naszego szkolnego środowiska i włączyli się w zbiórkę pieniędzy na stypendia uczniom naszej szkoły.
Wiemy, że postawa życzliwości wobec innych jest szczególnie cenna właśnie teraz, przed Świętami Bożego Narodzenia. Jak powiedział Jan Paweł II: "Człowiek tyle jest wart,ile może dać drugiemu człowiekowi"
.

     

 

ZIMA TUŻ, TUŻ...

SU wspiera akcję Stowarzyszenia Alternatywa, które prowadzi zbiórkę: karmy, misek, kocy, starych swetrów, aby pomóc przetrwać zimę bezdomnym kotom w naszym mieście.
Wszelkie dary prosimy przynosić do nauczycieli Wychowania fizycznego do 6 grudnia, 
Pomóżmy bezdomnym kotom przetrwać zimę!!!

     

 

STYPENDIA POD CHOINKĄ”

23.11.2016 r. w godzinach od 16:00 do 18:00 odbędzie się kiermasz adwentowy. 
Uczniowie będą sprzedawać własnoręcznie przygotowane między innymi: ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, piernikowe choinki.
Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły do włączenia się w zbiórkę pieniędzy na stypendia uczniom naszej szkoły.

 

     

 

OPŁATA ZA OBIADY W GRUDNIU 2016
OPŁATA na konto szkoły do 28 listopada (poniedziałek), gdyż obiady zamawiane są 28 listopada (najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty).
DNI WOLNE: – 12 grudnia
uczniowie 15 dni x 3zł = 45zł
pracownicy 15 dni x 4,50zł = 67,50 zł
Bank PKO PB nr konta do wpłaty:
94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, 
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać: 
„opłata za obiady za miesiąc ….” oraz imię i nazwisko dziecka

     

 

"I TY MOŻESZ ZOSTAĆ BOHATEREM"

Tradycją stało się, że jako społeczność szkolna wspieramy różne akcje charytatywne.
Obecnie SU patronuje takim akcjom jak: "I ty możesz zostać św. Mikołajem" (zbiórka zabawek i artykułów szkolnych) oraz "Szlachetna Paczka"(zbiórka żywności z długim terminem przydatności do spożycia i środków czystości).
Zachęcamy do włączenia się w zbiórki. Liczymy na każdy, nawet najmniejszy gest. Na wszelkie dary czekamy do 9 grudnia. 
Wszystkie szczegóły znajdują się w gablocie SU.
 

     


WIĘCEJ FOTO.

  MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
9 listopada uczniowie z naszego gimnazjum godnie reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców zajmując III miejsce.
Zawodnicy pokazali ducha walki i grę fair play. W niektórych spotkaniach zabrakło szczęścia do wygrania meczu, ale mimo to pokazali innym zespołom, że są trudnym przeciwnikiem.
Serdeczne gratulacje i powodzenia w dalszych zmaganiach na arenie sportowej.
BYĆ LEPSZYM KAŻDEGO DNIA!!!
Drużynę przygotowała Małgorzata Urbanowicz.
     

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE RECYTATORSKIM
Dnia 7 listopada miał w naszej szkole miejsce konkurs recytatorski. Brali w nim udział uczniowie z klas drugich i trzecich. Każdy z nich zaprezentował dwa utwory poetów współczesnych. Jury w składzie: Katarzyna Łukaszewicz, Ewelina Koniecko, Maria Namiotkiewicz wyłoniło dwóch finalistów. Zostali nimi: Natalia Kulbacka z klasy II c oraz Łukasz Haraburda z klasy IIIf.
W ubiegłą sobotę, dnia 19 listopada w Gimnazjum nr 4 w Ełku odbył się VIII Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „Kolor w czerwieni, kolor w bieli…” . Jego uczestnicy prezentowali utwory Wisławy Szymborskiej oraz wybrane wiersze o tematyce patriotycznej. Uczeń Gimnazjum nr 1, Łukasz Haraburda recytował wiersz „Identyfikacja” W. Szymborskiej oraz „Elegię o chłopcu polskim” K .K. Baczyńskiego. Poziom konkursu był wysoki, a nasz reprezentant otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

     

 

SOLIDARNA SZKOŁA- "STYPENDIA ŚW. MIKOŁAJA"
Nasze gimnazjum dołączyło do grona szkół w Polsce, które chcą wspierać swoich zdolnych uczniów, dając im tym samym szansę na lepszą przyszłość. 
Celem naszych przedsięwzięć jest umożliwienie spełniania marzeń młodzieży, której indywidualne talenty i wyjątkowe predyspozycje (naukowe, sportowe czy artystyczne) z różnych przyczyn nie mają możliwości rozwoju. Poprzez organizację różnych przedsięwzięć ( m.in. kwesty, dystrybucja ulotek, z
achęcanie do przekazywania 1% podatku) zamierzamy zbierać fundusze na stypendia na rzecz rozwoju naszych zdolnych uczniów.Program "Stypendia Św. Mikołaja" pozwoli nam budować solidarną więź wśród społeczności szkolnej, pokaże, że "RAZEM MOŻEMY WIELE", a także przyczyni się do aktywizacji uczniów, ich rodziców, społeczności lokalnej i wszystkich chętnych ludzi dobrej woli. Chcemy pomagać mądrze, tak jak patron fundacji – biskup Św. Mikołaj. Wierzymy w nasz cel, więc "BĄDŹMY SOLIDARNI -DZIAŁAJMY", sprawmy, aby młodzież mogła realizować swoje pasje i rozwijać umiejętności.

     

 

SZKOŁA NA ANTENIE

2 listopada
 uczennice naszego gimnazjum w składzie: Wiktoria Krzesicka, Kasia Suwalska, Monika Zambrowska oraz Aniela Rogińska odwiedziły Radio Bayer FM, w którym  poprowadziły audycję radiową „Szkoła na antenie”. Dziewczyny opowiedziały o tym, co działo się ostatnio w szkole. Nie zabrakło zatem informacji dotyczących Otrzęsin, Dnia Nauczyciela oraz wyborów do Samorządu Uczniowskiego. 
                                    
                                     POSŁUCHAJ AUDYCJI

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY
W piątek 28.10.2016 odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana przez Radę Rodziców. Prawie 50 uczniów w towarzystwie rodziców i nauczycieli wysłuchało w Instytucie Biologii Uniwersytetu Warszawskiego wykładu na temat układu odpornościowego człowieka. Uczniowie wykazali się podstawową wiedzą na ten temat, znali odpowiedzi na większość pytań (pozdrowienia dla Pani Sobotkiewicz!), zadawali też wiele pytań. Największe zainteresowanie wzbudziły losy myszy doświadczalnych. Obejrzeliśmy również miejsca pracy biologów-naukowców. Niektórzy gimnazjaliści byli nawet zainteresowani przyszłymi studiami w Instytucie Biologii. WIĘCEJ

     


WIĘCEJ FOTO.

  KLUB MEDIATORA - OGŁASZA!

Na przełomie września i października szkoliliśmy sie dla Was  na Mediatorów Rówieśniczych. Już od listopada, w każdy poniedziałek w godzinach 11.30 - 11.45 – tymczasowo w małej salce gimnastycznej – czekać będą na WAS dyżurni Mediatorzy. Zapraszamy wszystkich z dużymi i małymi sporami. Jako mediatorzy postaramy się rozwiązać wasz problem. O przebiegu rozmowy wiemy tylko my i nasi opiekunowie (p. M. Kukiełko, p. M. Urbanowicz). Nie jesteśmy w sądzie i nikt nie będzie tutaj nikogo oceniał. Bez waszych chęci nie zdołamy wam pomóc. CZEKAMY NA CIEBIE!
Aktualna lista mediatorów: Suwalska Katarzyna IIe, Krzesicka Wiktoria IIe, Zambrowski Kacper IIe, Miszler Mateusz IIe, Majewska Wiktoria IIe, Kopiczko Natalia IIe, Piotrowicz Wiktoria IIIF, Biwojno Klaudia IIIf, Grosfeld Patrycja IIc, Kowalewska Natalia IIc, Bartków Aleksandra IIIF, Zajkowska Olga IIIF
 

     


WIĘCEJ FOTO.

  MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT


20 października 2016 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Dziewcząt. Nasze zawodniczki pokazały swoje serce do walki. Rywalizowały z przeciwniczkami na równym poziomie. Jednak w niektórych spotkaniach brakowało szczęścia do wygrania meczu. Ostatecznie uplasowały się na IV miejscu.
Naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.
Ze sportowym pozdrowieniem Małgorzata Urbanowicz
 

 

     

WIĘCEJ FOTO.

 

SZKOŁA PRZEBIERAŃCÓW

Członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego zaproponowali zorganizowanie dnia z przebraniami. Każdy uczeń, a także nauczyciele, mogli zaprezentować swoją pomysłowość i pojawić się w szkole przebrani. I już od środowego rana, jeszcze przed godziną 8, na korytarzach szkolnych zaroiło się od wróżek, zwierzaków, potworów, czarodziejów. Była też królowa, diabełek, szalona pielęgniarka (pielęgniarz?), Myszka Miki, miłe kotki i drapieżne kocury, urocze pajączki, żołnierze, pluszowe (piżamowe) zwierzaczki. Co kto chciał i co przygotował! Ta zabawa wywołała wiele uśmiechów, życzliwych gestów i po prostu radości. WIĘCEJ
 

     

 

OPŁATA ZA OBIADY W LISTOPADZIE 2016
OPŁATA na konto szkoły do 27 października (czwartek), gdyż obiady zamawiane są 28 października (najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty).
DNI WOLNE: – 1 i 11 listopada
uczniowie 20 dni x 3zł = 60,00 zł
pracownicy 20 dni x 4,50zł = 90,00 zł
Bank PKO PB nr konta do wpłaty:
94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, 
ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk
w tytule wpłaty należy podać: 
„opłata za obiady za miesiąc ….” oraz imię i nazwisko dziecka

     

 

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W środę 5.10.2016 odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego naszego gimnazjum. Największe poparcie zdobyła Wiktoria Dec z klasy 3e. Wiktoria w tym roku szkolnym będzie sprawować funkcję przewodniczącej SU. Jej zastępczyniami zostały Wiktoria Piotrowicz (3f) i Natalia Kowalewska (2c). Zadania skarbnika i sekretarza przydzielone zostały Wiktorii Makowskiej (2b) i Klaudii Biwojno (3f).
Gratulujemy wszystkim kandydatkom, a wyborcom dziękujemy za udział w wyborach!
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SPEKTAKL TEATRALNY „KARTKI Z POWSTANIA”

5 października 2016r. nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia w WSFiZ spektaklu teatralnego „Kartki z powstania”, zrealizowanego przez Kielecki Teatr Lektur na podstawie „Pamiętnika z powstania warszawskiego” M. Białoszewskiego. Artyści w bardzo wymowny sposób przedstawili historię sierpniowego zrywu widzianego oczami cywila. Odtworzyli codzienność powstania: chaos, panikę, krzyki, bombardowania, ucieczki do schronów, przenoszenie rannych, przejście kanałami, śmierć... Widowisko uzupełniło wiedzę uczniów na temat powstania i pokazało, w jakich realiach przyszło wtedy żyć mieszkańcom Warszawy i powstańcom.
 

     

 

UWAGA! UWAGA!
WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

Wkrótce odbędą się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy do zgłaszania swych kandydatur na przewodniczącego , jego zastępców, skarbnika i sekretarza.

- Jeśli masz ciekawe pomysły
- jeśli proponujesz zmiany i nowości
- jeśli chcesz działać na rzecz szkoły i uczniów -  to jest właśnie droga dla Ciebie.

Rozpocznij swoją kampanię wyborczą!

Na zgłoszenia kandydatów czekają p. Kukiełko, p. Urbanowicz lub p. Kondracka. Zapraszamy!

     

  UWAGA OBIADY!!!
Od 3 października 2016 rusza stołówka szkolna! Uczniów, którzy chcą jeść obiady prosimy o dokonanie wpłaty na konto szkoły do 27 września, gdyż obiady zamawiane są 28 września (najlepiej przyjść do sekretariatu szkoły z potwierdzeniem zapłaty).
OPŁATA ZA OBIADY W PAŹDZIERNIKU
OPŁATA na konto szkoły do 27 września (środa).  DNI WOLNE: – 14 i 31 października uczniowie 19 dni x 3zł = 57,00; pracownicy 19 dni x 4,50zł = 85,50
Bank PKO PB nr konta do wpłaty: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223 Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku, ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk w tytule wpłaty należy podać: „opłata za obiady za miesiąc ….” oraz imię i nazwisko dziecka
 
     


WIĘCEJ FOTO.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Również i w tym roku nasza szkoła z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w tej szczytnej akcji. Wielkie sprzątanie odbyła się 22 września i wzięły w niej udział trzy klasy:  1d, 1f i 3a, pod opieką: p. Andrzeja Kuczyńskiego,  p. Barbary Kiluk – Dońkowskiej oraz p. Piotra Penkiewicza.  Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki dzielnie stawiali czoła górom śmieci, wśród których można było znaleźć wiele „skarbów”. Po sprzątaniu uczestnicy mogli odpocząć i posilić się zasłużoną kiełbaską z ogniska w Centrum Edukacji Ekologiczne.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

ODKRYWAMY Z POLITECHNIKĄ BIAŁOSTOCKĄ

23 września odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Odkrywaj z Politechniką Białostocką" zorganizowane prze Park Naukowo Technologiczny w Ełku. Uczniowie klasy 1 d wraz z p. Barbarą Kiluk - Dońkowską mieli okazję uczestniczyć w wykładach i pokazach poprowadzonych przez pracowników Politechniki. Podczas prelekcji uczniowie ełckich szkół mieli szansę zapoznać się z rolą kamery termowizyjnej, dowiedzieć się jak powstają endoprotezy oraz przyjrzeć się bliżej dronom i łazikom skonstruowanym przez naukowców z Politechniki Białostockiej" Kolejne spotkanie już 20 października. 
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

OTRZĘSINY

21 września pierwszoklasiści wraz z wychowawcami wzięli udział w otrzęsinach. Tegoroczne konkurencje tradycyjnie ja co roku przygotowali zwycięzcy ubiegłorocznych zmagań - klasa 2d wraz z wychowawcą p. K. Łukaszewicz. Dzięki wspaniałej współpracy z Samorządem Uczniowskim i jego opiekunkami, imprezę zaliczamy do udanych, a zwycięzcom - klasie 1b wraz z wychowawcą p. E. Bućko gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SZKOŁA NA ANTENIE

19
września uczniowie naszej szkoły w składzie :Wiktoria Krzesicka, Kasia Suwalska, Monika Zambrowska oraz Aniela Rogińska odwiedzili Radio Bayer FM, w którym  poprowadzili audycję radiową „Szkoła na antenie”. Dziewczyny opowiadały o wakacjach, urodzinach patronki  i zbliżających się wydarzeniach.
Kolejna audycja już 24 października, mamy nadzieję, że będziecie z  nami.

                              POSŁUCHAJ AUDYCJI

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM ORGANIZACJI OPEN DOORS

Open Doors jest międzywyznaniową i międzynarodową organizacją udzielającą pomocy chrześcijanom, którzy są prześladowani za wiarę w Jezusa Chrystusa w ponad 50 krajach. Dzięki szeroko rozwiniętej służbie informacyjnej mówią w tzw. wolnym świecie - w kościołach, w polityce czy w mediach - o tym, gdzie chrześcijanie są prześladowani, jaka pomoc jest im pilnie potrzebna oraz nawołujemy do modlitwy za nich. 19 września uczniowie naszej szkoły mieli okazję posłuchać o Korei Północnej, gdzie siłą napędową prześladowań, mających wpływ na chrześcijan, jest reżim komunistyczny i postkomunistyczny (siła główna) połączony z dyktatorską paranoją.

     

 

POCZTÓWKA DO POWSTAŃCA

Uczniowie klasy 2b wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Pocztówka do Powstańca”. Hasło tej akcji to „Dziękujemy-Pamiętamy”. Wysłano dwie pocztówki, które mają dotrzeć do uczestników powstania warszawskiego, którzy w 1944 chwycili za broń przeciwko hitlerowskim okupantom. Powstanie miało trwać trzy dni, a trwało przeszło dwa miesiące. Dzisiaj żyją jeszcze uczestnicy tego zrywu niepodległościowego.
Uczniowie starali się wyrazić szacunek i podziw dla bohaterów powstania. Przesłano też pozdrowienia i podziękowania za walkę o wyzwolenie Warszawy i Polski 72 lata temu.
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI”
W dniu 28 sierpnia w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe naszej patronki Danuty Siedzikówny „Inki”. O godz. 13 rozpoczęła się msza św. w Bazylice Mariackiej, a potem obrzędy pogrzebowe na Cmentarzu Garnizonowym. 70 lat wcześniej - 28 sierpnia 1946 r. - wykonano wyroki kary śmierci na żołnierzach V. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej: Danucie Siedzikównie „Ince” i Feliksie Selmanowiczu „Zagończyku”. Ciał nie oddano rodzinom, złożono potajemnie w nieznanym miejscu, aby ślad o nich zaginął. I dopiero dwa lata temu pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej zidentyfikowali szczątki dwojga Żołnierzy Wyklętych. 
W uroczystościach pogrzebowych wzięła udział delegacja naszego gimnazjum: przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców. Pożegnaliśmy polskich bohaterów; pokłoniliśmy się szkolnym sztandarem Naszej Patronce i towarzyszyliśmy jej w ostatniej drodze. Spoczywaj w pokoju podporucznik „Inko”!

     
 

ŚLADAMI BOHATERÓW POWIEŚCI„KRZYŻACY”
Sejm i Senat RP podjęły w grudniu 2015 r. uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, bowiem w tym właśnie roku mija setna rocznica śmierci i sto siedemdziesiąta rocznica urodzin pisarza. W związku z tym, aby uczcić pamięć o nobliście, klasy 1 d i 1 e wraz z wychowawcami: Katarzyną Łukaszewicz i Jolantą Chrzanowską udały się 17 czerwca br. na jednodniową wycieczkę do Malborka.
To bardzo malownicze miejsce. Do tej pory uczniowie znali je z kart powieści Henryka Sienkiewicza „Krzyżacy”, a teraz sami mogli zobaczyć je na własne oczy. Ta gotycka budowla, która ukazała się oczom młodzieży, wywarła ogromne wrażenie. Byli zdumieni, bo nie zdawali sobie sprawy, że kompleks zamkowy jest tak ogromny. Mieli okazję poznać historię, architekturę i obyczaje panujące u schyłku średniowiecza. Uczniowie podziwiali nie tylko samą zabudowę, ale także wystrój i zgromadzone w nim eksponaty muzealne. Wyjazd był ciekawą lekcją historii.

     

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
Odbędzie się 1 września 2016 r. o godzinie 9:00.

Przydział sal dla klas I 
I A p. Anna Buchnowska - sala 31
I B p. Ewa Bućko - sala 34
I C p. Małgorzata Lewandowska - sala 26
I D p. Barbara Kiluk - Dońkowska - sala 25
I E p. Elżbieta Januszewicz - sala 36
I F p. Piotr Penkiewicz - sala 38

                                  Przydział sal dla klas II i III
 
II A – sala 29
II B – sala 12
II
C – sala 1
II D – sala 24
II E – sala 30
III A – sala 39
III B – sala 11
III C – sala 35
III D – sala 6
III E – sala 8
III F – sala  7
     

ROK SZKOLNY 2015 - 2016

     

EGZAMINY POPRAWKOWE

Egzamin poprawkowy z języka niemieckiego odbędzie się 24 sierpnia 2016 r.:
- część pisemna o godz. 9.00,
- część ustna o godz. 11.00.

Egzamin poprawkowy z języka angielskiego odbędzie się 25 sierpnia 2016 r.:
- część pisemna o godz. 9.00,
- część ustna o godz. 11.00.

Egzamin poprawkowy z wychowania fizycznego odbędzie się 26 sierpnia 2016 r. o godz. 9.00.

Egzamin poprawkowy z fizyki odbędzie się 26 sierpnia 2016 r.:
- część pisemna o godz. 10.00,
- część ustna o godz. 11.00.

Egzamin poprawkowy z matematyki odbędzie się 26 sierpnia 2016 r.:
- część pisemna o godz. 9.00,
- część ustna o godz. 11.00.

Egzamin poprawkowy z techniki odbędzie się 26 sierpnia 2016 r. o godz. 11.30.

     


WIĘCEJ FOTO.

  „OCZY ZIELONE, WŁOSY CZERWONE”, CZYLI ZIELONA SZKOŁA W G1
Od 13 do 17 czerwca 2016 r. w ramach Zielonej Szkoły” uczniowie klas: 3a, 3b, 3c, 3d, 3e, 2a i 2e w nietypowy sposób zdobywali wiedzę i nowe umiejętności podczas biwaku w ośrodku wypoczynkowym „Rybitwa” w Czarnej Wsi. Czas wypełniały im następujące atrakcje: kąpiel w jeziorze pod opieką ratownika, pływanie kajakami po Jeziorze Rajgrodzkim dla początkujących i zaawansowanych, wycieczka krajoznawczo – historyczna do Rajgrodu, „ekonomia na co dzień” - połączenie przyjemnego z pożytecznym (pieszy wypad do Biedronki 14 km w obie strony :), dyskoteka w rytmach hitu „Oczy zielone” poprzedzona wymyślnymi przygotowaniami, których efektem były czerwone fryzury zwłaszcza wśród chłopaków, mecze piłki siatkowej, organizowanie strefy kibica i wspólny doping polskiej drużynie podczas meczu Polska – Niemcy, biwakowy Mini – Runmageddon - bieg z przeszkodami dla odważnych, sprawdzający siłę, szybkość, zwinność, moc, wytrzymałość i orientację w terenie
Taka forma okazała się znakomitą okazją do lepszego poznania się, nawiązania nowych przyjaźni, sprawdzenia swoich umiejętności, nabycia nowych doświadczeń oraz przyjemnego spędzenia czasu wolnego z dala od szkolnego zgiełku.
     


WIĘCEJ FOTO.

  PRAWIE WAKACYJNA WYPRAWA KÓŁKA FOTOGRAFICZNEGO
Tym razem na wędrówkę po okolicach Ełku umówiliśmy się z p. W. Ustaszewską na pętli autobusowej przy Szpitalu “Pro-Medica “. Był piękny, słoneczny, majowy dzień. Minąwszy wieś Barany weszliśmy do lasu i pomaszerowaliśmy nad jezioro Herta Duża, powszechnie znane, jako Żabie Oczko. Jezioro to zachwyca swoją malachitową barwą toni i położeniem wśród sosnowego boru. Zgrzytem w tym pięknym krajobrazie są niestety śmieci pozostawione przez biwakowiczów. Znad Herty Dużej udaliśmy się w kierunku Herty Małej. Po drodze minęliśmy skryty w lesie mazurski mały cmentarz. Zachowało się już na nim niewiele grobów, pojedyncze słupki dawnego ogrodzenia i łany pięknie kwitnącego barwinku. WIĘCEJ

 
     


WIĘCEJ FOTO. 

  PROJEKT ZAKOŃCZONY SUKCESEM
Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku zgłosiło się do udziału w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji BGK „ Młody Obywatel na Sportowo”. Młodzież wybrała do realizacji jeden z 3 proponowanych tematów – „Ruch z sensem”. Projekt ten zrealizowaliśmy 5 czerwca 2016r., przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ełku, organizując Otwarte Zawody Pływackie z okazji Dnia Dziecka „RUCH Z SENSEM, DZIECI – DZIECIOM”. Adresatami całego przedsięwzięcia były dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Zawody odbyły się w Parku Wodnym w Ełku. Frekwencja zarówno wśród zawodników , jak i kibiców wyjątkowo dopisała. W rywalizacji wzięło udział ponad 200 uczestników, w tym również zawodnicy z Augustowa i Białegostoku.         WIĘCEJ
 
     


WIĘCEJ FOTO.

  SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
20 maja odbył się II etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Jego celem było wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii. W całym konkursie wzięło udział 27 „śmiałków”, którym nieobce są wszelkie tajemnice ortografii polskiej, zaś do II etapu przystąpiło 5 najlepszych w tych zmaganiach. Walka o zajęcie I miejsca była zacięta, teksty trudne, ale od czego jest znajomość zasad i wyjątków w pisowni? Najlepszym w tej „corridzie ortograficznej” okazał się Marcin Guzik z kl. 3b i to on uzyskał zaszczytny tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii. Wicemistrzynią została Julia Sienkiewicz z kl. 2e, zaś III miejsce przypadło uczniowi kl.3f - Sławomirowi Nowikowi. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. M. Namiotkiewicz, p. W. Ustaszewska oraz p. D. Duroł. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 3 czerwca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom gratulujemy!
     


WIĘCEJ FOTO.

  LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO
2 czerwca 2016 r “Lekkoatletyka dla każdego” gościła w Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny “Inki”w Ełku. W tym dniu wolontariusze i Samorząd Uczniowski szkoły gościł przedszkolaków z przedszkola “Światełko” i “Perełka” z Ełku, którym zorganizował zabawy z okazji Dnia Dziecka pod hasłem “Ruch to zdrowie – Lekkoatletyka na wesoło” W imprezie uczestniczyło 84 dzieci, które mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak: bieg do pachołka, rzut do celu, przejście przez HULA-HOP, niesienie piłki w ringo, toczenie piłki, bieg z pałeczką sztafetową. Udział w zabawach sprawił małym adeptom “królowej sportu” dużo uśmiechu i radości. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal oraz piękny dyplom.
     


WIĘCEJ FOTO.

  DZIEŃ DZIECKA

Z okazji Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski wręczył słodki upominek od Rady Rodziców. Dziękujemy za życzenia i miłą niespodziankę.




 
     

  „RUCH Z SENSEM, DZIECI – DZIECIOM”

Serdecznie zapraszamy na Otwarte Zawody Pływackie „RUCH Z SENSEM, DZIECI – DZIECIOM”, które odbędą się 5 czerwca 2016r. o godz. 9.00 w Parku Wodnym w Ełku. Tego dnia przeprowadzona zostanie akcja charytatywna na rzecz Maćka Maszewskiego - chłopca z postępującym zanikiem mięśni, która ma na celu zbiórkę pieniędzy potrzebnych na zakup wózka elektrycznego. Weź ze sobą „drobne”;)  i dokonaj zakupu usług proponowanych przez naszych sponsorów w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystkie oferty podlegają negocjacji ;) Zapraszamy do naszego stoiska z pysznymi domowymi wypiekami, kawą oraz innymi atrakcjami.
     

 

JESTEŚMY SZKOŁĄ DEMOKRACJI

Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Szkoła Demokracji przyznało naszemu gimnazjum tytuł i certyfikat Szkoły Demokracji. Po roku starań, pisania sprawozdań, poprawiania jakości pracy naszej szkoły, otrzymaliśmy akceptację. Naszym zadaniem było spełnienie kryteriów, które uznano za kluczowe do istnienia w szkole dobrych warunków do rozwoju samorządności i partycypacji uczniowskiej, a także kształtowania postawy obywatelskiej uczniów i uczennic. Do programu zgłaszały się zespoły szkolne złożone z nauczyciela lub nauczycielki oraz 2-8 uczniów i uczennic, konieczna była również współpraca z dyrekcją. Zadaniem zespołu było: po pierwsze zdiagnozowanie działania szkoły w każdym z obszarów, a następnie, w oparciu o wyniki diagnozy, przygotowanie i wprowadzenie w życie planu poprawy funkcjonowania tych obszarów, które tego wymagały. W całym procesie zespół szkolny był wspierany przez opiekuna – mentora. Nasz Samorząd Uczniowski, a przede wszystkim zespół Szkoły Demokracji – Ola Romanowska, Ola Sieńko, Angelika Koperek i Karolina Pawełkowska – przez 5 miesięcy starał się wykonać zalecane zadania. WIĘCEJ
 
     

  AKCJA CHARYTATYWNA – ZAWODY PŁYWACKIE „RUCH Z SENSEM, DZIECI – DZIECIOM”
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku wraz z Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „ Inki” w Ełku, które wzięło udział w programie „Młody obywatel na sportowo” Centrum Edukacji Obywatelskiej, dnia 5 czerwca 2016r. o godz. 9.00 organizuje zawody pływackie pod nazwą „ RUCH Z SENSEM, DZIECI – DZIECIOM”  z okazji  Dnia Dziecka połączone z akcją charytatywną przeprowadzoną na rzecz Macieja Maszewskiego. Zawody są wspaniałym czasem dla okazania serca i podarowania odrobiny szczęścia dla drugiego. WIĘCEJ
     

  OBIADY W CZERWCU 2016

W czerwcu obiady będą przez 10 dni – 1-3, 6-10, 20,21
13-17 czerwca zielony tydzień - obiadów nie ma
Osoby opłacające obiady proszę o zgłoszenie się do sekretariatu w celu ustalenia opłaty za czerwiec (większość ma nadpłatę za miesiące poprzednie)OPŁATA na konto szkoły do 29 maja
nr konta do wpłaty: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
 
     

 

SŁUCHOWISKO  „SIŁA PRZYJAŹNI” W BAYER FM

Dnia 25 maja uczniowie Gimnazjum nr 1 wraz z nauczycielem , panią Eweliną Koniecko  gościli w Radiu Bayer Fm. W ramach audycji „Szkoła na antenie” zaprezentowali przygotowane przez siebie słuchowisko zatytułowane „Siła przyjaźni”. Uczniowie klasy IIf: Martyna Olender, Natalia Tarasiewicz, Julia Niedźwiecka, Wiktoria Kempisty wraz z nauczycielem języka polskiego wcielili się w role zwierząt, które, dzięki wzajemnej pomocy i mocy przyjaźni, pokonali stojące im na drodze przeszkody i zapobiegli globalnej katastrofie. Słuchowisko uatrakcyjnił  akompaniament gitary autorstwa Łukasza Haraburdy. POSŁUCHAJ

     


WIĘCEJ FOTO.

 

XI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
23 maja o godzinie 10 w sali Ełckiego Centrum Kultury odbył się po raz jedenasty Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Celem konkursu jest propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew, a w szczególności: podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych, zainteresowanie uczniów kulturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębienie wiedzy w tym zakresie, stworzenie płaszczyzny do pozytywnej rywalizacji i przygotowanie młodzieży do wystąpień publicznych. W tym roku do konkursu przystąpiła młodzież z 3 gimnazjów ełckich z G1, G2 i G3, ale również z Chełch, Woszczeli i Nowej Wsi Ełckiej. Jak co roku staramy się wprowadzać pewne zmiany. W tym roku postanowiliśmy, że konkurs zostanie poprowadzony przez młodzież z naszego gimnazjum. WIĘCEJ

     


WIĘCEJ FOTO.

 

POLSKA BIEGA

22.05.2016r uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w biegu rekreacyjnym ulicami naszego miasta, propagującym aktywność  fizyczną - "POLSKA BIEGA". Wszystkim biorącym udział w tym biegu dziękujemy za obecność i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji. Ze sportowym pozdrowieniem - p. E. Jeżewska i M. Kukiełko.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  ODYSEUSZE W NIEZAPOMINAJCE
Dnia 18 maja 2016r. uczniowie klasy IIf (Mya Kulbacki, Julia Niedźwiecka, Wiktoria Kempisty, Wiktoria Piotrowicz, Natalia Tarasiewicz, Martyna Olender, Łukasz Haraburda, Klaudai Biwojno) wraz z panią Eweliną Koniecko udali się do grupy sześciolatków o nazwie „Stokrotki”  z Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, aby zaprezentować przedstawienie o zwierzętach. Warstwie słownej towarzyszyły: śpiew, muzyka na żywo (kompozycje wykonywane na gitarze), taniec oraz kompozycja muzyczna z gestami wykonywanymi przez przedszkolaków (gimnazjaliści nauczyli młodszych kolegów choreografii).  Mali widzowie uważnie obserwowali przebieg wydarzeń prezentowanych przez gimnazjalistów, czasami komentując poczynania bohaterów, co było dowodem ich zaangażowania, biorąc udział w proponowanej przez starszych uczniów zabawie. Na zakończenie gimnazjaliści rozdali widzom wykonane przez siebie karty do pokolorowania przedstawiające zwierzęcych bohaterów przedstawienia. W ramach podziękowania otrzymali piękną papierową niezapominajkę, symbol placówki.
     


WIĘCEJ FOTO.

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

Miło jest nam poinformować, że wyróżnienie w konkursie plastycznym „Portret Witolda Pileckiego”, zorganizowanym przez MODN w Ełku i Szkołę Podstawową im. rtm. W. Pileckiego w Rękusach, otrzymała Karolina Protasiewicz z kl. 2e. Wręczenie nagród odbyło się 18 maja w siedzibie MODN podczas konferencji poświęconej Żołnierzom Niezłomnym „Wolni przeciw zniewoleniu”. W uroczystości wzięła udział delegacja uczniów z kl. 3b pod opieką p. M. Namiotkiewicz. Obecny był również zespół PRYMA, który dodatkowo uświetnił tę galę, występując wspólnie z młodszymi kolegami z SP Rękusy i wywołując wiele emocji u wszystkich obecnych. Dzięki udziałowi w tej konferencji młodzież mogła poznać bliżej sylwetkę kolejnego Żołnierza Wyklętego, jakim był rtm. W. Pilecki.
     


WIĘCEJ FOTO.

  ZAWODY LEKKOATLETYCZNE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH
Tuż po regionalnych zawodach w Olecku 15.05.2016 odbyły się na Stadionie MOSiR Zawody Lekkoatletyczne Szkół Gimnazjalnych. Zawodnicy startowali w konkurencjach: 100m, 300m, 600m,1000m,skok w dal oraz skok wzwyż, sztafeta 4x100m. Najwyżej zapunktowali na 3 pierwszych pozycjach zawodnicy: Klaudia Szymborska 300m/00:44,400, Karolina Pawełkowska300m/ 00:49,5,Natalia Grygo 100m/00:14,9,Aleksandra Romanowska 600m/ 02:01,Sławomir Nowik 100m/12,60,Marcin Guzik 300m/44,2Jakub Jurczyk 1000m/03:03,5, Sebastian Dec 03:04,00. W zestawieniu grupowym nasze gimnazjum zajęło: w kategorii dziewcząt II Miejsce w kategorii chłopców I Miejsce. Gratulujemy!!
     

 

XI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ


Konkurs odbędzie się 23 maja 2016 roku o godz. 10:00 w Ełckim Centrum Kultury. 

Serdecznie zapraszamy

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  NESTLE – CUP 2016 W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM
Dnia 13.05.16 w niedzielę odbyły się w Olecku Eliminacje Regionalne Nestle – Cup 2016 w Czwórboju Lekkoatletycznym. Nasze Gimnazjum reprezentowali uczniowie klas I-III: Sebastian Dec, Jakub Jurkiewicz, Adrian Cimochowski, Cezary Chudziński, Sławomir Nowak, Sebastian Kwaczreszwili, Hubert Szmidt, Aleksandra Romanowska, Karolina Pawełkowska, Sandra Długołęcka, Natalia Grygo, Aleksandra Dudek, Patrycja Szczerba, Natalia Kopiczko.
W Finale Regionalnym w Czwórboju LA Nestle Cup osiągneliśmy:
W wieloboju rzutowym (100m,skok w dal, pchniecie kulą, rzut oszczepem) :
I MIEJSCE Natalia Grygo IID, III MIEJSCE Aleksandra Dudek IID.
W wieloboju sprinterskim (110 m bieg przez płotki, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg 100/300m): I MIEJSCE Cimochowski Adrian IIIC, II MIEJSCE Nowik Sławomir IIIF, III MIEJSCE Szmidt Hubert IIIF
Swoje osiągnięcia życiowe w wiodących dyscyplinach poprawili:
Karolina Pawełkowska 300m - 48:19, Nowik Sławomir 100m -12:86, Jurczyk Jakub 1000m - 3:01:08.
Dziękujemy zawodnikom, którzy w swoim wolnym dniu od zajęć zdecydowali się wyjechać z nami, aby cały dzień aktywnie rywalizować w tak wielu konkurencjach dając z siebie 100% . Gratulujemy!! Magdalena Kukiełko, Małgorzata Urbanowicz, Urszula Paszkowska.
     


WIĘCEJ FOTO.

  WIZYTA W TECHNOPARKU

Klasa 1b wybrała się 13 maja z wizytą do Ełckiego Parku Naukowo-Technologicznego. Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich zaprezentowały się firmy działające w Technoparku. Najwięcej stanowisk było z drukarkami 3D. Wszystkie drukarki pracowały, przygotowując elementy dwumetrowego modelu ełckiej wieży ciśnień. Prezentowano także pracę lasera oraz drony przemysłowe. Można było obejrzeć samochód elektryczny - dwuosobowy, polskiej produkcji (Sebastian skorzystał z krótkiej przejażdżki). Wycieczka zakończyła się majowym spacerem nad rzeką.

 

 

     

  XI MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
Już od dziesięciu lat Gimnazjum nr 1 w Ełku organizuje Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej promujący niemiecką kulturę oraz naukę języka niemieckiego w Polsce. W jury Konkursu zasiadają profesjonalni muzycy oraz nauczyciele języka niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Ełckiego oraz Prezydenta Miasta Ełku. Obecnie jest przeprowadzany w dwóch formułach; soliści oraz duety. Popularność naszego Konkursu wzrasta z roku na rok, dlatego zapraszamy do udziału szkoły z sąsiednich powiatów. Konkurs odbędzie się 23 maja 2016 roku o godz. 10.  Serdecznie zapraszamy do udziału.
KARTA ZGŁOSZENIOWA
REGULAMIN
     

 

SUPERKLASY
Zakończył się tegoroczny konkurs na SUPERKLASĘ. Od października do kwietnia odbyło się 9 konkurencji. W rywalizacji uczestniczyły wszystkie klasy. Uczniowie  wykonywali prace plastyczne: plakat z okazji Dnia Niepodległości i kalendarz adwentowy. Udzielali się charytatywnie zbierając zakrętki i dary serca. Były zagadki fotograficzne oraz zabawa w kolorowe przebieranie się. Trzeba było wykazać się oczytaniem i jak najczęściej zaglądać do biblioteki szkolnej. W tym roku nie mogło zabraknąć zadań związanych z naszą patronką – był to test wiedzy o życiu Danuty Siedzikówny. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas Dnia Talentów. Nagrodzone klasy otrzymały dyplomy, a zwycięzcy: puchary i bony na klasowe wyjście do parku linowego. Oto wyniki:
Klasy pierwsze: 1 miejsce - 1d (54 pkt.), 2 miejsce - 1e (51 pkt.), 3 miejsce - 1c (48 pkt.)  
Klasy drugie: 1 miejsce – 2b (54 pkt.), 2 miejsce – 2e (53 pkt.), 3 miejsce – 2f (44 pkt.)
Klasy trzecie: 1 miejsce – 3c  (52 pkt.), 2 miejsce (51 pkt.) – 3b, 3 miejsce – 3f (50 pkt.)
Należy dodać, że walka o punkty trwała do samego końca, czasami o zwycięstwie decydował tylko jeden punkt. Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy wyników i życzymy świetnej zabawy w parku linowym! 
                                                Samorząd Uczniowski

     

 

OPŁATA ZA OBIADY W MAJU 2016 r.

OPŁATA na konto szkoły do 28 kwietnia (czwartek). POTWIERDZENIE WPŁATY w sekretariacie szkoły w piątek 29 kwietnia do godz. 13.00 w celu zamówienia na 4 maja 2016 odpowiedniej ilości obiadów.
DNI WOLNE: – 2 maja i 27 maja; uczniowie
18 dni x 3zł = 54,00; pracownicy 18 dni x 4,50zł = 81,00
nr konta do wpłaty: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223

     


WIĘCEJ FOTO.

  „U LOLKA”
Dnia 27 kwietnia uczniowie klasy IIf (Julia Niedźwiecka, Natalia Tarasiewicz, Wiktoria Piotrowicz, Wiktoria Kempisty, Martyna Olender, Mya Kulbacki, Klaudia Biwojno, Łukasz Haraburda) wraz z opiekunem, panią Eweliną Koniecko oraz panią Haliną Gątowską udali się do Przedszkola Katolickiego „ U Lolka” im. Św. Jana Pawła II w Ełku. Tak jak w roku ubiegłym uczniowie -w ramach Dni Rodziny- odwiedzili przedszkolaków, by opowiedzieć im historię dotyczącą ważnych wartości w życiu każdego człowieka. Przygotowali i zaprezentowali przedstawienie, którego bohaterami były leśne zwierzęta uosabiające cechy i postawy ludzkie. WIĘCEJ
     

  SZKOŁA NA ANTENIE

26 kwietnia redaktorzy zespołu dziennikarskiego po raz czwarty w tym roku szkolnym odwiedzili Radio Bayer FM, w którym poprowadzili audycję „Szkoła na antenie”. Tym razem opowiadali o patronce naszej szkoły i uroczystościach nadania imienia szkole. Nie mogli nie wspomnieć o fantastycznym Dniu Talentów, który jest już tradycją szkoły, no i oczywiście musieli pochwalić się na antenie wielkim osiągnięciem Natalii Kulbackiej z kl. 1 c. Kolejna audycja już 31 maja, mamy nadzieję, że będziecie z nami.
     

 

 

ZAKAMARKI EŁKU
Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zaprasza do udziału w konkursie "Zakamarki Ełku" uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nasierowskiej w Ełku i Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatorów utworu z wątkiem kryminalnym, którego akcja dzieje się w Ełku lub okolicach w dowolnym czasie.
Utwór może mieć dowolną formę literacką (np. opowiadanie, dramat, komiks itp.) z zastrzeżeniem, że fabuła ma toczyć się w Ełku lub okolicach.
Do każdej pracy musi być nakręcony klip reklamujący tekst literacki, którego twórcą nie musi być autor tekstu literackiego.
Autorem pracy literackiej musi być jedna osoba, natomiast klip może być pracą zespołow.
     


WIĘCEJ FOTO.

  KOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Tym razem... kulinarny! Kuba Pejcz i Janek Mieleszko z kl. 2E pod opieką p. M. Namiotkiewicz wzięli udział w I edycji międzyszkonego konkursu „Nie taka pizza straszna, jak ją malują!” Konkurs zorganizowany przez Zespół Szkół nr 6 w Ełku odbył się 23 kwietnia podczas Dnia Otwartego Szkoły. Zakwalifikowane do finału drużyny musiały wykonać pizzę zgodnie ze zgłoszonym wcześniej przepisem. Po zaciętych zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców – okazali się nimi nasi uczniowie. Gratulujemy zajęcia I miejsca!


 
     


 WIĘCEJ FOTO.

  DZIEŃ TALENTÓW

W naszej szkole, jak co roku w Ełckim Centrum Kultury, miał miejsce Dzień Talentów, podczas którego mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności i pochwalić się talentem. Uczestnicy długo przygotowywali się do występów, ale zostali docenieni poprzez wielkie brawa. Pokazy oglądaliśmy bardzo uważnie, ponieważ na koniec to my decydowaliśmy o wygranej. Wśród utalentowanych uczniów byli tancerze, wokaliści, ale również pokazy akrobatyczne, fotograficzne, informatyczne i oczywiście, jak co roku talenty aktorskie. W tym roku całość imprezy rozpoczęła się nietypowo, ponieważ propozycję występu złożyli również rodzice naszych uczniów. 
WIĘCEJ
ZOBACZ FILM
     


WIĘCEJ FOTO.

  MŁODY TALENT BOKSERSKI
Zbliża się w naszej szkole Dzień Talentów więc chcielibyśmy pochwalić się osiągnięciami sportowymi naszego kolegi z klasy IIIA – młodego boksera Damiana Pilutkiewicza, przez co zachęcić naszych uczniów do uprawiania sportu w czasie wolnym. Damian trenuje boks od klasy I pod okiem trenera T. Biryło. W tym roku stoczył już 7 walk w tym 6 wygranych. Zdobył w Szczytnie 27.02.16r Mistrza Warmii i Mazur poprzez nokaut w I Rundzie, I Miejsce w Hajnówce na Międzynarodowym Młodzieżowym Turnieju Bokserskim ,,O Puchar Złotego Żubra” oraz wywalczył srebro na Międzynarodowym Turnieju Bokserskim Młodzieży w litewskim Mariampolu. Trzymamy kciuki bo Damian przygotowuje się do dwóch ważnych przed nim walk, pierwsza stoczy się już 21 kwietnia a w lipcu 2016 będzie walczył o tytuł Mistrza Polski w kategorii kadet 63 kg. Gratulujemy, podziwiamy i życzymy tylko wygranych walk.
     


WIĘCEJ FOTO.

  GIMNAZJALIŚCI NA STRZELNICY
Uwieńczeniem działań związanych z realizacją grantu BAM z Fundacji Banku Zachodniego WBK w związku z nadaniem szkole imienia był wyjazd młodzieży na Strzelnicę Myśliwską w Ełku.Uczniowie, którzy aktywnie włączyli się w organizację imprez związanych z tym ważnym w życiu naszej szkoły wydarzeniem uczestniczyli w dniu 18 kwietnia 2016 r. w zajęciach strzeleckich, które obejmowały część teoretyczną, czyli poznanie zasad bezpiecznego posługiwania się bronią i zapoznanie się z różnymi rodzajami broni palnej oraz część praktyczną, czyli strzelanie z wybranych rodzajów broni krótkiej i długiej (m.in. z pistoletu - Glock, TT-33, CZ 75, pistoletu maszynowego Glauberyt, karabinka CZ 858, karabinu – Mosin 98K, M14 oraz strzelby). Zajęcia odbyły się pod opieką instruktora z Klubu Strzeleckiego "Wilk" z Olecka. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się bronią palną. Większość uczestników zajęć wykazała się wyjątkową celnością. Te ciekawe zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę!!!
     

  ODYSEJA NA ANTENIE

Dnia 14 kwietnia uczennice klasy IIf :Martyna Olender oraz Natalia Tarasiewicz wraz z panią Eweliną Koniecko gościły na antenie ełckiego Radia Bayer Fm. W czasie audycji „Szkoła na antenie” opowiadały o swoim udziale w ogólnopolskim finale konkursu „Odyseja Umysłu”. Uczennice z Gimnazjum nr 1 były bowiem jedynymi reprezentantkami Ełku w czasie finału, który miał miejsce w dniach 2-3 kwietnia 2016r.w Gdyni. Opisały sposób przygotowań do rywalizacji, przedstawiły jej zasady i przebieg, a także pozytywne skutki udziału w tego rodzaju przedsięwzięciu.
     


WIĘCEJ FOTO.

  TEST COOPERA CZYLI „ EŁCZANIE RUSZCIE KUPER”
17.04. 2016 r. odbyła się kolejna impreza biegowa zorganizowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku. Celem tej inicjatywy było określenie stanu kondycji fizycznej uczestników Testu Coopera na podstawie międzynarodowych limitów, popularyzacja biegu jako najprostszej formy ruchu, a także promocja biegania wśród mieszkańców Ełku. Na starcie nie zabrakło reprezentantów naszego gimnazjum. W biegu wzięło udział czworo uczniów oraz dwóch nauczycieli z „Jedynki”. Test Coopera polega na tym, by w ciągu określonego czasu pokonać jak najdłuższy dystans. Oto dystanse jakie udało się uzyskać naszym reprezentantom w ciągu 12 minut biegu: Cezary Chudziński kl. III c 2920 m; Hubert Szmidt kl. III 2900 m; Dawid Mrówka kl. III c 2860 m; Jarosław Grajewski kl. III c 2400 m; p. Elżbieta Jeżewska 2240 m; p. Sławomir Skorupa 2900 m. W swoich kategoriach zarówno uczniowie jak i nauczyciele uzyskali imponujące wyniki. Gratulujemy odwagi, zaangażowania i wytrwałości oraz życzymy kolejnych sukcesów.
     

  ZWYCIĘZCA KONKURSU RECYTATORSKIEGO „PRZEZ RÓŻOWĄ SZYBKĘ” Z NASZEGO GIMNAZJUM
Dnia 11 kwietnia w Ełckim Centrum Kultury odbył się coroczny Konkurs Recytatorski „Przez Różową Szybkę”. Reprezentantem Gimnazjum nr 1 im. D. Siedzikówny „Inki” był uczeń klasy IIf, Łukasz Haraburda przygotowywany przez panią Ewelinę Koniecko. Przed występem dopracowywał każdy fragment tekstu tak, aby jego interpretacja była jak najbardziej interesująca , odzwierciedlająca wachlarz emocji osoby mówiącej w wierszu. Zaprezentował wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Identyfikacja”. Jego prezentacja zapewniła mu udział w finale, który miał miejsce dnia 16 kwietnia. Dzięki swojej ambicji i pracy Łukasz w kategorii wiekowej „gimnazja” uzyskał I miejsce. Serdecznie gratulujemy uczniowi naszego gimnazjum, życząc mu dalszych sukcesów.
     


WIĘCEJ FOTO.

  LEKKOATLETYKA DLA KAŻDEGO
W środę 06.04.2016 r. na hali sportowej Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku odbyły się zawody halowe pod hasłem „Lekkoatletyka dla każdego!” z udziałem uczniów klas IV - VI Szkół Podstawowych nr 2,3 i 4 z Ełku. Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach Programu upowszechniania lekkiej atletyki przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym celem tych zawodów była promocja i zachęcanie dzieci do profesjonalnego uprawiania wybranych dyscyplin Królowej Sportu w przyszłości. Organizatorom oprócz aspektu sportowego liczyła się również dobra zabawa.
WIĘCEJ
     


WIĘCEJ FOTO.

   MIĘDZYNARODOWY KONKURSU ODYSEJA UMYSŁU
W dniach 2-3 kwietnia 2016r. uczniowie klasy II f uczestniczyli w 25. Finale Ogólnopolskim Międzynarodowego Konkursu Odyseja Umysłu, który miał miejsce w Gdyni. W finałowych zmaganiach wzięło udział 215 drużyn z całej Polski. Zakwalifikowały się one w Eliminacjach Regionalnych mających miejsce w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu od 27 lutego do 13 marca b.r. 
Każda drużyna prezentowała rozwiązania wybranych przez siebie Problemów Długoterminowych w postaci różnego typu występów teatralnych oraz uczestniczyła w Konkursie Spontanicznym, w trakcie którego jej członkowie w krótkim czasie musieli wykazać się kreatywnością, szybkością myślenia oraz umiejętnościami twórczymi. 
WIĘCEJ
     


WIĘCEJ FOTO.

  KULIG NA KÓŁKACH
Zima tego roku była krótka, a my nie zdążyliśmy skorzystać z jej uroków. 23.03.2016 pogoda była jak na zamówienie, piękne słońce, ale brak śniegu. Pojawił się zatem pomysł, że można przecież inaczej:). Dodatkowo dwóm pływackim klasom sportowym należała się atrakcyjna niespodzianka za systematyczny udział w w zawodach sportowych w ramach Ełckiej Ligi Pływackiej. To skłoniło p. Malewską i p. Jeżewską, by zabrały swoich podopiecznych na kulig bryczkami na Szeligi. Cała wyprawa połączona była z poznawaniem okolic Ełku, ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, zabawami integracyjnymi oraz spacerem po lesie i podziwianiem budzącej się do życia przyrody. Wspólna pasja pływania połączyła 30 uczniów w różnym wieku i ku zadowoleniu wychowawczyń wszyscy bardzo dobrze się bawili. Wróciliśmy trochę zmęczeni, rozśpiewani, jeszcze bardziej zgrani, opaleni i zadowoleni.
     


WIĘCEJ FOTO.

  MIĘDZYGIMNAZJALNE ZAWODY W PIŁKĘ NOŻNĄ CHŁOPCÓW

23.03.2016 odbyły się w Gimnazjum nr 2 w Ełku w ramach Coca Cola Cup Międzygimnazjalne Zawody w Piłkę Nożną Chłopców .Reprezentowali nas Marek Pachucki, Sławomir Nowik, Paweł Pachucki, Sebastian Walczyk, Sebastian Dec, Jakub Jurczyk, Sebastian Kwaczreliszwili, Jakub Bartnik. Nasi zawodnicy wywalczyli po zaciekłych 6 meczach I Miejsce w finale pokonując Gimnazjum nr 2. Duży wkład w wygraną drużyny miała taktyka oraz ustawienie zespołu pod kierownictwem I Trenera Konrada Boryczko z klasy III D oraz wiernego kibica i asystenta trenera, naszego absolwenta Patryka Apanowicza. Uczniów przygotował p. Piotr Górski. 
     


WIĘCEJ FOTO.

  II OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERATURY FANTASY
22 marca w naszej szkole panie Katarzyna Łukaszewicz oraz Dorota Duroł przeprowadziły szkolny etap II Ogólnopolskiego Konkursu Literatury Fantasy „Źródła marzeń – Sources of Dreams ” 2016 organizowanego przez QUBUS Institute w Katawicach. Konkurs sprawdzał wiedzę dotyczącą znajomości książek o przygodach Harry’ego Pottera oraz literatury J.R.R. Tolkiena.
W I etapie konkursu wzięło udział ponad 2 tysiące uczniów z całej Polski, w naszej szkole do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów.  Miło nam poinformować, że Natalia Kulbacka z kl. 1 c zajęła 29. miejsce w Polsce i tym samym zakwalifikowała się do II etapu, który odbył się 23 kwietnia br. w bardzo malowniczym miejscu, bo w samym Zamku Gniew. Było o co walczyć, bo nagroda główna to 12-dniowy pobyt w polskim zamku.
No i jak myślicie, jak wypadła nasza koleżanka? I tym razem nas nie zawiodła, gdyż zajęła 5. miejsce. To niesamowity wynik, biorąc pod uwagę ilość uczestników z całej Polski.  Natalii bardzo gratulujemy! Jak się okazuje, warto czytać książki. Jesteśmy dumni, bo w końcu reprezentowała nasze gimnazjum.
     


WIĘCEJ FOTO.

  SZKOLNY KONKURS LITERACKI „ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA” 

Dnia 22 marca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Literacki „Zachowałam się jak trzeba” zorganizowany przez nauczyciela języka polskiego, panią Ewelinę Koniecko. Zadaniem uczestników było przedstawienie historii Danuty Siedzikówny „Inki” w formie pamiętnika. Celem konkursu była popularyzacja historii patronki Gimnazjum nr 1 oraz rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodzieży naszej szkoły. Konkursowe prace powinny były prezentować kilkanaście dni z życia bohaterki, zawierać najważniejsze fakty z jej życia oraz przesłanie podkreślające jej wierność wartościom. 
 
     


WIĘCEJ FOTO.

   SUKCES DRUŻYNY ODYSEUSZY Z GIMNAZJUM NR 1

Oryginalne przedstawienie teatralne, nad którym drużyna Odyseuszy pracowała od kilku miesięcy, spodobało się sędziom na eliminacjach regionalnych Międzynarodowego Konkursu „Odyseja Umysłu”, zapewniając im miejsce w finale ogólnopolskim zaplanowanym na 2-3 kwietnia w Gdyni.
Odyseja Umysłu to międzynarodowy program, realizowany w formie konkursu kreatywnego rozwiązywania problemów. Co roku bierze w nim udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata
. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. W tym roku w Polsce obchodzi 25-lecie. Programu ma na celu rozwój zdolności twórczych młodego człowieka.
 
WIĘCEJ

 
     


WIĘCEJ FOTO.

  OSTATNIA IV RUNDA EŁCKIEJ LIGI PŁYWACKIEJ

20.03.2016 odbyły się ostatnie zawody pływackie w ramach Ełckiej Ligi Pływackiej. Jak zwykle wśród uczestników nie zabrakło naszych gimnazjalistów- najlepszych pływaków z "Jedynki". Uczestnicy podczas startów dawali z siebie wszystko, co zaowocowało bardzo dobrymi wynikami i miejscami na podium. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami. Natomiast w klasyfikacji generalnej po podsumowaniu wyników z 3 rund, wśród trzech najlepszych zawodników spośród wszystkich biorących udział znalazł się uczeń naszego gimnazjum Robert Grajewski z kl. II A zajmując 3 miejsce.  WIĘCEJ
     

  DZIEŃ TALENTÓW
Drodzy Uczniowie naszego gimnazjum.
Zbliża się Dzień Talentów, który odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku w Ełckim Centrum Kultury.
Zgłoście się ze swoim TALENTEM (w różnych dziedzinach) do pani Barbary Kiluk - Dońkowskiej lub pani Ewy Mandziarz. 
Niech inni zobaczą, jak ciekawie można spędzać czas poza szkołą !!!
                        Na zgłoszenia czekamy do 23 marca.
                                    Z A P R A S Z A M Y

 
     


WIĘCEJ FOTO.

  MISTRZOSTWA EŁKU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
18.03.2016r. odbyły się Mistrzostwa Ełku Szkół Gimnazjalnych w Piłce Ręcznej w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Nie zabrakło tam przedstawicielek naszego gimnazjum w składzie: Klaudia Szymborska, Nikolina Sienkiewicz, Karolina Protasiewicz, Paulina Sikorska, Natalia Kowalewska, Patrycja Grosfeld, Aleksandra Wesołowska, Natalia Lekenta, Magdalena Sulewska, Weronika Zalewska oraz Emilia Filonowicz. Dziewczęta grały z dużym zaangażowaniem ku radości ich trenera i opiekuna p. Sławomira Skorupy. Wywalczyły II miejsce ustępując tylko drużynie zawodniczek z Gimnazjum nr 4. Gratulujemy drugiego miejsca na podium i życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.
     


WIĘCEJ FOTO.

  WIECZORNICA "PAMIĘTAĆ TO NASZ OBOWIĄZEK"

Wieczornica zorganizowana w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku była imprezą towarzyszącą uroczystości nadania w dniu 1 marca 2016r. naszej szkole imienia – Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku. 
W programie Wieczornicy zaproponowałyśmy: 
1. Wprowadzenie i refleksje historyczne w oparciu o materiały wystawowe IPN – dr Mariola Kondracka
2. Montaż słowno – muzyczny „Pamiętać to nasz obowiązek”
3. Wręczenie nagród zwycięzcom konkursów: historycznego i plastycznego
4. Biesiada piosenki partyzanckiej
WIĘCEJ
     


WIĘCEJ FOTO.

  MIĘDZYGIMNAZJALNE ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

16.03.2016 r. w Białej Pisce odbyły się zawody w piłce nożnej dziewcząt w ramach Coca Cola Cup, nasze piłkarki reprezentowane przez: Aleksandrę Wesołowska, Natalię Grygo, Annę Kiluk, Nikolinę Sienkiewicz, Patrycję Grosfeld, Sandrę Dubę, Natalię Kowalewską, Magdalenę Słowikowską, Wiktorię Dec, zajęły II Miejsce w grupie pokonując 13:0 ZSS Woszczele oraz remisując bezbramkowo z Gimnazjum Nowa Wieś Ełcka ulegając tylko gospodarzom Turnieju - Gimnazjum Biała Piska. W ogólnej klasyfikacji uplasowały się na IV miejscu. Gratulujemy piłkarkom oraz trenerowi p. Piotrowi Górskiemu.
     


WIĘCEJ FOTO.

  X POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI - POETÓW POGRANICZA WARMII MAZUR I SUWALSZCZYZNY „CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE"

Dnia 16 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku miał miejsce X Powiatowy Konkurs Recytatorski - poetów pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny „Cudze chwalicie, swego nie znacie". Uczestnicy mieli za zadanie zaprezentować utwory poetyckie dwóch wybranych poetów tworzących w północno- wschodniej Polsce.
Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Reprezentant naszej szkoły- Łukasz haraburda z klasy II f w kategorii szkół gimnazjalnych zdobył wyróżnienie.
Gratulujemy!

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WYNIKI  MIĘDZYGIMNAZJALNEGO KONKURSU  HISTORIA DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI” I ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W dniu 11.03.2016 r. odbył się konkurs historyczny. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z 7 gimnazjów z powiatu ełckiego. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 20 pytań, do uzyskania było maksymalnie 40 punktów.  Wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – Krzysztof Andruszkiewicz (31,5 pkt) z Gimnazjum w Kalinowie  (opiekun p. Ewa Krysztofik)
II miejsce – Anna Dobrowolska (25,5 pkt) z Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku (opiekun p. Jolanta Ratuszny) 
III miejsce – Piotr Nowakowski (24 pkt) z Gimnazjum nr 3 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Ełku ( opiekun p. Ilona Halec)  
III miejsce – Paulina Malinowska (24 pkt) ) z Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku(opiekun p. Maria Namiotkiewicz)
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w/w uczniom , które odbędzie się podczas Wieczornicy „Pamiętać to nasz obowiązek” w dniu 15 marca 2016 r. o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku.

     


WIĘCEJ FOTO.

  WARSZTATY AEROBICU
Dnia 6.03.2016 cyklicznie nasze uczennice z nauczycielkami wychowania fizycznego p. M. Kukiełko, E. Jezewska, U. Paszkowska brało udział w Warsztatach Aerobicu organizowanych przez MOSiR. W tym roku gościem specjalnym była p. Natalia Gacka - mistrzyni Polski i świata w fitness sylwetkowym, dietetyk kliniczny oraz trener personalnym. Warsztaty były bardzo ciekawe, ale też wyczerpujące , każdy mógł wybrać coś dla siebie z propozycji warsztatowych: power joga, zumba, trening funkcjonalny, joga, aqua aerobic. My byłyśmy zachwycone treningiem funkcjonalnym oraz zumbą na koniec uspokajająco podziałała na nas joga.
 
     

  ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI "TAK, POMAGAM!"

Wolontariuszki z Gimnazjum nr1 im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Ełku, tak jak ich patronka szkoły "zachowują się jak trzeba" , nie jest im obojętny los ludzi potrzebujących, dlatego wspierają przedsięwzięcia Caritas Diecezji Ełckiej włączając się w Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Za swoją postawę zasługują na wielkie podziękowania za sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków.
Aby chęć pomagania innym tkwiła w Was przez całe życie, jesteście WIELKIE.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  „POMAGANIE DOBRA SPRAWA A JEŚĆ ZDROWO TO PODSTAWA”
Od października 2015 r w ramach projektu edukacyjnego „Pomaganie dobra sprawa a jeść zdrowo to podstawa” przygotowanego przez dziewczęta klasy II F oraz Jakuba Pejcza kl. II E oraz Jan Mieleszko kl. II E pod okiem p. M. Urabanowicz, U. Paszkowskiej oraz S. Skorupy trwała w naszej szkole akcja propagowania zdrowej żywności. W ramach akcji, przygotowywaliśmy na długich przerwach 10 kiermaszy ze zdrowym posiłkiem, gdzie można było za drobną odpłata kupić soki ze świeżo wyciśniętych owoców , zdrowe ciasta np. marchewkowe, szarlotki itp., ciasteczka zbożowe, sałatki owocowe, owoce i warzywa, kanapki z własnymi przetworami .WIĘCEJ
 
     

  MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ COUNTER STRIKE

Od listopada do marca w naszej szkole osiem drużyn walczyło o tytuł mistrza. Rozgrywkom towarzyszyło bardzo wiele emocji i dobrej zabawy. Jest nam niezmiernie miło poinformować iż tytuł mistrza a zarazem najlepszego teamu CS Gimnazjum nr 1 zdobyła drużyna GG EZ w składzie: Piotr Żyliński, Marcin Wiśniewski, Jakub Świder, Hubert Rajkiewicz i Dawid Szmydt.
Gratulujemy!
Dziękujemy pani Barbarze Kiluk - Dońkowskiej oraz uczniom klasy 3D: Bartkowi Michniewiczowi i Konradowi Gudan za zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju.
     


WIĘCEJ FOTO.

  UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA
1 marca odbyła się uroczystość nadania naszej szkole imienia Danuty Siedzikówny „Inki”. Wydarzenie rozpoczęła msza święta w katedrze św. Wojciecha, podczas której dokonano poświęcenia sztandaru. Następnie zgromadzeni wraz z pocztami sztandarowymi i kompanią Wojska Polskiego przemaszerowali do szkoły. Tam odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru społeczności szkolnej oraz odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Całość uroczystości zwieńczył
spektakl teatralny o Patronce pt. „Zachowałam się jak trzeba” w Ełckim Centrum Kultury w wykonaniu młodzieży, który poruszył wszystkich do łez. W uroczystościach wzięli udział między innymi  przedstawiciele ełckich szkół, urzędów, parlamentarzyści z regionu, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego oraz najbliższa rodzina Danuty Siedzikówny. Uroczystość nadania imienia odbyła się w ramach ogólnopolskich obchodów dnia „Żołnierzy Wyklętych” objętych Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.                      NAPISALI DO NAS
     


WIĘCEJ FOTO.

 

BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH „TROPEM WILCZYM”

W ostatnią niedzielę 28.02. 2016 odbył się w naszym mieście niezwykły bieg „Tropem Wilczym”. Jest to jedyna impreza biegowa o takim zasięgu i rozmachu, Celem imprezy oprócz propagowania zdrowego stylu życia i biegania jako atrakcyjnej formy rekreacji, było również przekazanie treści historycznych oraz popularyzowanie wiedzy na temat bohaterów podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. Wydarzenie to upamiętniające Żołnierzy Wyklętych w Ełku odbyło się na ełckiej promenadzie nad jeziorem. Brało w nim czynny udział ok. 600 uczestników w tym ok. 100 uczniów naszego gimnazjum wraz z nauczycielkami wychowania fizycznego.
CZYTAJ WIĘCEJ
 

     

UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI” NASZEMU GIMNAZJUM


W dniu 22 grudnia 2015 r. Rada Miasta w Ełku nadała naszej szkole imię bohaterskiej sanitariuszki 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Lokalna społeczność odpowiedziała na apel Społecznego Honorowego Komitetu Fundacji Sztandaru dla Gimnazjum nr 1 im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Ełku i ufundowała szkole sztandar. Uroczystość jego przekazania została zaplanowana na dzień 1 marca 2016 r. w celu uczczenia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Program uroczystości:

Godz. 10.00 Uroczysta msza święta z poświęceniem sztandaru w katedrze św. Wojciecha w Ełku.

Godz. 11.30 Przemarsz pocztów sztandarowych i kompanii honorowej Wojska Polskiego ulicami miasta do siedziby Gimnazjum nr 1 w Ełku przy ul. Małeckich 1.

Godz. 11.45 Uroczyste odczytanie uchwały Rady Miasta w Ełku i przekazanie sztandaru społeczności szkolnej. Odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Okolicznościowa wystawa.

Godz. 13.00 Spektakl teatralny o Patronce pt. „Zachowałam się jak trzeba” w Ełckim Centrum Kultury w wykonaniu młodzieży.

Uroczystość nadania imienia Danuty Siedzikówny „Inki” Gimnazjum nr 1 w Ełku organizowana jest w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych” objętych PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy


 

     
     

ARCHIWUM

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

STYPENDIA

 
EGZAMIN GIMNAZJALNY
 
PROJEKT EDUKACYJNY
 
POMOC PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNA
 
NASZE SUKCESY

STARA STRONA

   LINKI: