ARCHIWUM

 


WIĘCEJ FOTO.

 

WYNIKI MIĘDZYGIMNAZJALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „Żołnierki  Wyklęte”
Na  konkurs wpłynęło 26 prac plastycznych uczniów z Gimnazjów miejskich i powiatowych.
Komisja dokonała oceny prac biorąc pod uwagę pomysłowość i staranność wykonania. Niestety część nadesłanych prac nie spełniła wymogów formalnych. Oto wyniki :
Laureaci
I miejsce -   Paulina Kalinowska ucz. kl.III – Gimnazjum nr 2 w Ełku
II miejsce -  Karolina Budzińska ucz. kl.I – Gimnazjum Sportowe w Ełku
III miejsce - Martyna Karpińska ucz. kl.II – Gimnazjum nr 1 w Ełku
Przyznano również trzy wyróżnienia:
1. Joanna Łubowicz ucz. kl. II – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pisanicy
2. Paulina Cholewińska ucz. kl. I – Gimnazjum Sportowe w Ełku
3. Natalia Kopiczko ucz. kl. I – Gimnazjum nr 1 w Ełku
Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród w/w uczniom odbędzie się podczas Wieczornicy „Pamiętać – to nasz obowiązek”, która odbędzie się 15 marca  2016 roku o godz. 17.00 w sali konferencyjnej  Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii  Nasierowskiej w Ełku . Ser
decznie zapraszamy zwycięzców wraz z opiekunami.
Jury oraz organizatorzy dziękują uczniom za wykonanie pięknych prac. Słowa podziękowania kierujemy również do rodziców i nauczycieli, którzy wspierali dzieci w twórczej pracy.

     


 

 

III RUNDA LIGI PŁYWACKIEJ
21.02.2016R. obyły się przedostatnie cykliczne ligowe zawody pływackie w Ełckim Parku Wodnym. Wśród uczestników nie zabrakło także gimnazjalistów z „jedynki” oraz nauczycielek klas sportowych naszej szkoły. Tym razem zawodnicy mogli się zmierzyć w następujących konkurencjach.: dorośli- 50m styl grzbietowy, 100m styl klasyczny, 100m styl dowolny, młodzież- 50m styl motylkowy, 100m styl klasyczny oraz 100m styl dowolny. W zawodach wzięło udział 20 naszych gimnazjalistów, części z nich udało się po raz kolejny zająć miejsce na podium. Wśród szczęśliwców znaleźli się: kat. 14 lat styl dowolny – Robert Grajewski III miejsce, kat. 14 lat styl motylkowy- Rober Grajewski II miejsce, Jakub Dmochowski III miejsce, kat. 15 lat styl motylkowy- Cezary Chudziński III miejsce, styl klasyczny – Dawid Mrówka I miejsce, Jakub Jurczyk II miejsce. P. Jeżewska w swojej kat. wiekowej zajęła dwa I miejsca w stylu dowolnym i klasycznym, a p. Malewska II miejsce w stylu klasycznym.

     


WIĘCEJ

  SPOŁECZNY HONOROWY KOMITET FUNDACJI SZTANDARU DLA GIMNAZJUM NR 1 ZWRACA SIĘ DO LUDZI DOBREJ WOLI O POMOC

W dniu 22 grudnia 2015 r. Rada Miasta Ełku podjęła uchwałę o nadaniu Gimnazjum nr 1 w Ełku imienia Danuty Siedzikówny ps. "Inka" zamordowanej przez UB w wieku 18 lat sanitariuszki z 5 Wileńskiej Brygady Armii Krajowej majora Z. Szendzielarza ps. "Łupaszka".
Społeczny Honorowy Komitet Fundacji Sztandaru zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia poprzez przekazywanie dobrowolnych kwot na konto: 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223
z dopiskiem "Sztandar dla Gimnazjum nr 1 w Ełku".

     


WIĘCEJ FOTO.

  :WALENTYNKI
14 lutego jest to dzień Świętego Walentego, który  to przyjął się i w naszej szkole,  a obchodzony jest jako Dzień Zakochanych . W tym dniu wszyscy mniej lub bardziej zakochani mieli okazję wyznać swoje uczucia osobom, które darzą sympatią. Specjalnie dla nich samorząd uczniowski przygotował pocztę walentynkową, która przekazywała ozdobne, najczęściej własnoręcznie zrobione liściki z walentynkowym wierszykiem wybranej osobie. Wśród tej niezwykłej korespondencji nie zabrakło wyrazów sympatii skierowanych pod adresem dyrekcji szkoły, nauczycieli i wychowawców. W szkole panował miły nastój każdy chodził uśmiechnięty , a Św. Walenty podarował serduszka niepytki  osobą które w tym dniu ubrały się  na czerwono by podkreślić to święto. Kartek do poczty walentynkowej wpłynęło mnóstwo a pomocnicy Św. Walentego  mieli sporo pracy .
Wielu z nas W tym dniu zdobyło się na choćby drobny gest, aby osoba, do której czujemy sympatię, zrozumiała, ile dla nas znaczy.
     

  LAUREACI  KONKURSU  RECYTATORSKIEGO
Dnia 11 lutego 2016r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego. Brali w nim udział uczniowie klas drugich i trzecich. Prezentowali wybrane wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz utwory poświęcone tematyce przewodniej konkursu „Miasto- przestrzeń- człowiek”. Laureatami konkursu zostali: Sandra Długołęcka z klasy IIa oraz Marcin Guzik z klasy IIIb. Będą oni reprezentować  Gimnazjum nr 1 na XXI Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego , który będzie miał miejsce dnia 19 lutego 2016r. o godz. 9:00 w Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia.
     


WIĘCEJ FOTO.

  SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
Dnia 10 lutego w gimnazjum nr 1 odbyło sie spotkanie z dietetykiem, na którym udzielono nam wiele informacji i porad na temat zdrowego żywienia. Dowiedzieliśmy sie ze posiłki powinno sie spożywać 5 razy dziennie co 3/4 godziny. Śniadanie jest najważniejszym spożywanym posiłkiem w ciągu dnia, który powinien zawierać różnorodne odżywcze składniki, które są bogate w błonnik. Powinno sie je jeść do godziny po wstaniu.
WIĘCEJ NA TEMAT SPOTKANIA

 
     


WIĘCEJ FOTO.

  AKTYWNIE I SPORTOWO PODCZAS FERII W JEDYNCE.
Początek ferii w Gimnazjum nr 1, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu trzech naszych uczniów, przebiegał pod znakiem sportowych emocji. Sebastian Dec, Jakub Jurczyk i Sławomir Nowik przy wsparciu trzech nauczycielek wych. fizycznego p. Urszuli Paszkowskiej, p. Małgorzaty Urbanowicz oraz p. Julity Malewskiej postanowili zorganizować Feryjne Rozgrywki Klas III w p. siatkową i p. nożną. W poniedziałek na dwóch boiskach uczniowie rywalizowali w p. siatkowej. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach I miejsce zajęła reprezentacja kl. 3c, II miejsce kl. 3d. a III miejsce przypadło kl. 3f.
Z kolei wtorek przebiegał pod znakiem rywalizacji w piłkę nożną. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym, a nad prawidłowością przebiegu spotkań czuwali sędziowie z zaprzyjaźnionego ełckiego klubu. W rozgrywkach piłki nożnej najlepsza okazała się reprezentacja kl. 3d, II miejsce kl. 3b, a III miejsce kl. 3f. Najlepszym strzelcem został Marek Pachucki z kl. 3d, najlepszym bramkarzem Jakub Przekopski z 3e, a najlepszym zawodnikiem Bartosz Czyż z 3a. Nagrody wszystkim zawodnikom, organizatorom i sędziom zasponsorowały p. Wioletta Paczkowska z-ca dyrektora naszego gimnazjum oraz nauczycielki wych. fizycznego współorganizujące aktywne ferie.
     


WIĘCEJ FOTO.

  VIII MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM
22.01.2016 dzień przed feriami zimowymi w naszym Gimnazjum odbyły się VIII Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych na Ergometrze Wioślarskim. Naszą ekipę reprezentowali chłopcy: Jakub Przekop IIIE, Łukasz Sarosiek IIIE, IA klasa sportowa: Marek Ladziński, Szymon Pawlik, oraz rezerwowy Sebastian Kwaczreliszwili. Drużynę dziewcząt reprezentowały : Aleksandra Romanowska, Karolina Pawełkowska, Martyna Raczyńska, Klaudia Biwojno. Dziewczęta zajęły II miejsce, chłopcy pośród 6 szkół również zajęli miejsce II z minimalna 1,2 s stratą do miejsca I. Odbyła się również konkurencja dla trenerów na dystansie 200m, nasza szkołę reprezentował wielokrotny Mistrz Polski trener Sławomir Skorupa który wygrał bieg oraz pan Piotr Górski. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy a całej społeczności szkolnej życzymy bezpiecznego miłego wypoczynku abyśmy z nowymi siłami rozpoczęli II semestr szkolny.
     


WIĘCEJ FOTO.

  II RUNDA LIGI PŁYWACKIEJ - NASI PONOWNIE NA PODIUM
17. 01.2016 roku w Parku wodnym odbyły się kolejne zawody pływackie tzw. II Runda Miejskiej Ligi Pływackiej. Wśród uczestników  nie zabrakło uczniów naszego gimnazjum z kl. II a i III c. W zawodach niezmiennie wystartowały także nauczycielki prowadzące oba oddziały sportowe o profilu pływackim w naszej szkole. Tym razem startowano w następujących konkurencjach: 50m stylem dowolnym, 50m stylem grzbietowym, 100 m stylem zmiennym, a dorośli jeszcze 50m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym i 50m stylem motylkowym. Na podium w swoich kategoriach wiekowych stanęli następujący uczniowie: 100m stylem zmiennym w kat.15 lat Cezary Chudziński – I miejsce, Bartosz Zambrowski – II miejsce, Radosław Sienkiewicz – III miejsce. 100 m stylem zmiennym w kat. 14 lat Robert Grajewski -II miejsce, Jakub Dmochowski –III miejsce, a w kat. 14 lat kobiet Wiktoria Świderska –II miejsce. 50m stylem dowolnym w kat. 14 lat Robert Grajewski III miejsce 50m stylem grzbietowym Jakub Dmochowski II miejsce. Pani Elżbieta Jeżewska dwa razy stanęła na podium zajmując dwa I miejsca w swojej kat. wiekowej na dystansie 50m stylem dowolnym i klasycznym. Natomiast pani Malewska w swojej kat. wiekowej zajęła II miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w kolejnych rundach.
     


 WIĘCEJ FOTO.

  WSPOMNIENIE JESZCZE ZIMOWEJ WYPRAWY - KÓŁKA FOTOGRAFICZNEGO
Gdy sypnęło śniegiem, razem z p. W. Ustaszewską, wystartowaliśmy bardzo aktywnie, bo i od kontaktu z żywą sztuką i od kontaktu z żywą, choć uśpioną zimowym snem naturą. 
Najpierw udaliśmy się do Galerii „Ślad” Ełckiego Centrum Kultury na wystawę „Nikifor i prymitywiści”. 
Wystawione dzieła bardzo nas zaskoczyły swoją formą i stylem, przypominającymi malunki dzieci.
Ale malarstwo prymitywistyczne, lub inaczej zwane też malarstwem naiwnym jest właśnie takie – charakteryzuje się deformacją przestrzeni i perspektywy, lub jej brakiem, prostymi technikami oraz bardzo często olbrzymim przywiązaniem do szczegółu.  WIĘCEJ
     

 

BEZPIECZNE FERIE

Przed nami ferie zimowe. Dla uczniów to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki, relaksu w domu i na świeżym powietrzu.  Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunkami życzy udanych, obsypanych śniegiem ferii zimowych. Pamiętajcie! Fajne ferie – to bezpieczne ferie. 

           ZOBACZ KODEKS POSTĘPOWANIA W CZASIE ZIMY

 

     

 

KONKURS HISTORYCZNY „ZACHOWAŁAM SIĘ JAK TRZEBA” HISTORIA DANUTY SIEDZIKÓWNY „INKI” I ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Konkurs organizowany jest w ramach przygotowań do uroczystości nadania szkole imienia Danuty Siedzikówny „Inki”. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych powiatu ełckiego, dla których losy Żołnierzy Wyklętych stanowią źródło inspiracji do pogłębiania wiedzy i refleksji historycznej.
Zagadnienia: Biografia Danuty Siedzikówny i jej rodziny, także losy pośmiertne (śledztwo IPN) Losy V. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej, Losy towarzyszy walki „Inki” ,Historia podziemia antykomunistycznego  l. 1944-51 – zagadnienia wstępne
                        REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA

   

 

 

ZBLIŻAJĄ SIĘ FERIE
W związku do zbliżającymi się feriami zimowymi zachęcamy uczniów naszego gimnazjum do uczestnictwa w zajęciach organizowanych na terenie Ełku przez: Szkolę Artystyczną, Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Stowarzyszenie „Alternatywa” (ul. Małeckich 3). Szczegółowy plan znajduje się na stronach internetowych:

https://www.facebook.com/scianamarzen.elk/?pnref=story

http://www.szkolaartystyczna.elk.pl

http://www.biblioteka.elk.pl
 

     

 

KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT „ŻOŁNIERKI WYKLĘTE”

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie lub dostarczenie do sekretariatu szkoły pracy plastycznej. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie jednego rysunku w formie plakatu obrazującego losy Żołnierek Wyklętych. Jeden autor może nadesłać maksymalnie jedną pracę. Format prac plastycznych - A2. Technika wykonania pracy jest dowolna (farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, ołówkiem, piórkiem, grafika komputerowa itp.). Dopuszczalne są prace wykonane jedynie na papierze.

                               
                       REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIOWA

     

  MASZ POMYSŁ? WRZUĆ GO DO SKRZYNKI POMYSŁÓW!

W naszym gimnazjum pojawiła się nowa inicjatywa. Powstała Skrzynka Pomysłów, aby ułatwić kontakt uczniów z władzami SU lub władzami szkoły. Jeśli więc masz pomysł na coś nowego i lepszego, a wstydzisz się sam o nim opowiedzieć, to wrzuć pomysł do Skrzynki Pomysłów. Można to zrobić anonimowo lub z podpisem autora.
Skrzynka Pomysłów znajduje się w szkolnym sekretariacie na szafce.
SU czeka na Wasze sugestie, problemy, innowacje!

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE W PLENERZE
W październiku 2015r.,  pod opieką p. W. Ustaszewskiej  wybraliśmy się na dworzec Ełckiej Kolejki Wąskotorowej przy ul. Wąski Tor 1.
Ełcka kolej wąskotorowa powstała w latach 1910 - 1918. Zbudowano w sumie 47,6 kilometra torów kolejowych. Część  linii funkcjonuje do dzisiaj (do stacji Sypitki) i jest jedną z kilkunastu czynnych obecnie w Polsce linii wąskotorowych.
Na stacji w Ełku zobaczyliśmy ekspozycję zabytkowego taboru kolejowego, nie tylko wąskotorowego, ale i również ogromne zabytkowe parowozy kolei normalno torowej.  Zwiedziliśmy ełckie muzeum kolejnictwa, gdzie mogliśmy zobaczyć sprzęt, jakim dawniej posługiwali się kolejarze, ich mundury, stosowane dawniej bilety kolejowe (małe tekturowe kartoniki) oraz sposób, w jaki je drukowano.                                                    WIĘCEJ
     
  KONKURS HISTORYCZNY Z OKAZJI ROKU JANA DŁUGOSZA
W grudniu 2015 r. czterech uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w konkursie historycznym organizowanym przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. W konkursie wiedzowym o czasach pierwszych Jagiellonów nasze gimnazjum reprezentowali Karolina Pawełkowska, Dawid Bendarowicz i Hubert Szmidt. W konkursie plastycznym udział wziął Łukasz Bożymowski.
Największe gratulacje należą się Karolinie, która zajęła trzecie miejsce w kategorii gimnazjalistów.
Konkursy odbyły się z okazji kończącego się roku Jana Długosza – historyka, autora dzieła Roczniki, czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego, sekretarza króla Kazimierza Jagiellończyka, wychowawcy królewskich synów.
     


WIĘCEJ FOTO.

  JASEŁKA
18 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie klas 1b, 2e oraz 3c przygotowali przedstawienie pt. „ULICA WIGILIJNA”. W prawdziwie świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich kolędy w wykonaniu niezastąpionego zespołu „Pryma” pod kierunkiem p. Ewy Awramik. Wsłuchując się w przekazywane w humorystyczny sposób przez młodych aktorów treści każdy mógł znaleźć odpowiedź na pytanie, co jest najważniejsze w życiu i czym powinno być prawdziwe Boże Narodzenie.
Nad całością czuwały p. W. Ustaszewska, p. M. Namiotkiewicz oraz p. H. Gątowska.

 
     


WIĘCEJ FOTO.

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
16.12.2015r Samorząd Uczniowski zakończył kolejną w okresie przedświątecznym akcję charytatywną - „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, miała ona na celu zbiórkę zabawek, które za pośrednictwem Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia w Ełku, zostały przekazane do świetlic wiejskich oraz do najbardziej potrzebujących dzieci z naszego regionu. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i gotowość niesienia bezinteresownej pomocy.


 

     


WIĘCEJ FOTO.

  SZLACHETNA PACZKA
12 - 13 12.2015 Samorząd uczniowski wziął udział w XV edycji Ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka". W myśl zasady JEDEN ZA WSZYSTKICH, WSZYSCY ZA JEDNEGO! w akcję zbierania darów dla rodziny włączyli się nie tylko wszystkie klasy wraz z wychowawcami ale również dzieci i Nauczyciele ze Szkoły podstawowej nr 3 w Ełku. 
Po zakończeniu zbiórki darów, 12grudnia 2015 roku odbyło się pakowanie paczek dla wspólnie wybranej rodziny. Łącznie zapakowaliśmy 26 kartonów; każda paczka była oznakowana specjalnym kodem rodziny. Jako podziękowanie za udział otrzymaliśmy Certyfikat udziału w akcji Szlachetna Paczka.
 
     


WIĘCEJ FOTO.

  "TAK, POMAGAM"
Wolontariusze z Gimnazjum nr 1 w Ełku, mają ogromne serca, chętnie podejmują wszelkie działania na rzecz drugiego człowieka.
W ramach współpracy Samorządu Uczniowskiego z Caritas Diecezji Ełckiej w dniach 11 i 12 grudnia 2015r. włączyliśmy się w Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności.
Zebrane produkty będą przekazane na święta Bożego Narodzenia najbardziej potrzebującym.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za włączenie się w akcję, za swój czas, punktualność, rzetelność i sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków. Jesteście SUPER
     


WIĘCEJ FOTO.
 

  BAJKA PIĘCIOLATKOM
11 grudnia uczniowie klasy II a wraz z nauczycielem, panią Eweliną Koniecko wybrali się do Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, aby przeczytać bajkę pięciolatkom z grupy „Stokrotki”.
Gimnazjaliści przebrani byli w stroje odpowiadające postaciom, w które się wcielali. Był więc Mikołaj (Piotr Żyliński), pani Mikołajowa (Amelia Olszewska), skrzat (Filip  Dybikowski), Mirka (Sandra Długołęcka) oraz opowiadający historię narrator (Martyna Łojewska). Dzieci słuchały bajki  z wielkim skupieniem, co potwierdziły ich trafne odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu zadawane później przez panią Mikołajową. Kiedy Mikołaj wyjął ze swojego worka różne przedmioty, przedszkolaki bezbłędnie wskazały te, których główna bohaterka opowieści, Mirka powinna użyć, aby zapakować kupiony dla Mikołaja prezent. Na koniec dzieci otrzymały rebusy oraz świąteczne ilustracje do pokolorowania przedstawiające Mikołaja z chłopcem lub z dziewczynką. Po zrobieniu wspólnego pamiątkowego zdjęcia przedszkolaki zaprosiły starszych kolegów do kółeczka i , kołysząc się, wykonały dla nich- w ramach podziękowania- nastrojową, świąteczną piosenkę.
     


WIĘCEJ FOTO.

  MIKOŁAJKI

W piątek (04.12.2015) świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował prezent w postaci "czapki niepytki". Osoby które miały czapkę Mikołaja bądź były ubrane na czerwono zostały obdarowane tym nietypowym upominkiem. Uczniowie mogą wykorzystać "niepytki" tylko do końca bieżącego semestru, jako nieprzygotowanie do lekcji lub gdy zapomną odrobić pracę domową. 

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  ODYSEJA UMYSŁU
W drugiej połowie listopada wybrani uczniowie z klasy IIf wraz z trenerem, panią Eweliną Koniecko przystąpili do programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu „Odyseja Umysłu”. 
Uczniowie przez kilka miesięcy (do połowy marca 2016r.) będą pracowali nad wybranym Problemem Długoterminowym. Po samodzielnym zaprojektowaniu, przygotowaniu oraz udoskonaleniu jego rozwiązania mają za zadanie przygotować scenariusz przedstawienia na określony temat oraz scenografię, kostiumy oraz rekwizyty niezbędne do jego zaprezentowania.
 Inscenizację zaprezentują na wiosnę sędziom oraz publiczności podczas konkursu w Warszawie. Podczas konkursu zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut. WIĘCEJ
     

  „GÓRA GROSZA” 
W dniach od 23 listopada do 4 grudnia nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Uczniowie klasy III b przygotowali plakaty i przez dwa tygodnie każdego dnia przeprowadzali zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki przekażemy Towarzystwu Nasz Dom. Zostaną one przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza rodziną. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz klasie III b za przygotowanie i przeprowadzenie akcji!!!
 
     

  ŚWIĄTECZNE AKCJE
Corocznie cała społeczność Gimnazjum nr 1 włącza się w różne akcje charytatywne. 
W tym roku Samorząd Uczniowski patronuje akcjom "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" (zbiórka zabawek i artykułów szkolnych)  oraz "Szlachetnej Paczce" (zbiórka żywności z długim terminem przydatności do spożycia i środków czystości).
Liczymy na każdy, chociażby najmniejszy gest dobrej woli. 
Szczegóły każdej z akcji znajdziecie w gablocie Samorządu Uczniowskiego na pierwszym piętrze.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  I RUNDA LIGI PŁYWACKIEJ I KOLEJNE SUKCESY NASZYCH GIMNAZJALISTÓW
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku reaktywował w Parku Wodnym zawody tzw. Ligę Pływacką. 29.11.2015 r. czyli w ostatnią niedzielę odbyła się jej pierwsza runda. Z naszego gimnazjum wystartowało 17 uczestników: 12os. z klasy III C i 4os. z kl. II A. Natomiast 10 uczniów z klasy II A współorganizowała całe przedsięwzięcie przez 5 godz. sędziując te zawody wraz z gimnazjalistami z Gim 3. 
Dla naszych uczniów był to bardzo udany występ. W swoich kategoriach wiekowych zdobyli czołowe miejsca i już po pierwszej rundzie stanęli na podium otrzymując pamiątkowe dyplomy oraz słodycze z okazji zbliżających się Mikołajek. Oto nasi utalentowani uczniowie:
• Bartosz Zambrowski - st. grzbietowy 40,47 s, kat.15 lat I miejsce
• Jakub Dmochowski - st. grzbietowy 40,99 s. kat. 14 lat I miejsce
• Robert Grajewski - st. dowolny 35.62 s. kat. 14 lat III miejsce
• Weronika Borucka - st. klasyczny 59,48 s. kat. 15 lat II miejsce
• Sebastian Dec - st. klasyczny 44,78 s. kat. 15 lat I miejsce
• Dawid Mrówka - st. klasyczny 45,78 s. kat. 15 lat II miejsce
• Robert Grajewski - st. motylkowy 40,21 s. kat. 14 lat I miejsce
• Dominik Miszler - st. motylkowy 46,84 s. kat. 14 lat II miejsce
     


WIĘCEJ FOTO.

  WARSZTATY Z PRAWIDŁOWEGO ODŻYWIANIA SIĘ

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami p. M. Kondracką, M. Urbanowicz i M. Kukiełko przeprowadził cykl warsztatów z zakresu prawidłowego odżywiania się dla klas pierwszych naszego Gimnazjum oraz dzieci z grup przedszkolnych "Perełka" i "Światełko" w Ełku. Dzięki materiałom przekazanym przez Polski Związek Lekkiej Atletyki mogły zostać przeprowadzone w ciekawy sposób zajęcia propagujące zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. 
 

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W OLSZTYNIE
26.11.2015 na pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Szkół Gimnazjalnych w Olsztynie. W zawodach tych wzięła udział także reprezentacja naszego gimnazjum w kategorii chłopców. Każdy zawodnik uczestniczył w starcie na dystansie indywidualnym oraz sztafecie 8x25 m stylem dowolnym. Na nowoczesnej 50-metrowej pływalni zauważalny był bardzo wysoki poziom umiejętności uczestników. Nasze „Orły” z Ełku walczyły jak lwy, nie poddając się zawodnikom trenującym 2 razy dziennie - 5 razy w tygodniu w Szkole Mistrzostwa Sportowego lub klubach sportowych z wieloletnią tradycją.
     


WIĘCEJ FOTO.

  NIECODZIENNE ANDRZEJKI
Wyjątkowe Andrzejki zorganizowała klasa IIIc wraz z wychowawcą. W środę 25.11.2015 r., zamiast tradycyjnych wróżb, uczniowie urządzili wieczór gier planszowych, połączony z niespodziankami i konkursami z „kapelusza”. Wszyscy przynieśli swoje ulubione gry. Największym powodzeniem cieszyła się Ruletka, Memo, Maser mind, Bitwa morska, Wygibajtus i Uno. Uczniowie nie zapomnieli o stole słodkości,  dobrej muzyce, pomysłach na udaną zabawę i o dobrych humorach. Nawet nie zauważyliśmy jak szybko minęły trzy godziny. Gdyby wszystkie lekcje w szkole upływały w tak błyskawicznym tempie.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM

23.11.2015 odbyły się kolejne rozgrywki w ramach Szkolnego Związku Sportowego tym razem Mistrzostwa Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W tej rywalizacji naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Sandra Duba, Elżbieta Staniaszek, Klaudia Szymborska, Adrian Cimochowski, Jakub Dojlido i Robert Grajewski. Uczestnicy brali udział zarówno w pojedynkach indywidualnych jak i parami czyli w deblu. Zarówno w klasyfikacji chłopców jak i dziewcząt zajęliśmy III miejsce. To lepiej niż w zeszłym roku. Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych uczniów, jesteśmy z Was dumni, serdecznie gratulujemy.
 
 
     


WIĘCEJ FOTO.

  MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW
1
8.11.2015 odbyły się kolejne rozgrywki w ramach Szkolnego Związku Sportowego tym razem Mistrzostwa Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie do ostatniego gwizdka, zabrakło niewiele, jednak w rezultacie końcowym zajęli III miejsce.  Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Hubert Szmidt, Jakub Świder, Sławomir Nowik, Kamil Walczyk, Piotr Wiśniewski, Cezary Chudziński, Dawid Mrówka, Michał Trawiński, Damian Sokołowski, Bartosz Sawicki. Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę za sportową postawę i współzawodnictwo w duchu „fair play”. Jesteśmy z Was dumni.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  MIĘDZYGIMNAZJALNE ZAWODY PŁYWACKIE
Kolejna konkurencja w ramach Szkolnego Związku Sportowego za nami i zasłużone miejsca na podium. Dnia 16.11.2014 roku odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców. Po bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy zajęli II miejsce. W stosunku do poprzedniego roku nasi pływacy przeskoczyli o jedno miejsce i tym samym jadą na mistrzostwa województwa do Olsztyna. Natomiast dziewczęta z powodu niepełnego składu nie mogły wystartować we wszystkich swoich konkurencjach, w konsekwencji czego uplasowały się na IV pozycji. Oto reprezentacja szkoły na tych zawodach: Klaudia Szymborska IIe, Wiktoria Świderska IIa, Amelia Olszewska IIa, Patrycja Szczerba IIA, Katarzyna Karwowska IIA, Wiktoria Keller IIIc, Piotr Wiśniewski IIIc, Bartosz Zambrowski IIIc, Sebastian Dec IIIc, Dawid Mrówka IIIc, Cezary Chudziński IIIc, Radosław Sienkiewicz IIIc, Robert Grajewski IIa, Jakub Dmochowski IIa, Szymon Lipiński IIIc oraz Marcin Waszkiewicz IIIc. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wygranych.
     


WIĘCEJ FOTO.

   NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA SPORTOWO
11.11.2015 roku się w Ełku odbyła się dziewiąta edycja Biegu Niepodległości, w której wzięła udział rekordowa liczba uczestników – 296 osób. Wśród nich znaleźli się nasi gimnazjaliści, którzy  połączyli przyjemne z pożytecznym. Propagując zdrowy styl życia, uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz tych, którzy walczyli i ginęli za Rzeczpospolitą. Bieg rozpoczął się punktualnie o godz. 11.11. Jeśli chodzi o dystanse to były trzy do wyboru: 1111, 2222 i 3333 m. Uczestnicy pokonali trasę biegnącą przez ul. Piłsudskiego, Mickiewicza, okrążyli Park Solidarności, ul. Konopnicką i Moniuszki wracali pod miejski ratusz. Wśród zwolenników takiej formy aktywnego spędzania wolnego czasu znalazło się 26 uczniów naszego gimnazjum, a wśród nich: Aleksandra Wesołowska, Natalia Grygo, Łukasz Sulewski, Kacper Gęsicki, Natalia Kuczewska, Natalia Sokołowska, Patrycja Szczerba, Martyna Łojewska, Nikolina Aksinin, Karolina Pawełkowska, Sławomir Nowik, Aleksandra Romanowska, Karolina Ostapkiewicz, Michał Trawiński, Radosław Sienkiewicz, Cezary Chudziński, Jarosław Grajewski, Sebastian Dec, Jakub Jurczyk, Bartosz Zambrowski, Marcin Waszkiewicz, Sebastian Walczyk, Konrad Gudan, Daniel Zawadzki, Kacper Osewski i Karolina Łajewska. Każdy zawodnik na mecie otrzymał dyplom i posiłek regeneracyjny. Gratulujemy wszystkim uczestnikom środowego biegu i życzymy samych udanych biegów w przyszłości.
     

  OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W EŁKU I W NASZYM GIMNAZJUM
11 listopada odbyły się miejskie obchody Święta Niepodległości. W kościele katedralnym bp Jerzy Mazur odprawił mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli w pochodzie pod obelisk Józefa Piłsudskiego. Tam wybrzmiał apel poległych i rozległ się huk salwy honorowej. Wiązanki kwiatów złożyły delegacje ełckich władz, instytucji i zakładów pracy, wśród nich także reprezentacja naszego gimnazjum. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie naszej delegacji.
W szkole przygotowanie do obchodów święta państwowego trwały od kilku dni, a nawet tygodni. Wszystkie klasy wykonały plakaty związane z rocznicą odzyskania niepodległości. Podczas godziny wychowawczej odczytany został referat pt. „Polskie drogi do niepodległości”. W przeddzień święta, na przerwach, rozległy się piosenki legionowe i patriotyczne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w te działania.                    Samorząd Uczniowski
     


WIĘCEJ FOTO.

  SUPER KLASA

10.11.2015 r. została zaprezentowana wystawa plastyczna  z okazji Dnia Niepodległości. Prace zostały wykonane przez uczniów poszczególnych klas w ramach jednego z zadań w  konkursie  szkolnym „Super klasa” organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Jury oceniło wszystkie plakaty  i wytypowało najciekawsze. Z klas pierwszych najwyżej została oceniona praca plastyczna  klasy I D (wychowawca p. K Łukaszewicz) ,w klasach drugich plakat  klasy II B (wychowawca p. Agnieszka Owczarek) natomiast       w klasach trzecich nagrodzona została praca klasy III F ( wychowawca p. Anna Buchnowska). Dziękujemy wszystkim za przygotowanie ciekawych prac, a plakaty wyróżnionych można obejrzeć w gablocie przy sali lekcyjnej nr 6.
 
 
     


WIĘCEJ FOTO.

  INTERAKTYWNE WARSZTATY TELEWIZYJNE

Grupa naszych uczniów pod opieką p. M. Namiotkiewicz wzięła udział w interaktywnej zabawie w formie teleturnieju telewizyjnego pod hasłem OBYWATEL.PL. Uczestnicy znaleźli się w zaimprowizowanym mobilnym studiu telewizyjnym i mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu historii Polski, literatury, przyrody, a nawet ... kulinariów. Organizator – Teatr SHOW z Wrocławia – przygotował zagadki dźwiękowe, filmowe i fotograficzne. Emocji nie brakowało, tym bardziej, że przebieg całego spotkania był rejestrowany na żywo przez realizatora. Dla wszystkich była to doskonała forma i zabawy, i nauki.

 
     


WIĘCEJ FOTO.

  MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 6.11.2015 odbyły się na Miejskie Hali Sportowej Mistrzostwa Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w Piłce Koszykowej Dziewcząt. Dziewczęta grały z dużą walecznością lecz niestety w meczu o III miejsce przegrały z różnicą tylko jednego punktu na rzecz Gimnazjum nr 3, zajęły miejsce IV. Do rozgrywek przygotowała dziewczęta p. Małgorzata Urbanowicz.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  MISTRZOSTWA REJONU VI W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

03.11.2015 w Wydminach odbyły się Mistrzostwa Rejonu VI w Piłce Nożnej Dziewcząt . W zawodach wzięły udział cztery zespoły, mistrzynie powiatów: Ełk - reprezentowały nasze gimnazjalistki, Olecko, Gołdap i Giżycko. Nasze świetne piłkarki zdobyły II miejsce tym samym zakwalifikowały się na Rozgrywki Regionu które odbędą się w kwietniu. Piłkarki przygotował p. Piotr Górski.
 

 

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  MISTRZOSTWA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W PIŁCE SIATKOWEJ

27.X.2015 odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców natomiast 10.XI.2015 Mistrzostwa rozegrały dziewczęta. Niestety mimo częstej przewagi punktowej podczas rozgrywania długich i męczących meczy zabrakło naszym zawodniczkom i zawodnikom pewności siebie i również odrobiny sportowego szczęścia, w obu kategoriach dziewcząt i chłopców zajęliśmy IV miejsce. Zawodniczki przygotowała do rozgrywek p. Magda Kukiełko, chłopców p. Urszula Paszkowska.
 

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  "WITAMINOWA PRZERWA – SERCE NA DŁONI"
Pod takim hasłem w dniach 21 i 22 października 2015 r. nasza szkoła przyłączyła się po raz kolejny do Ogólnopolskiej Akcji Dożywiania Dzieci "Dzwonek na obiad"- "Grosz do Grosza".
Zorganizowano kiermasz zdrowej żywności, propagując zdrowe nawyki żywieniowe wśród uczniów, nauczycieli i obsługi szkoły. Można było kupić świeże soki owocowe, zdrowe ciasta i ciastka oraz owoce. Zebrane pieniądze w kwocie 263,65 zł zostały w całości przekazane do Fundacji "Być Bardziej " z Warszawy.
Dziękujemy właścicielom miejscowych hurtowni owocowych za smaczne owoce, uczennicom z klasy 2f za świeże i zdrowe ciasta i ciastka.
Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję wielkie dzięki za okazane serce. Razem ufundowaliśmy wiele ciepłych posiłków potrzebującym dzieciom.
     


WIĘCEJ FOTO.

  KLUB MŁODEGO MEDIATORA W NASZEJ SZKOLE

Od września bieżącego roku szkolnego realizowany jest program "Mediacje rówieśnicze", którego celem jest zapobieganie występowaniu zachowań ryzykownych: agresji i przemocy poprzez rozwijanie umiejętności rozwiązywana konfliktów przy użyciu technik mediacyjnych.
Aby skutecznie wprowadzić mediacje rówieśnicze w szkole konieczna jest współpraca całego środowiska szkolnego, a więc uczniów, kadry pedagogicznej i pracowników administracji oraz rodziców. Wszyscy muszą wiedzieć, co to jest mediacja - a przede wszystkim jakie sprawy i w jaki sposób mogą kierować do mediacji.
WIĘCEJ
     

  KOLEJNA AUDYCJA ZA NAMI

28 października uczniowie klasy dziennikarskiej, po raz drugi w tym roku odwiedzili Radio Bayer FM, w którym  poprowadzili audycję radiową „Szkoła na antenie”. Jeśli nie mieliście możliwości słuchać audycji na żywo, a jesteście zainteresowani, co tym razem przygotowały dziewczyny, kliknijcie poniższy link.
Kolejna audycja już 9 grudnia, mamy nadzieję, że będziecie z  nami.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

 

     

  MIĘDZYGIMNAZJALNY  TURNIEJ  PIŁKI NOŻNEJ  CHŁOPCÓW
22.10.2015r. na Międzygimnazjalnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców, rozgrywanym na Orliku SP7, nasi gimnazjaliści zajęli II miejsce. Niewiele zabrakło im do sukcesu naszych dziewcząt. Cóż tym razem zwyciężyło Gimnazjum nr 2. Mimo, iż nasza drużyna wygrała decydujący mecz z G2, to jednak liczyły się małe punkty meczowe, które zawodnicy zdobyli podczas wszystkich meczów. Tym samym okazało się, ze uplasowaliśmy się na drugiej pozycji.
Reprezentacja szkoły, która dzielnie walczyła w turnieju to: Marek Pachucki 3d, Sławomir Nowik 3f, Paweł Pachucki 2f, Sebastian Walczyk 2a, Bartosz Czyż 3b, Sebastian Kwaczreliszwili 2c, Sebastian Dec 3c, Jakub Jurczyk 3c, Jakub Bartnik 2f, Adam Niewęgłowski 3b. Serdecznie gratulujemy drużynie naszych  piłkarzy i życzymy dalszych sukcesów.
     


WIĘCEJ FOTO.

  HISTORIA BIBLII
Czym jest Biblia? Jakimi językami była pisana? Kto dokonał tłumaczenia Biblii? Na te i inne pytania uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uzyskać odpowiedzi 22 października podczas spotkania z panią dyrektor Towarzystwa Biblijnego w Polsce. Pani Małgorzata Platajs opowiedziała nam historię Biblii - tak ważnego dzieła literackiego i religijnego. Uświadomiła, że niemożliwe
jest zrozumienie tekstów kultury bez znajomości treści biblijnych. Po skończonej prelekcji mieliśmy okazję obejrzeć wystawę rożnych wydań Biblii. Wśród nich znalazły się wydania w innych językach, w tym wydanie alfabetem Braille'a. Na zakończenie otrzymaliśmy w prezencie Nowy Testament w przekładzie ekumenicznym.
 
     


WIĘCEJ FOTO.

  BIEG PAPIESKI
Dnia 15.X.2015 odbyły się na Placu Jana Pawła II w ramach Dni Papieskich Biegi Przełajowe Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. W ogólnej punktacji nasi uczniowie zdobyli miejsca w kategorii :
Dziewcząt II miejsce, Chłopców III miejsce.
Najszybciej pobiegli w kategorii dziewcząt na dystansie:
1000m - Paulina Sikorska z klasy IC
1500m - Klaudia Szymborska z klasy IIE
1500m- Aleksandra Romanowska z klasy IIIF
W kategorii chłopców:
1500m.- Piotr Opacki IC
2000m - Kamil Walczyk IIA
2000m - Jakub Jurczyk IIIC
Opiekunowie: Magdalena Kukiełko i Urszula Paszkowksa
     

  „ FOTOGRAFICZNY ZAWRÓT GŁOWY” na bis

Wszystkich uczniów  zainteresowanych fotografią zapraszamy do współpracy.  Zapewniamy miło  spędzony czas , spotkania z ciekawymi ludźmi i  świetną zabawę przy okazji.

Zapisy u p. W. Ustaszewskiej.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października to, od kilku dziesięcioleci, święto polskiej szkoły. Ustanowione zostało na pamiątkę powstania Komisji Edukacji Narodowej - nowoczesnej instytucji reformującej szkolnictwo i zarządzającej placówkami szkolnymi w oświeconej Rzeczypospolitej. Obchody Dnia Nauczyciela odbyły się także w naszym gimnazjum. Uroczystości poprowadzili działacze Samorządu Uczniowskiego – zwycięzcy szklonych wyborów: Sebastian Dec, Wiktoria Piotrowicz i Angelika Koperek. Wśród widzów zasiedli: pan dyrektor i pani dyrektor, zaproszeni rodzice, nauczyciele pracujący w szkole w przeszłości i obecnie, pracownicy szkolnej administracji i obsługi oraz uczniowie. Podziękowania i życzenia skierowane do całej społeczności szkolnej popłynęły od uczniów, rodziców i pana dyrektora, który uhonorował  nagrodami nauczycieli i pracowników naszego gimnazjum.
Apel uświetniło przedstawienie przygotowane przez panią Ewę Mandziarz i jej wychowanków z klasy 3b. O oprawę muzyczną zadbał szkolny chór Pryma, prowadzony przez panią Ewę Awramik.
Nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom szkoły życzymy, aby każdy kontakt z uczniem był dla Państwa wielką przygodą, dawał satysfakcję i inspirował. Życzymy zadowolenia z pracy w polskim szkolnictwie, mądrze zarządzanym, godnie opłacanym, pełnym nowatorskich rozwiązań, równych oświeceniowym reformatorom z Komisji Edukacji Narodowej.
                                                                        Samorząd Uczniowski
     

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W czwartek 8 października odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. W wyniku głosowania nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Sebastian Dec kl. 3c, wiceprzewodniczącymi zostały Wiktoria Piotrowicz (2f) i Angelika Koperek (3f). Następne miejsca uzyskały: Wiktoria Dec, Ola Sieńko (3f) i Wiktoria Makowska (1b), Klaudia Gątowska (3b), Emilka Kierznowska (3d) i Ola Romanowska (3f). 
Zarząd SU przystępuje teraz do działania, do współpracy zapraszamy wszystkich chętnych. Spotkania odbywają się co tydzień we wtorki o godz. 11.30 w małej sali gimnastycznej.
     

  ZWYCIĘSTWO NASZYCH PIŁKAREK NOŻNYCH
Dnia 7.10. 2015r. odbył się Międzygimnazjalny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt w ramach Szkolnego Związku Sportowego. Nasze uczennice zajęły I miejsce uzyskując następujące wyniki: z Gim2 -5:0, z Gim4 -7:0, z Gim3 - 2:2. Najlepszą zawodniczką turnieju i jednocześnie najlepszym strzelcem okazała się nasza gimnazjalistka Weronika Grynig z kl.Ic.
Zwycięski zespół Gimnazjum nr 1 będzie reprezentował miasto Ełk na Mistrzostwach Rejonu SZS, które odbędą się w Giżycku 16.10.2015 r. Trener i opiekun drużyny p. Piotr Górski jest z Was bardzo dumny, a także wszyscy nauczyciele i uczniowie.
Skład zwycięskiej drużyny: Wiktoria Dec 2e, Sandra Duba 3e, Natalia Grygo 2d, Patrycja Grosfeld 1c, Weronika Grynig 1c, Anna Kiluk 1c, Natalia Kowalewska 1c, Nikolina Sienkiewicz 1c, Magdalena Słowikowska 1c i Aleksandra Wesołowska 2d. Gratulujemy Wam dziewczęta, podziwiamy Wasz talent i umiejętności oraz życzymy dalszych sukcesów.
     


WIĘCEJ FOTO.

  BIEG ULICZNY 5-10-15

5-10-15 taką ciekawą i zagadkową nazwę nosi cyklicznie organizowany w naszym mieście bieg uliczny na 5, 10 lub 15 km. Każdy z uczestników samodzielnie wybiera dystans jaki chce przebiec, w zależności od samopoczucia i możliwości. W tym roku bieg ten odbył się w piękne, słoneczne niedzielne przedpołudnie 4 października 2015 roku.    Wśród 141 uczestników znalazło się też 10 odważnych, zdolnych, wysportowanych i wszechstronnych uczniów naszego gimnazjum. Większość naszych „Orłów” wybrało dystans 5km, a jedna z uczestniczek pokonała 10km.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  GIMNAZJALIŚCI W „NIEZAPOMINAJCE”

Dnia 29 września uczennice klasy II f po raz pierwszy w tym roku szkolnym odwiedziły Miejskie Przedszkole „Niezapominajka”.  W grupie „Stokrotek”  przeprowadziły przygotowaną pod kierunkiem pani Eweliny Koniecko lekcję czytelniczą poświęconą marzeniom. W początkowej części zajęć  pięciolatki narysowały na karteczkach to, o czym marzą, a następnie zaprezentowały je i  przykleiły na „worku marzeń”. Wysłuchały opowieść o małej myszce, która tak zafascynowała się umiejętnościami nietoperzy, które uważała za „latające myszy”, że sama postanowiła nauczyć się latać.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  OTRZĘSINY

23 września pierwszoklasiści wraz z wychowawcami uczestniczyli w otrzęsinach. Tegoroczne konkurencje tradycyjnie ja co roku przygotowali zwycięzcy ubiegłorocznych zmagań - klasa 2e wraz z p. M. Namiotkiewicz. Dzięki wspaniałej współpracy z Samorządem Uczniowskim i Centrum Edukacji Ekologicznej, imprezę zaliczamy do udanych, a zwycięzcom - klasie 1d gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  SZKOŁA NA ANTENIE

22 września uczniowie naszej szkoły wraz z zeszłorocznymi absolwentami odwiedzili Radio Bayer FM, w którym  poprowadzili audycję radiową „Szkoła na antenie”. Dziewczyny opowiadały o wakacjach, zajęciach pozalekcyjnych i zbliżających się wydarzeniach.
Kolejna audycja już niedługo, mamy nadzieję, że będziecie z  nami.

Jeśli nie mieliście możliwości słuchać audycji na żywo, a jesteście zainteresowani nią, możecie odsłuchać ją na szkolnej stronie internetowej.

POSŁUCHAJ AUDYCJI

     

  OPŁATA ZA OBIADY

Prosimy dokonywać wpłat za obiady na konto nr 94 1020 4724 0000 3602 0076 0223 Gimnazjum nr 1 w Ełku, ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk. W tytule podając „opłata za obiady za miesiąc …….” oraz imię i nazwisko dziecka
 

 

ROK SZKOLNY 2014 - 2015
 


WIĘCEJ FOTO.

  KARPACZ - PRAGA - DREZNO
W dniach 15 – 20 czerwca odbyła się wycieczka do Karpacza, Drezna, Pragi i Wrocławia. Pięćdziesięciu uczniów pod opieką czterech nauczycieli odkrywało uroki tych miast. Drezno w Niemczech zachwyciło nas monumentalnymi budynkami w stylu renesansowym, barokowym i rokoko. Zajechaliśmy też do rezydencji książęcych: do pałacu na wodzie w Moriztburgu oraz do pałacu i ogrodu w Pillnitz. Spacer po stolicy Czech co i rusz budził zdumienie i podziw. Nie tylko most Karola, katedra, zamek, ale prawie każda uliczka i zaułek wywoływały zachwyt. Trzeciego dnia oglądaliśmy cuda natury w czeskim Skalnym Mieście. Nikomu nie dłużyły się prawie  trzygodzinna wędrówka po szlaku, przejażdżka łódką, wodospady, setki schodków w górę i w dół. A na „deser” tego dnia szaleliśmy w Karpaczu na torach saneczkowych. Ostatni dzień wyprawy spędziliśmy we Wrocławiu. Najpierw podziwialiśmy Panoramę Racławicką – artystyczną wizję bitwy z czasów insurekcji kościuszkowskiej. Po południu zwiedzaliśmy przez dwie godziny ZOO, a wieczorem były zakupy w galerii handlowej. W sobotę nad ranem, nieco zmęczeni i niewyspani, ale pełni pozytywnych wrażeń z radością ujrzeliśmy budynek naszego gimnazjum. Dziękujemy organizatorowi, opiekunom i uczestnikom wycieczki!
     


WIĘCEJ FOTO.

  WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA
Wyjątkowy czas od 15.06. do 19.06.2015 przeżyli uczniowie z kl. II C wraz z wychowawcą. W ramach Zielonej Szkoły pojechali na 5-dniową wycieczkę do Gdańska. W tym czasie mieli szereg atrakcji. Zwiedzili Park Oliwski wraz z Palmiarnią i Ogrodem Botanicznym, Katedrę Oliwską, gdzie uczestniczyli w koncercie organowym. Widzieli panoramę Gdańska ze słynnego punktu widokowego – Pachołek. Aby tam wejść musieli pokonać ok.500 schodów.  Odwiedzili także ZOO w Oliwie, a w nim 188 gatunków zwierząt.Podczas wycieczki nie zabrakło także wyjazdu na Westerplatte, rejsu statkiem Galeon, zwiedzania Starówki, Molo w Sopocie, Centrum Hewelianum z wystawami interaktywnymi, Centrum Malarstwa Wielkopowierzchniowego Murale na Zaspie. Zawitaliśmy także Gdyni. Byliśmy na Skwerze Kościuszki i prawie każdego dnia na plaży. Najwspanialszą atrakcją wycieczki, na którą wszyscy uczniowie czekali z utęsknieniem i radością, okazał się pobyt w największym w Europie Parku Trampolin „Jumpcity”. Na ponad 2000 m2 trampolin nasze sprawne „Zdolniachy” z Ełku, pod bacznym okiem instruktora wykonywali salta w przód i w tył, a także inne ewolucje akrobatyczne łączące wiele elementów. Wszyscy, wraz z opiekunem czyli wychowawcą klasy Julitą Malewską, wrócili bardzo zadowoleni, z mnóstwem wrażeń, ubogaceni w nowe umiejętności i doświadczenia, jeszcze bardziej zgrani, zaprzyjaźnieni, z ciekawymi spostrzeżeniami i pomysłami na kolejny rok nauki w gimnazjum.
     


WIĘCEJ FOTO.

  NASZE PASJE
Od marca do czerwca 2015r. w naszej szkole, w ramach projektów edukacyjnych " Nasze pasje" odbyły się zajęcia artystyczne pt. : " Fotograficzny zawrót głowy" , prowadzone przez P. Wioletę Ustaszewską. Chętni uczniowie z kl. I i III mogli spędzić ciekawie i aktywnie czas wolny. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z podstawowymi pojęciami fotograficznymi oraz historią fotografii . Spotkanie z fotografem w szkole było okazją do przyjrzenia się bliżej tajnikom tej sztuki. Najwięcej radości sprawiły wycieczki, spacery za miasto, które pozwoliły na integrację młodzieży, pokazały, iż aktywnie i przyjemnie można spędzić czas wolny.
 
     

  POMÓŻ MATEUSZOWI I INNYM!
Mateusz Boczkowski, uczeń Gimnazjum nr 1 w Ełku, jest znany z niespotykanej, jak na swój wiek, siły i wytrwałości. Jego ciężkie leczenie rozpoczęło się już 5 lat temu! Wówczas pokonał przerażają chorobę – ostrą białaczkę szpikową. Cykle wyniszczających chemioterapii, radioterapii, a ostatecznie, długie szukanie Dawcy niespokrewnionego, pozwoliły mu na chwilowy powrót do zdrowia. Niestety, 3 lata temu dla Mateusza, nie można było znaleźć idealnego Dawcy! Przeszczepienie ostatniej szansy, które otrzymał, dało mu zaledwie kilkanaście miesięcy beztroskiego życia, jako zdrowy nastolatek. Niestety, już w kwietniu tego roku, zdiagnozowano u niego zespół mielodysplastyczny – ciężką chorobę krwi. W rezultacie, której Mateusz będzie potrzebował nowego, bardziej zgodnego Dawcy! Wiedząc jak
trudno jest znaleźć zgodnego Dawcę ełckie stowarzyszenie „Onkoludki” zainicjowały akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych i szpiku z Fundacją DKMS Polska. Liczymy właśnie na Twoje wsparcie! Przyjdź, pomóż i zostań Dawcą! 14 czerwca 2015 r. Brama Mazur - Plac Miejski 1, Ełk godz. 10:00 - 16:00.                                    więcej
     


WIĘCEJ FOTO.

 

„POUCZAJĄCA LEKCJA DLA KSIĘŻNICZKI”
Dnia 10.06.2015r. w ramach Dni Rodziny uczniowie klasy If z Gimnazjum nr 1 zaprezentowali w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 przedstawienie kukiełkowe zatytułowane „Pouczająca lekcja dla księżniczki”. Autorem scenariusza jest Łukasz Haraburda (pomoc: Wiktoria Piotrowicz). Bajka miała uzmysłowić dzieciom, jak ważne jest okazywanie rodzicom szacunku, miłości oraz pomoc w codziennych obowiązkach. Liczne plansze stanowiące tło wydarzeń, rekwizyty oraz kukiełki do przedstawienia zostały przygotowane we współpracy z uczniami klas V i VI Szkoły Podstawowej Sportowej nr 6. Głosu postaciom użyczyły: Wiktoria Piotrowicz oraz Klaudia Wielgat. Za zmianę dekoracji odpowiedzialne były: Ula Zajk oraz Martyna Raczyńska. Kukiełki wprawiały w ruch: Aleksandra Bartków, Aleksandra Winkler oraz Wiktoria Kempisty. O oprawę muzyczną zadbał Łukasz Haraburda, który w trakcie przedstawienia grał na gitarze. Opiekunem grupy była pani Ewelina Koniecko.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

UCZYMY SIĘ RATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE
We wtorek 2 czerwca 2015r. pod bacznym okiem specjalistów medycyny ratunkowej uczniowie z I i II klasy pływackiej Gimnazjum Nr 1 w Ełku uczestniczyli w szkoleniu dot. udzielania pierwszej pomocy, tzw. ABC oraz zajęciach profilaktycznych , których tematem była promocja zdrowia, zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej oraz prawidłowego odżywiania. Szkolenie prowadziła doświadczona, wykwalifikowana kadra ratowników medycznych z Fundacji Ratujmy Życie, którzy na co dzień ratują ludzkie życie i wiedzę w tym zakresie mają w małym paluszku. Dzięki życzliwości Fundacji nasi uczniowie nieodpłatnie nabyli wiedzę i praktyczne umiejętności, ćwicząc na fantomach i używając do ratowania życia ludzkiego defibrylatora AED w pierwszej fazie resuscytacji. Egzamin praktyczny wszyscy zaliczyli pozytywnie, a na koniec otrzymali certyfikaty ukończenia kursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

OTWARTE ZAWODY PŁYWACKIE
Z okazji Dnia Dziecka Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował Otwarte Zawody Pływackie. Zostały one rozegrane dnia 31.05.2015r. na pływalni miejskiej Parku Wodnego w Ełku. Rywalizacja była przeznaczona dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. W kategorii roczników gimnazjalnych startowali zawodnicy reprezentujący szkoły i kluby pływackie. Bardzo dobry występ zanotowali nasi gimnazjaliści z I i II klasy sportowej o profilu pływackim. Uzyskane przez nich wyniki są bardzo wartościowe zważywszy na fakt, że część uczniów nauczyła się pływać dopiero na zajęciach specjalistycznych w gimnazjum. Nasza szkoła prowadzi od dwóch lat nabory uczniów do klas sportowych pod kątem nauki i doskonalenia pływania. W startach wzięli również udział rodzice oraz kadra pedagogiczna naszego gimnazjum. Gratulujemy rodzicom Piotra Żylińskiego z kl. I a p. Bożenie i Józefowi Żylińskim za postawę godną naśladowania i wspaniałego ducha walki. Brawa należą się też p. Elżbiecie Jeżewskiej i p. Julicie Malewskiej, które godnie reprezentowały nasze Gimnazjum nr 1 na pływackiej arenie sportowej, zajmując w swoich kategoriach wiekowych pierwsze miejsca. Niesamowita atmosfera towarzyszyła całej imprezie, zwłaszcza, że uczniowie naszego gimnazjum uzyskali tak wspaniałe wyniki niejednokrotnie stając na podium.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

FESTYN Z OKAZJI DNI RODZINY

30.05.2015r już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy gry i zabawy dla dzieci na Festynie z Okazji Dni Rodziny, którego głównym organizatorem był Caritas Diecezji Ełckiej. Młodzież z naszego Gimnazjum przygotowała dla młodszych kolegów jedenaście stanowisk na których mogli testować swoją sprawność fizyczną a przy tym świetnie się bawić. Nasze podziękowania kierujemy do uczniów, którzy przygotowali wraz z opiekunami: p. M. Urbanowicz, p. U. Paszkowską, p. M. Kukiełko, p. P. Górskim i p. S. Skorupą stanowiska zabaw.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2014/2015
Dnia 29.05.2015 odbyło się podsumowanie roku sportowego 2014/15 na stadionie MOSiR w Ełku. Nasi uczniowie rywalizowali z uczniami z innych gimnazjów grając mecze w piłkę nożną grup mieszanych – chłopcy i dziewczęta, a także biegnąc sztafety szwedzkie 100-200-300-400m. W piłkę nożna nasza reprezentacja zdobyła III miejsce w składzie: A. Majewska, P. Ferman, S. Duba, K. Zielińska, A. Wesołowska, N. Grygo, K. Pawełkowska, A. Dudek, K. Walczyk, S. Walczyk, M. Pachucki, S. Dec, J. Jurczyk, P. Pachucki, B. Czyż, S. Nowik, S. Kwaczreszwili, D. Zawadzki. Sztafety zdobyły miejsca: I miejsce dziewczęta w składzie :100m M. Jankowska, 200m K. Szymborska, 300m K. Pawełkowska, 400m A. Romanowska II miejsce chłopcy w składzie: 100m D. Pilutkiewicz, 200m S. Nowik, 300m H. Szmidt, 400 S. Dec. Opiekunami w zawodach lekkoatletycznych były M. Kukiełko, U. Paszkowska.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

LEKCJA CZYTELNICZA
Dnia 27.05.2015r. uczennice klasy If z Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem pani Eweliny Koniecko przeprowadziły w Szkole Podstawowej Sportowej nr 6 lekcję czytelniczą w grupie sześciolatków. Gimnazjalistki rozmawiały z dziećmi na tematy poruszane w utworze, który miały przeczytać, wprowadzając ich w jego treść. Dzieci wykonały szereg ćwiczeń plastycznych , tematycznie związanych z bajką, a następnie umiejscowiły się przed minisceną teatralną. Tam miały okazję wysłuchać bajki, oglądając jednocześnie jej inscenizację kukiełkową. Uczennice gimnazjum zmieniały plansze, stanowiące tło wydarzeń, oraz poruszały kukiełkami wyobrażającymi bohaterów utworu. Po zakończeniu przedstawienia uczennice przeprowadziły z sześciolatkami rozmowę na temat utworu, a następnie kontynuowały ćwiczenia manualne. Prace plastyczne wykonane w czasie zajęć z pewnością będą dla dzieci miłą pamiątką spotkania z literaturą i pracy ze starszymi koleżankami.

     


WIĘCEJ FOTO

 

PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
W środę - 27 maja uczniowie klas drugich prezentowali, na korytarzach naszej szkoły, rezultaty swojej kilkumiesięcznej pracy w ramach projektów edukacyjnych. Efektem było powstanie kilkunastu prac wykonanych w postaci: plakatów, gazetek , makiet oraz prezentacji multimedialnych, o różnorodnej tematyce. 
Celem niektórych projektów było zorganizowanie imprez takich jak uroczysty apel z okazji święta narodowego, zawody sportowe czy wycieczka, a ich przebieg mogliśmy przypomnieć sobie oglądając zdjęcia.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO.
25 maja odbył się finałowy etap Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Przystąpiło do niego 8 uczestników, którzy okazali się najlepsi w pierwszej części konkursu. Po tych zmaganiach z zawiłościami polskiej pisowni mogliśmy wyłonić Szkolnego Mistrza Ortografii – w tym roku szkolnym została nim Karolina Pawełkowska z kl. 2F. Na kolejnym miejscu znalazła się Agata Zięba z kl. 2B, a III miejsce przypadło Katarzynie Gorajewskiej z kl. 3C. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

W RAMACH DNI RODZINY
W ramach obchodów Ełckich Dni Rodziny uczennice Gimnazjum nr 1 w Ełku przygotowały niespodziankę dla dzieci z przedszkola „Perełka”. 22 maja dziewczęta (Magdalena Urwan, Kinga Kuklińska, Adrianna Lenart, Natalia Jasińska, Zuzanna Wysocka, Karolina Żylińska, Patrycja Cybulska i Natalia Naruszewicz) wraz z katechetką – panią Haliną Gątowską – odwiedziły przedszkolaków.
Nie była to byle jaka wizyta! Goście przynieśli ze sobą bajki. Uczennice pojawiły się w przebraniach, które posłużyły także do zainscenizowania scenek. „Waleczny szewczyk” i „Tajemnica starej szafy” przedstawione przez gimnazjalistki bardzo podobały się najmłodszym. Przedszkolaki na pewno życzyłyby sobie przyjmować takich gości częściej.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE
W międzyszkolnych lekkoatletycznych zawodach indywidualnych, które odbyły się 19.05.2015 na Stadionie MOSiR nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki: Sztafety 4x100m chłopcy II miejsce z czasem 51,62; Sztafety 4x100m dziewczęta I miejsce z czasem 57,23; 100m Nowik Sławomir II miejsce z czasem 12:92; 100m Sebastian Kalinowski IV miejsce z czasem 13:48; 100m Klaudia Szymborska I miejsce z czasem 13:63; 300m Hubert Szmidt VIII miejsce z czasem 45:64; 300m Klaudia Szymborska I miejsce z czasem 44:04; 300m Karolina Pawełkowska VII miejsce z czasem 51:53; 600m Sebastian Dec I miejsce z czasem 1:41:04; 600m Aleksandra Romanowska IV miejsce z czasem 2:03:47; 1000m Daniel Zawadzki VIII miejsce z czasem 3:30:47; 1000m Ala Malewska VI miejsce z czasem 4:17:89; 1000m Klaudia Pankratiew I miejsce z czasem 3:49:03; Skok w dal Damian Pilutkiewicz V miejsce z wynikiem 4:99; Skok w dal Sebastian Kalinowski VII miejsce z wynikiem 4:73; Skok w dal Klaudia Gątowska VII miejsce z wynikiem 3:28; Skok wzwyż Krystian Cimochowski VI miejsce z wynikiem 1:50; Skok wzwyż Cezary Chudzińscki VII miejsce z wynikiem 1:45;Skok wzwyż Katarzyna Pilcicka IV miejsce z wynikiem 1:30.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

GIMNAZJALIŚCI CZYTAJĄ PRZEDSZKOLAKOM
Po raz kolejny, tym razem w ramach Dni Rodziny, pani Ewelina Koniecko wraz z uczennicami z klasy If udały się do Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, aby przybliżyć dzieciom świat bajek. Tym razem odwiedziły najstarszą grupę o nazwie „Pszczółki”. Dzieci z zainteresowaniem przyjęły uczennice gimnazjum, które poprowadziły z nimi zajęcia. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, słuchały z uwagą opowieści, z zaangażowaniem wykonywały ilustracje i pokonywały swoje obawy, zamykając je w kopercie. Na koniec otrzymały od starszych koleżanek słodkości w podziękowaniu za skupienie i rzetelną pracę.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

X MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
15 maja o godzinie 10 w sali Ełckiego Centrum Kultury odbył się po raz dziesiąty Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Celem konkursu jest propagowanie języka niemieckiego poprzez śpiew, a w szczególności: podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych, zainteresowanie uczniów kulturą państw niemieckiego obszaru językowego oraz pogłębienie wiedzy w tym zakresie, stworzenie płaszczyzny do pozytywnej rywalizacji i przygotowanie młodzieży do wystąpień publicznych. W tym roku do konkursu przystąpiła młodzież ze wszystkich gimnazjów ełckich, ale również z Wydmin, Chełch, Woszczel. Mieliśmy okazję po raz pierwszy gościć uczniów z Grajewa i z Giżycka. Tegoroczny konkurs miał trochę inną formułę niż w poprzednich latach, gdyż w tym roku obchodziliśmy jubileusz – dziesięciolecia.   więcej

     


WIĘCEJ FOTO.

 

BAJKOWE SPOTKANIE W „PEREŁCE”
W środę 13 maja w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” i współpracy z Miejskim Przedszkolem „Perełka” odbyło się spotkanie z maluchami. Uczennice: Aleksandra Romanowska i Karolina Pawełkowska z klasy 2F oraz Klaudia Olszewska z klasy 1D pod opieką p. Małgorzaty Urbanowicz i Joanny Kiersnowskiej czytały dzieciom z grupy IV bajkę „Urodziny Kłapouchego”. Przygotowałyśmy wiele ciekawych rekwizytów i zabaw ruchowych dla dzieci. Podczas zajęć panowała miła atmosfera. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach. Tego dnia urodziny obchodził nie tylko bajkowy bohater ale także Perełeczka – Michalina, której razem z dziećmi odśpiewałyśmy „Sto lat”, złożyłyśmy jubilatce najserdeczniejsze życzenia. Michasia za życzenia i toast poczęstowała wszystkich cukierkami.
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MECZ TOWARZYSKI NAUCZYCIELE - UCZNIOWIE
12.05.2015r na naszej hali sportowej po raz kolejny odbył się mecz towarzyski Nauczyciele – Uczniowie organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Głównym celem meczu była dobra zabawa i wspólna integracja, ale również liczyła się rywalizacja. Uczennice klas III i II przygotowywane przez p. Magdalenę Kukiełko były kilkakrotnie blisko wygranej jednak końcowym wynikiem 3:0 wygrali nauczyciele. Największą przyjemność sprawiły mecze drużyn mieszanych 3 nauczycieli i 3 uczniów. Mecze sędziowane były przez p. Urszulę Paszkowską. Wszystkim serdecznie dziękujemy za świetną zabawę i walkę w duchu „Fair play”

 

     

 

II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII CHARYTATYWNEJ „KILOMETRY DOBRA”.
Nasze gimnazjum dołączy do innych ełckich szkół i będzie uczestniczyło w akcji „Kilometry dobra”. Kampania polega na zbieraniu funduszy, aby podczas festynu z okazji Dnia Dziecka pobić rekord Guiness'a w kategorii ,,Najdłuższy szereg monet o jednym nominale". Tym razem ułożone zostaną złotówki. Pieniądze, po zmierzeniu, będą przekazane na program stypendialny dla ełckiej młodzieży ponadgimnazjalnej. Każdy stypendysta zostanie objęty opieką trenera-tutora, który pomoże w  zdobywaniu wiedzy, umiejętności i kontaktów. Wkrótce w naszej szkole ruszą pierwsze akcje nagłaśniające akcję „Kilometry dobra”. Chętni będą mogli wesprzeć ją złotówkami.
Dobro można zmierzyć, ułóż z nami kilometry dobra.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

"O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY"
Teleturnieje od wielu lat zdobywają wielką popularność. Lubimy rywalizować i sprawdzać się w wielu dziedzinach. Nasza szkoła również daje uczniom taką możliwość. To wszystko za sprawą konkursu "O pióro dyrektora szkoły", który wzorowany jest na teleturnieju "Jeden z dziesięciu", lecz zamiast pytań ze wszystkich kategorii naukowych usłyszeń możemy te sprawdzające naszą wiedzę z poprawnej polszczyzny i ortografii. Finał konkursu odbył się w piątek 8 maja o godzinie 9.Pierwsze miejsce otrzymała Karolina Pawełkowska z klasy 2F, drugie miejsce Aleksandra Bartków z 1F, natomiast trzecie Marcin Guzik z 2B. Serdecznie im gratulujemy!

     


WIĘCEJ FOTO.

 

DYSKOTEKA
7 maja odbyła się w naszej szkole dyskoteka - obiecywana jeszcze jesienią przez Samorząd Uczniowski i długo wyczekiwana. Szymon Grygo przygotował profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy, muzykę, teledyski i teksty karaoke.  Na imprezę przybyła garstka uczniów, którzy bawili się znakomicie. Były tańce, wspólne i solowe śpiewy. Humory dopisywały, wszyscy bawili się od samego końca.
Dziękujemy działaczkom SU, Szymonowi, nauczycielom pilnującym, panu konserwatorowi, paniom sprzątającym i wszystkim uczestnikom!
 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

LEKCJA WIOŚLARSTWA DLA SZÓSTOKLASISTÓW
Pani Urszula Paszkowska i p. Sławomir Skorupa dn. 27.04.2015, 04.05.2015 i 07.05.2015 zaprosili uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 2 w ramach zajęć wychowania fizycznego na lekcję wioślarstwa do Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Lekcja miała na celu promocję klasy sportowej o profilu wioślarsko – pływackim, uczniowie mogli zapoznać się z formą zajęć , bazą ośrodka, zaletami płynącymi z uprawiania sportu. Uczniom podobała się lekcja i byli zaangażowani w zajęcia, każdy z nich mógł znaleźć coś dla siebie niezależnie od stopnia swojej sprawności fizycznej.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WITAMINOWA BOMBA W GIMNAZJUM NR 1
W dniu 5 maja 2015r. nasi uczniowie na 2-ch długich przerwach mogli dowitaminizować swój organizm częstując się smakowitymi jabłkami. 
Hasłem przewodnim akcji „Witaminowa bomba” było popularne przysłowie: „Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie”.
Zachęcając uczniów do jedzenia jabłek chciałyśmy wdrażać im nawyki sięgania po świeże owoce i przyzwyczajać do zdrowego żywienia.
Kolorowe plakaty, wykonane przez uczennice klasy 1D: Joannę Więczkowską i Katarzynę Dzierżanowską pokazywały walory i wartości odżywcze tych owoców.

     

 

CO TO JEST REPRINT?
REPRINT – to nowe wydanie utworu, identyczne z poprzednim. 
REPRINT był niemym bohaterem inscenizacji z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wiktoria wyrecytowała: „W naszej szkole, w sali nr 6, na ścianie, wisi przepiękny reprint, cenny niesłychanie. To Konstytucji 3 Maja takie, jak niegdyś wydanie”. Wchodząc do sali lub z niej wychodząc warto zerknąć na dokument: na pięknie wykaligrafowane litery, (choć nie brak też kleksów), odczytać dawną polszczyznę, podziwiać gruby, czerpany papier. „To nie żadne dziwy, to naprawdę skarb prawdziwy” – zapewniała Nicola podczas inscenizacji.

 

     

 

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W niedzielę 3 maja odbyły się w Ełku uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Naszą szkołę reprezentowała delegacja, której przewodniczyła Pani Dyrektor Wioletta Paczkowska. Wszyscy uczestnicy po Mszy św. w intencji Ojczyzny wzięli udział w przemarszu pod pomnik „Poległym Za Wolną i Niezawisłą Polskę”. Tam odbył się apel poległych, zabrzmiała salwa honorowa, a delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem. Po głównych uroczystościach dziesiątki par ełczan zatańczyły poloneza.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

PATRON SZKOŁY WYBRANY
W wyniku wyborów przeprowadzonych 29 kwietnia została nim Danuta Siedzikówna "Inka", która zdobyła najwięcej głosów - 157. Na kolejnych pozycjach znaleźli się M. Kopernik (121 głosów), W. Szymborska (56 głosów), M. Skłodowska-Curie (26 głosów) oraz Cz. Miłosz (9 głosów). W tych ważnych wyborach wzięła udział cała szkolna społeczność - uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi.

 

     

 

X MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

15 maja 2015 roku w naszym gimnazjum odbędzie się już po raz dziesiąty konkurs piosenki niemieckojęzycznej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia na karcie zgłoszeniowej wraz z tekstem piosenki do dnia 01 maja 2015 roku na adres Organizatora.

Karta zgłoszenia

Regulamin

     


WIĘCEJ O KANDYDATACH

 

WYBIERAMY PATRONA NASZEJ SZKOŁY!!!

29 kwietnia 2015r. podczas zajęć z wychowawcą odbędą się ogólnoszkolne wybory patrona naszej szkoły. Będzie to niezwykle ważny dzień w życiu całej szkolnej społeczności. Nasze głosy zadecydują, jakie imię otrzyma szkoła. Głosując pamiętajmy, aby nasz wybór padł na osobę, która reprezentuje ważne dla nas ideały i wartości: patriotyzm, prawda, lojalność, poświęcenie, praca, oddanie i pomoc drugiemu człowiekowi. Sylwetki kandydatów zostały wyeksponowane w gablocie przy sali nr 6.
                             PAMIĘTAJ! TWÓJ GŁOS TEŻ SIĘ LICZY!

     

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY
I etap konkursu ortograficznego już na nami. Przystąpiło do niego 33 uczniów. W zmaganiach z trudnościami i pułapkami polskiej ortografii najlepsi okazali się: Marcin Guzik 2b, Agata Zięba 2b, Hubert Szmidt 2f, Julia Sienkiewicz 1e, Szymon Piekarski 3c, Katarzyna Gorajewska 3c, Patryk Świderski 3d, Karolina Pawełkowska 2f, Aleksandra Wierzchoń 3f,  Agata Maziukiewicz 3f   i Joanna Jóźwicka 3b. Gratulujemy i zapraszamy do II etapu, który wyłoni Mistrza Ortografii Gimnazjum nr 1!

     


WIĘCEJ FOTO.

 

NAGRODY DLA SZKOLNYCH TALENTÓW WRĘCZONE!

Po świętach, 8 kwietnia, podczas godziny wychowawczej nagrody odebrali zwycięzcy Szkolnego Dnia Talentów. Upominki ufundowane przez CEE wręczyła przewodnicząca SU, Karolina Żylińska. Przypominamy, że waszymi głosami wygrali: Szymon i Damian, Aurelia, Wiktoria, Hubert oraz Czarek i Diana. Jeszcze raz gratulujemy!

 

 
     


WIĘCEJ FOTO.

 

BiegamBoLubię
Już po raz drugi bierzemy udział w tej ogólnopolskiej akcji propagującej aktywność fizyczną. Osoby na różnym poziomie biegowego zaawansowania inspirują się nawzajem i czerpią ze swoich doświadczeń. Możecie dołączyć do wspólnego biegania w każdą sobotę od o godzinie 9:30 na stadionie miejskim w Ełku. Zajęcia prowadzone są od 28.03 – 31.10. 2015r przez trenerkę Lekkiej atletyki p. Magdalenę Kukiełko. Serdecznie zapraszamy.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

 CZYTAMY PRZEDSZKOLAKOM
Dnia 10 kwietnia (piątek) uczennice klasy If wraz z opiekunem, panią Eweliną Koniecko wybrały się do Miejskiego Przedszkola „Niezapominajka”, aby poczytać najmłodszym. Przedszkolaki z grupy czterolatków „Motylki” miały okazję wysłuchać bajki „Kłopoty małej biedroneczki” autorstwa Kamili Waleszkiewicz. Po przeczytaniu opowieści gimnazjalistki porozmawiały z najmłodszymi o jej bohaterach, a następnie zorganizowały dla przedszkolaków zabawę z użyciem piłki z nadrukiem tytułowej biedronki. Na koniec dzieci miały za zadanie odnaleźć w sali kilka wcześniej schowanych maskotek przedstawiających króliczki, które również były bohaterami czytanej bajki. Żegnając się z grupą prowadzące zajęcia uczennice zostały w ramach wdzięczności poczęstowane słodyczami.

     

  Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015
Miło jest nam poinformować, iż w eliminacjach szkolnych Warmińsko – Mazurskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015 do dalszego etapu zakwalifikowali się:

1. Adam Sinocha klasa III a
2. Zuzanna Wysocka klasa III c 
3. Tomasz Dziedzic klasa III f
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
     

 

DZIEŃ TALENTÓW 2015

W tym roku ten szczególny dzień przypadł na 1 kwietnia. Uroczystość odbyła sie Ełckim Centrum Kultury pod patronatem Rozmaitości Ełckich. Uczniowie którzy niekoniecznie na co dzień są widoczni w szkole, mogli zabłysnąć na scenie przed wszystkimi swoimi kolegami. Tym razem zwycięzcę wybrali sami uczniowie. Więcej informacji oraz zdjęć na ten temat znajdziecie na stronie: http://elk.wm.pl/258573,Elcka-studnia-talentow.html…
Wyniki glosowania dostępne są na facebooku szkolnym.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

NIETYPOWA LEKCJA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO

Dnia 27 marca 2015 p. Sławomir Skorupa i p. Urszula Paszkowska zorganizowali lekcje wychowania fizycznego w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym . Uczniowie zostali zapoznani z sekcjami działającymi przy MOS typu: wioślarstwo, pływanie , żeglarstwo, lekkoatletyka oraz z ich wysokimi osiągnięciami na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Poznali technikę wiosłowania na ergometrze wioślarskim, rywalizowali między sobą na dystansie 250 m, kształtowali siłę na sprzęcie treningu siłowego. Został im pokazany i opisany przez trenera S. Skorupę wyczynowy sprzęt wioślarski: łodzie , wiosła oraz zostali zachęceni do uczestnictwa na zajęciach w sekcji wioślarskiej.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

JARMARK ŚWIĄTECZNY
W dniach 26- 27 marca w Gimnazjum nr 1 został zorganizowany jarmark świąteczny, w trakcie którego wyeksponowane zostały ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Rodzice, nauczyciele oraz uczniowie mogli nabyć miedzy innymi kartki świąteczne, świąteczne figurki  z masy solnej, pisanki wykonane  techniką decoupage’u, zdobione cekinami, z masy solnej i z papieru, dekoracje z papieru, wiosenne kwiaty z bibuły czy piękne obrazki wykonane różnymi technikami. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Ewy Awramik  oraz pani Eweliny Koniecko. Dochód ze sprzedaży rękodzieła (360zł.) został przeznaczony na cele charytatywne.
 

     


ZOBACZ WIĘCEJ

 

FESTYN RODZINNY
W sobotę 21.03.2014r. od godz. 10°° do 15°° na naszej hali sportowej odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „RODZINNIE – SPORTOWO – KONCERTOWO”. Patronat nad naszą Akcją objął: Prezydent Miasta Tomasz Andrukiewicz, a Patronat medialny Radio5 i Radio BayerFm oraz Dwutygodnik Mazurski
. Odbyły się zajęcia sportowo – rekreacyjne dla ełczan, uczniów naszej szkoły i ich rodziców. W czasie trwania festynu zbierane były cegiełki na dożywianie dzieci. Na festynie gościliśmy Wiceprezydenta Miasta Ełku – Pana Artura Urbańskiego. Celem naszej akcji było zintegrowanie mieszkańców naszego miasta, rodziców, dzieci i nauczycieli oraz włączenie się w Ogólnopolską Akcję dożywiania dzieci. Z całej Akcji – koncertu i festynu – zebraliśmy kwotę 4.000 zł., którą przekazaliśmy na szczytny cel: dożywianie dzieci i młodzieży. Nasze doświadczenia pokazują, że ludzie chcą pomagać, a pomaganie nie ma granic. Dziękujemy wszystkim sponsorom, naszym koleżankom i kolegom   oraz przedstawicielom Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 w Ełku. Dziękujemy również naszym wolontariuszom oraz uczniom, który pomagali nam w przygotowaniach do imprezy. W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży i rodziców postanowiłyśmy kontynuować nasze przedsięwzięcie i stanie się ono imprezą cykliczną w naszej szkole.
                                 Organizatorki: Joanna Kiersnowska i Małgorzata Urbanowicz

     


WIĘCEJ FOTO.

 

KONKURS „ZAKAMARKI EŁKU” W KOŃCU ROZSTRZYGNIĘTY!
19 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zofii Nasierowskiej w Ełku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy, najbardziej trzymający w napięciu utwór kryminalny. Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania z wątkiem kryminalnym, którego fabuła miała toczyć się w Ełku lub jego okolicach.
Celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej, odkrycie zdolności artystycznych młodzieży, promowanie młodych talentów. Skierowany został do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Ku wielkiemu zaskoczeniu organizatorów, którymi była Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku oraz Gimnazjum nr 1, konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Komisja oceniające utwory brała pod uwagę przede wszystkim twórczy charakter pracy oraz poprawność językową i stylistyczną. Po długich debatach wyłoniono zwycięzców, a nagrody wręczyła młodzieży sama Katarzyna Bonda – Królowa Polskiego Kryminału, jak ją określił Zygmunt Miłoszewski po premierze najnowszej książki „Pochłaniacz”. W czasie uroczystej gali pisarka wręczyła uczniom, jako dodatkowe nagrody, swoje książki z własnoręcznym autografem.
Miło nam pointować, iż I miejsce, obok uczniów Gimnazjum nr 3, zajął uczeń klasy III f – Przemysław Chlebiej, przygotowany przez p. Kamilę Kulbacka – Trzaskowską. Naszej szkole komisja przyznała również dwa wyróżnienia, a otrzymali je: Zuzanna Wysocka z klasy III c oraz Krzysztof Wasilewski z klasy III b, oboje przygotowani przez p. Katarzynę Łukaszewicz.  Zwycięzcom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nasi uczniowie też  nie zawiodą.

     

ZOBACZ WIĘCEJ

 

"RODZINNE MUZYKOWANIE"
Już po raz drugi przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji Dożywiania Dzieci i jej społecznego programu "Dzwonek na obiad" organizowanej przez Fundację "Być Bardziej" z Warszawy.
W Ełckim Centrum Kultury 18.03.2015 r. odbył się koncert, na którym wystąpili rodzice naszych uczniów. Rodzicom – artystom za zaangażowanie i udział pięknie dziękujemy. Motto naszego koncertu stanowiły słowa piosenki Stanisława Soyki "Tolerancja": "Na miły Bóg, życie nie po to jest, by brać, życie nie po to, by bezczynnie trwać i aby żyć siebie samego trzeba dać. "Chcielibyśmy, aby stały się one credo życiowym każdego z nas. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym uczniom i ich rodzicom, którzy nabyli "cegiełkę", bo to właśnie dzięki waszej hojności możemy wspomóc potrzebujące dzieci. Z "cegiełek" zebraliśmy kwotę  1.006,70 zł.  W koncercie uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. 

     

 

WARSZTATY TELEWIZYJNE

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w  Interaktywnych warsztatach telewizyjnych dla młodzieży, które odbędą 26 marca 2015 roku (czwartek) w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku (wyjście po 3 lekcji i przerwie) Co będziecie robić?
- Poznacie zasady tworzenia filmu.
- Zagracie w najsłynniejszych scenach kinowych.
- Poznacie pracę aktora na planie filmowym.
-Wystąpicie na gali festiwalu filmowego.
-Zobaczycie to wswzystko na żywo.

 ZOSTAŁO tylko 10 wolnych miejsc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Organizator wyjścia: pani Kamila Kulbacka-Trzaskowska (sala nr 11)

CENA: 16 zł

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MIĘDZYGIMNAZJALNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

1
9.03.2015 odbył się Międzygimnazjalny Turniej Tenisa Stołowego. Wcześniej odbył się  turniej zespołowy, a tym razem indywidualny. W tej dyscyplinie naszą szkołę reprezentowali następujący utalentowani uczniowie: Sandra Duba, Aleksandra Wesołowska, Elżbieta Staniaszek, Karolina Protasiewicz, Adrian Cimochowski, Bogdan Zieliński, Jakub Jurczyk i Sebastian Kwaczreliszwili. W ogólnej klasyfikacji chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczęta IV. Zaledwie dwóch punktów zabrakło naszym zawodniczkom do zdobycia III miejsca. Wszyscy spisali się wspaniale i walczyli dzielnie do ostatniej piłeczki J. Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WARSZTATY AEROBICU
Nauczyciele wychowania fizycznego serdecznie dziękują wszystkim biorącym czynny udział w tegorocznych Warsztatach Aerobicu. Szczególnie miło nam było spotkać tak duża grupę naszych absolwentów. Czerpiemy dużą satysfakcję z faktu, że udało się nam zaszczepić w Was potrzebę aktywności fizycznej, co jest naszym celem nadrzędnym.
Warsztaty również bardzo podobały się naszym gimnazjalistom , którzy przybyli nawet całymi grupami klasowymi. Niektórym szczęście sprzyjało bardziej i wylosowali zestawy kosmetyków. Bawiliśmy się świetnie przy zmysłowej i tanecznej Zumbie, wyciskaliśmy z siebie siódme poty ćwicząc Crossfit a na końcu cudownie rozciągnęliśmy się przy spokojnej i relaksacyjnej jodze. Warsztaty odbywają się cyklicznie już od kilku lat i są świetnym sposobem na aktywne spędzanie czasu wolnego.

   

 


WIĘCEJ FOTO.

 

SUPER KLASA

W roku szkolnym 2014/2015 wśród uczniów klas gimnazjum został przeprowadzony Konkurs „Super klasa" zorganizowany i przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: p. M. Kukiełko i M. Kondracką.
Celem konkursu było ukazywanie pozytywnych zachowań młodzieży gimnazjalnej, promowanie nauki, kultury osobistej i zaangażowanie w życie klasy, szkoły, środowiska. Do konkursu przystąpiły wszystkie klasy gimnazjalne, które zbierały punkty w różnych obszarach według wykazu zawartego w Regulaminie konkursu.                                            WIĘCEJ     

                                                                           

     

 

 KONKURS „ O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

9 marca odbył się pierwszy etap konkursu językowego „ O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”, w którym wzięło udział  31 uczniów  z klas 1-3. Do drugiego etapu przeszły następujące osoby: Karolina Pawełkowska z kl.2f, Agata Zięba z kl.2b, Aleksandra Wierzchoń z kl.3f, Marcin Guzik z kl.2b, Aleksandra Bartków z kl.1f, Martyna Olender z kl.1c, Julia Sienkiewicz z kl.1e, Wiktoria Piotrowicz z kl.1f, Dawid Bendarowicz z kl.2f,Hubert Szmidt z kl.2f.
Gratulujemy!
 

     

 

WARSZTATY Z GRAFIKI KOMPUTEROWEJ

7 marca 2015 r. grupa uczniów z naszego gimnazjum pod opieką p. Barbary Kiluk - Dońkowskiej wzięła udział w warsztatach "Create Your Dream" zorganizowanych przez Young Design Academy. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z możliwościami, wszechstronnością i tajnikami pracy grafika komputerowego. Podczas zajęć uczniowie poznali również podstawową obsługę programu Adobe Photoshop, w którym każdy z nich wykonał samodzielnie projekt koncepcyjnej fotomanipulacji.          

     

 

"CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE..."
Dnia 4 marca o godzinie 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. M. Nasierowskiej w Ełku miał miejsce IX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poetów Pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." . reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie: Sandra Długołęcka z kl.Ia, Łukasz Haraburda z kl. I f oraz Wiktoria Dec z kl. 1e. Uczestnicy mieli za zadanie wyrecytować jeden wiesz poety współczesnego i dzieło twórcy mazurskiego z XIX wieku i do połowy XX wieku. W kategorii wiekowej gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna (łącznie) trzecie miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły, Sandra Długołęcka. Tym samym zakwalifikowała się do etapu regionalnego , który odbędzie się 13 marca o godz. 9.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Olecku.

     

 
IX WARSZTATY AEROBICU

DRODZY UCZNIOWIE, RODZICE, NAUCZYCIELE, ZAPRASZAMY WAS  !!! na wspaniałą zabawę organizowaną corocznie przez MOSiR w Ełku
 IX WARSZTATY AEROBICU, które odbędą się na naszej  HALI SPORTOWEJ 7 MARCA 2015.
 

Zajęcia zaczynają się o godz. 15.00   taneczną Zumbą  prowadzoną przez Annę Fiederyszyn  i Agnieszkę Szczukę rodzaj zajęć będzie zróżnicowany a prowadzić je  będą  profesjonalni  trenerzy,  którzy fachowo zadbają  o naszą kondycję  i świetną  zabawę. Możemy również wygrać ciekawe niespodzianki!
Jesli chcecie być razem w naszej grupie gimnazjalistów zapisujcie się u n- li wychowania fizycznego, którzy będą również brać czynny udział.
  
A WIĘC PRZYWITAJMY  WIOSNĘ Z NOWĄ FORMĄ I UŚMIECHEM !!!
     

 

PODZIĘKOWANIE
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"          Jan Paweł II

Podziękowania podopiecznych i wychowawców Fundacji „Otulony w nadzieję”
oraz bezcenne uśmiechy dzieci kierujemy do wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców Gimnazjum nr1 oraz Zespołu Szkół Samorządowych, którzy wsparli naszą charytatywną akcję. Dziękujemy za pomoc w jej organizacji, za osobiste zaangażowanie, udział w warsztatach malowania bombek i zakupienie bombek. Za zebrane pieniądze dzieci otrzymały materiały edukacyjne i pomoce dydaktyczne.

Organizatorzy akcji:
Ewelina Koniecko i Ewa Gorlewska

     


WIĘCEJ FOTO.

 

BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1.03.2015 r. w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, po raz pierwszy w naszym mieście odbył się Bieg poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ponad 40 uczniów naszego gimnazjum wzięło czynny udział w tym wydarzeniu plus dwie nauczycielki wychowania fizycznego p. U. Paszkowska i p. E. Jeżewska. Reszta uczniów i nauczycieli wiernie kibicowała. Trasa biegu przebiegała promenadą i wynosiła 1963 m. Wśród naszych gimnazjalistów, pierwszym który pokonał ten dystans był Sebastian Walczyk z klasy I a. Po biegu było ognisko z kiełbaskami dla wszystkich uczestników i kibiców, a później Msza Święta w Katedrze św. Wojciecha. Pozdrawiamy wszystkich uczestników i gratulujemy prawdziwych patriotycznych postaw.

     

 

DZIEŃ TALENTÓW
Drodzy Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ełku.
Zbliża się Dzień Talentów, który odbędzie się 1. kwietnia 2015 roku w Ełckim Centrum Kultury.
Zgłoście się ze swoim TALENTEM (w różnych dziedzinach) do wychowawców lub do pani Kamili Kulbackiej - Trzaskowskiej i  pani Barbary Kiluk -Dońkowskiej.
Niech inni zobaczą, jak ciekawie można spędzać czas poza szkołą !!!

Z A P R A S Z A M Y

     

 

FESTYN RODZINNY GIMNAZJUM NR 1 W EŁKU POD HASŁEM "RODZINNIE - SPORTOWO - KONCERTOWO"
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest ;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” / Jan Paweł II /
18.03.2015 r. /środa/ koncert „RODZINNE MUZYKOWANIE” na 5 i 6 godzinie lekcyjnej w Ełckim Centrum Kultury – „cegiełka” – 5zł. Na scenie wystąpią utalentowani Rodzice uczniów naszego gimnazjum.
21.03.2015r. /sobota/ od godz. 10°° do godz. 15°° - w hali sportowej w Gimnazjum nr 1 w Ełku odbędzie się „FESTYN RODZINNY” dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Proponujemy zajęcia sportowo – rekreacyjne dla całej rodziny.                                                                   WIĘCEJ

     


WIĘCEJ FOTO.

 

TURNIEJ KOSZYKÓWKI DZIEWCZĄT

26.02.2015 w Gimnazjum nr 2 w Ełku odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w którym nasze koszykarki w składzie: Kasia Zielińska IIB, Zuzanna Romotowska IIIB, Aurelia Majewska IIIB, Maja Kłoczko IIIB, Klaudia Dembowska IIE, Anna Dobrowolska IIE, Weronika Zalewska IIF, Klaudia Szymborska IE, Aleksandra Wesołowska ID, Karolina Protasiewicz IE, po zaciętych i wyrównanych meczach uplasowały się na III miejscu. Do turnieju nasze koszykarki przygotowała p. Małgorzata Urbanowicz.

     

 

W piątek, 20.02.2015, odbył się XX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Adresatami Konkursu byli gimnazjaliści i młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego.
Konkursu przebiegał w kilku formułach :
-
konkurs recytatorski,
- konkurs poezji śpiewanej,
- konkurs historyczny,
- konkurs plastyczny,
-
konkurs poetycki,
-
konkurs fotograficzny.
Miło nam donieść, że w konkursie tym nasza uczennica odniosła duży sukces. Podobnie jak w ubiegłym roku Zuzanna Awramik z kl. III c, przygotowana przez p. Katarzynę Łukaszewicz, zajęła I miejsce w konkursie poetyckim Piórem wyrażone 2015.Uczennicy i jej opiekunce serdecznie gratulujemy!

     

 

SEANS WALENTYNKOWY
Dyskusyjny Klub Filmowy killOFF zaprasza na specjalny Seans Walentynkowy  filmu „Gwiazd naszych wina” (2014) w reżyserii Josha Boone. Hazel (Shailene Woodley) i Gus (Ansel Elgort) to para nastolatków, których połączyła błyskotliwość, niechęć do tego, co przeciętne i wielka miłość. Ich związek jest wyjątkowy - poznali się na spotkaniu grupy wsparcia dla osób chorych na raka.
Seans odbędzie się 13 lutego o godzinie 14.40 w sali 36.
 
DKF killOFF działa od początku roku szkolnego. Do tej pory obejrzeliśmy i omówilismy filmy  „Nietykalni” oraz (w ramach serii „klasyka horroru”)  „Lśnienie”, „Obcy - ósmy pasażer Nostromo” i „Krzyk”. 
 

Oglądamy i omawiamy filmy niebanalne, klasykę oraz kino współczesne
 

Na ten i kolejne seanse zaprasza Anna Buchnowska

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

ZAJĘCIA REKREACYJNO - RUCHOWE
Dnia 26 i 27 stycznia 2015 zorganizowane zostały  w naszej szkole zajęcia rekreacyjno - ruchowe prowadzone przez p. Urszulę Paszkowską a także Turnieje w Piłkę Siatkową i Nożną dla klas II zorganizowane przez uczniów kl. IIF  Sławka Nowika, Kubę Świdra i Marcina Wiśniewskiego. W realizacji i sędziowaniu turniejów pomagali nauczyciele wychowania fizycznego p. Elżbieta Jeżewska, p. Magdalena Kukiełko, p. Urszula Paszkowska, p. Piotr Górski.
26 .01.2015  W Turnieju Piłki Siatkowej: I miejsce  zajęła klasa IIC, II miejsce zajęła klasa IIA/E, III miejsce  ex aequo zajęła klasa II F i IIB/D.
 
27 .01.2015  W Turnieju Piłki Nożnej: I miejsce zajęła klasa IIF, II miejsce zajęła klasa IIA/E, III miejsce zajęła klasa II F i IIB/D.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

KONKURS RECYTATORSKI
20 stycznia  2015 roku odbył się szkolny etap Konkursu recytatorskiego poezji K.K. Baczyńskiego. Wzięło w nim udział 11 osób (z klas 1-3). Po przesłuchaniu recytacji wszystkich utworów przygotowanych przez uczniów, jury złożone z nauczycieli języka polskiego, wyłoniło zwycięzców. Oto oni: Tomasz Dziedzic i Angelika Koperek
20 lutego 2015 roku odbędzie się XX Wojewódzki KONKURS RECYTACJI POEZJI K.K. BACZYŃSKIEGO. Trzymajmy kciuki za Tomka  i Angelikę !!!
Ponadto w konkursie wyróżnieni zostali również uczniowie klas 1 (tj. Łukasz Haraburda, Sandra Długołęcka i Wiktoria Dec),  którzy  reprezentować będą Gimnazjum nr 1 w konkursie "Cudze chwalicie swego nie znacie" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

PRZEDSZKOLAKI W GIMNAZJUM
W dniu 19.01.2015r. dzieci z grupy V z Miejskiego Przedszkola ,,Perełka” uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych , które odbyły się w Gimnazjum nr 1 zorganizowane przez p. Urszulę Paszkowską oraz p. Małgorzatę Urbanowicz .Drugie z tego cyklu zajęcia zostały zorganizowane w ramach realizacji projektu ,,Ruch to zdrowie- mały i duży ci to powie. Kinezjologia.” realizowanego przez Małgorzatę Polcyn. Dzieci mogły wziąć udział w takich konkurencjach sportowych jak bieg z przeszkodami, sztafeta, ćwiczenia doskonalące równowagę, wyścigi rzędów oraz wiele innych. Dzieci mogły poćwiczyć wraz z młodzieżą z gimnazjum. Nauczycielki pani Małgorzata Urbanowicz i pani Urszula Paszkowska przypomniały dzieciom o zasadach zdrowego odżywiania. Dzieci doskonale wiedziały jakie produkty należy jeść, żeby być zdrowym- piramida żywienia. Nauczycielki zapoznały dzieci z 10 zasadami zdrowego żywienia, że należy jeść codziennie produkty z każdej grupy uwzględnionej w piramidzie oraz należy być codziennie aktywnym, ponieważ ruch korzystnie wpływa na sprawność i prawidłową sylwetkę.

     


foto. źródło:http://www.rottentomatoes.com/m/equilibrium/

 

ZAPRASZAMY NA FILM
Jeśli jesteś fanem dobrego kina, uważasz się za kinomaniaka, koniecznie zajrzyj w piątek 16 stycznia  do sali 24. Startujemy o 13.50. W planach thriller s-f „Equilibrium” w reżyserii Kurta Wimmera. Czas filmu: 1 godz. 47 min.
W futurystycznym państwie Libria ludzie biorą lek eliminujący zdolność odczuwania. Jeżeli okażesz emocje, trafisz do więzienia. Jeżeli przeczytasz zakazaną książkę lub spojrzysz na przemycony obraz, trafisz do więzienia. Wszyscy muszą zażywać lek „zalecany” przez władzę. Każdy, kto uchyla się od tego obowiązku, jest likwidowany, jako jednostka niepożądana. Pewnego dnia jeden z odpowiedzialnych za przestrzeganie prawa kleryków nie zażywa swojej dawki leku, co odmienia jego życie.
                   Serdecznie zapraszam - Katarzyna Łukaszewicz

     

 

SPOTKANIA WARSZTATOWE DLA RODZICÓW „SAMI SOBIE”
Warsztaty dla Rodziców to program siedmiu spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z własnym dzieckiem – nastolatkiem. W ramach programu będziemy pogłębiać umiejętność lepszego porozumiewania się i wspierania nastolatka w rozwoju; możliwa będzie wymiana własnych doświadczeń. Spotkania prowadzone będą przez pedagogów Gimnazjum nr 1 w Ełku: p. Agnieszkę Owczarek oraz p. Joannę Marię Kiersnowską. Zajęcia będą odbywać się dwa razy w miesiącu, w sali nr 8. Na pierwszym spotkaniu w dniu 10 lutego 2015r. (wtorek), w godz. 17.00-18.30 zostanie określony dalszy harmonogram spotkań. Proponowana tematyka spotkań:
1. Poznanie się, ustalenie oczekiwań i potrzeb Rodziców.
2. Granice w relacjach Dziecko-Rodzic.
3.  Na fali uczuć - rozpoznawanie, wyrażanie i akceptowanie uczuć, potrzeb a także  radzenie sobie z „trudnymi” uczuciami.
4. Zachęcanie dziecka do współpracy, czyli co zrobić „aby dziecku chciało się chcieć”.
5. Nagradzanie i karanie.
6. Rozwiązywanie problemów i konfliktów.
7. Spotkanie podsumowujące.
Telefon kontaktowy: (87) 732-63-95 (gabinet pedagoga ) lub (87) 732-63-90 (sekretariat)

     


WIĘCEJ FOTO.

 

AKTYWNA SZKOŁA

W ramach współpracy ze szkołą podstawową nr 2, która uczestniczy w programie aktywna szkoła - aktywny uczeń, przeprowadzona została lekcja wychowania fizycznego dla klasy IV. W dniu 9.01.2015 uczennice klasy IIIB pod kierunkiem pani Magdaleny Kukiełko pokazały młodszym kolegom, jak prawidłowo przeprowadzić rozgrzewkę i wyjaśniły po co ją wykonujemy. Później każda z nich przedstawiła swój zestaw ćwiczeń poprawiających kondycję oraz jak dane ćwiczenia poprawnie wykonać .Gratulujemy dziewczętom odwagi i świetnie przeprowadzonej lekcji.
 

   

 

 

ZAKAMARKI EŁKU

Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nasierowskiej w Ełku zapraszamy

uczniów szkół gimnazjalnychi i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w

konkursie "Zakamarki Ełku".

Wszelkie szczegóły zawarte są w regulaminie:

regulamin

 

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

JASEŁKA
Dnia 17 grudnia w Ełckim Centrum Kultury odbyło się przedstawienie, będące uwspółcześnioną wersją jasełek.
Można było w nim zaobserwować wiele środowisk, w których od  wartości chrześcijańskich ważniejsze okazały się: pieniądze, drogie ubrania, „lansowanie się”, kariera czy używki. Święty Józef nie znalazł tam współczucia ani miejsca na nocleg dla żony oraz mającego się narodzić Jezusa. Pomocy użyczyli mu ludzie najbiedniejsi- pozbawieni domu i majątku, lecz zdolni do pomocy i solidarności. W finalnej scenie wszyscy bohaterowie przybyli do żłóbka, by oddać cześć nowonarodzonemu Bogu, który pomógł im zmienić swoje życie.
Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy Ia oraz IIIf  pod kierunkiem pani Eweliny Koniecko i  pani Danuty Nawrockiej, z ogromną pomocą pani Małgorzaty Urbanowicz oraz Barbary Kiluk – Dońkowskiej. Oprawę muzyczną spektaklu przygotowała pani Ewa Awramik- widzowie mogli posłuchać oryginalnych wersji kolęd w wykonaniu uczniów z zespołu Pryma.
Serdecznie dziękujemy pani dyrektor Ełckiego Centrum Kultury za udostępnienie sali „Zebra” oraz wszystkim pracownikom za pomoc i życzliwość.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

IDĄ ŚWIĘTA ...
Jak co roku Szkolny Klub Wolontariuszy zorganizował  akcję „Świąteczna paczka”. Dzięki hojności sponsorów: hipermarketu TESCO, właścicieli hurtowni spożywczej IWA oraz darczyńców z grona pedagogicznego przygotowałyśmy 4 paczki ze słodyczami, którymi obdarowałyśmy uczniów naszej szkoły.
W świątecznym nastroju, z prezentem, przebrane za Mikołajki zrobiłyśmy miłą niespodziankę choremu uczniowi odwiedzając go w domu, aby złożyć jemu i jego Rodzinie najserdeczniejsze świąteczne życzenia.
Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy spokojnych, pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2015.

             Opiekunki szkolnego wolontariatu wraz z wolontariuszkami.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

KIERMASZ BOMBEK ŚWIĄTECZNYCH
W dniach 16-19 grudnia w Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku miał miejsce kiermasz świąteczny, w trakcie którego sprzedawane były bombki świąteczne udekorowane przez uczniów (oraz kilku nauczycieli) obu szkól podczas warsztatów malowania i dekorowania bombek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne, tzn. na rzecz podopiecznych ełckiej fundacji „Otulony w nadzieję”.
Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM, RODZICOM oraz UCZNIOM obu szkół, którzy włączyli się do tej szlachetnej akcji i zakupili świąteczne dekoracje, pomagając potrzebującym dzieciom. W Nowym Roku życzymy wszystkim darczyńcom zdrowia, radości, równie wielkiego serca oraz wszelkiej pomyślności. Wierzymy, że dobro powraca.
Organizatorzy: Ewelina Koniecko, Ewa Gorlewska

   

 


WIĘCEJ FOTO.

 

AKCJE CHARYTATYWNE
Od  01 do 12 grudnia 2014 roku nasze Gimnazjum włączyło się w świąteczne akcje charytatywne "SZLACHETNĄ  PACZKĘ" oraz "I Ty MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM".  Dzięki ofiarności Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów naszej szkoły udało nam się przygotować paczki z żywnością, zabawkami i artykułami szkolnymi dla tych, którzy tego naprawdę potrzebują.  Jako samorząd uczniowski cieszymy się, że  już po raz drugi udało nam się włączyć w  projekt ogólnopolski "Szlachetna paczka" Ludzie zaangażowani w projekt kierują się zasadą „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wierzą, że postępując zgodnie z nią, sprawiają, że świat zmienia się na lepsze. W tym roku do projektu włączyli się m. in. Papież Franciszek, Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, Kamil Stoch z zespołem polskich skoczków narciarskich, siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, piłkarze Robert Lewandowski z żoną Anną, Kuba Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, aktorka Anna Mucha i wielu innych. Cieszymy się, że tą pozytywną energią udało Nam się "zarazić" i Was. Mam nadzieję, iż siadając w tym roku do stołu wigilijnego, będziecie czuli się wyjątkowo spełnieni, a pusty dodatkowy talerz nie będzie tylko tradycją, ale przypomni Wam pana Jerzego, któremu pomogliśmy poczuć magię i radość świąt Bożego Narodzenia.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WARSZTATY MALOWANIA BOMBEK
W dniach 9- 12 grudnia w Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku odbywały się warsztaty malowania bombek świątecznych. Uczestniczyli w nich uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum ogólnokształcącego oraz nauczyciele. 
Uczestnicy warsztatów, realizując swoje pomysły, ozdobili wiele bombek. Na szklanych egzemplarzach powstały kompozycje malarskie bogato okraszone brokatem, a styropianowe kule ozdobione zostały cekinami, a także kaszą i ryżem pokrytych metalicznymi lakierami.
Bombki będą sprzedawane w dniach 16-19 grudnia w Gimnazjum nr 1 oraz w Zespole Szkół Samorządowych w Ełku. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych ełckiej fundacji „Otulony w nadzieję”.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MIKOŁAJKI  w  TESCO!
W sobotę i niedzielę 6 i 7 grudnia 2014r. wolontariuszki naszej szkoły wzięły udział w Mikołajkowo Świątecznej Akcji na rzecz podopiecznych Fundacji „Tesco Dzieciom”. Dzięki uprzejmości kierownika Tesco i kilkuletniej współpracy z pracownikami hipermarketu Tesco w Ełku zorganizowaliśmy dwudniową zbiórkę pieniędzy na świąteczne prezenty dla dzieci objętych opieką przez Fundację „Tesco Dzieciom”. Wolontariuszki zachęcały klientów do włączenia się w akcję. Wszystkich klientów, którzy przyłączali się do akcji obdarowywały balonikami i częstowały cukierkami. Akcja przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze. Klienci i personel chętnie wrzucali pieniądze do puszek. W Akcji wzięły udział: ucz. kl. IIIB – Zuzanna Romotowska, ucz. kl. IIIC – Natalia Jasińska, Magdalena Urwan, Zuzanna Wysocka, Karolina Żylińska, ucz. kl. IIF – Magdalena Sulewska, Natalia Lekenta, Emilia Filonowicz, Weronika Zalewska, ucz. kl. IIIF – Sandra Adaszewska, Paulina Kiecko, Sandra Żabińska, Gabriela Janowicz, Sandra Krat. Wszystkim dziewczynkom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę. Udało nam się zebrać 950 zł. Jesteśmy z Was dumne za wspólne czynienie dobra w tym magicznym przedświątecznym okresie. Opiekunki szkolnego wolontariatu: Joanna Maria Kiersnowska, Małgorzata Urbanowicz

     

 

I WEBINAR INSPIRACYJNY GIRLS GO STEM

4 grudnia 2014 o 9.30 nasze gimnazjum, jako jedne z pierwszych w kraju miało możliwość uczestniczenia w  webinarze skierowanym do gimnazjalistek. Female Role Model – wspaniałe kobiety, które zbudowały kariery w nauce i branży technologicznej  dzieliły się swoja pasją i pomysłami na życie z uczennicami wybranych szkół w całej Polsce. Zachęcały je do zainteresowania się światem STEM, odwagi wymyślania nowych idei i „mierzenia wysoko” w różnych dziedzinach życia. Podczas webinaru wystąpiły: p.
Krystyna Boczkowska - Prezes Bosch Sp. z o.o. oraz p. Dominika Bettman - Prezes ds. Finansowych Siemens Sp. z o.o.. Dziewczyny są zdolne i mierzą wysoko, tylko potrzebują inspiracji. Im wcześniej tym lepiej. Transmisję można było oglądać na żywo w Internecie. Projekt realizowany jest we współpracy z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji i z Instytutem Łączności.

     


WIĘCEJ FOTO.

  MIEDZYGIMNAZJALNE ZAWODY PŁYWACKIE

Kolejna konkurencja w ramach Szkolnego Związku Sportowego za nami i zasłużone miejsca na podium. Dnia 27.11.2014 roku odbyły się Międzygimnazjalne Zawody Pływackie Dziewcząt i Chłopców. Po bardzo wyrównanej rywalizacji zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli III miejsce. W stosunku do poprzedniego roku przeskoczyliśmy o jedno miejsce, tym samym stając na „pudle”. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych wygranych.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH W SIATKÓWCE

Dnia 18 listopada 2014 odbyły się na naszej hali Mistrzostwa Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt. Reprezentowały nas: Aurelia Majewska, Wiktoria Ginter, Aleksandra Jakoniuk, Monika Jankowska, Joanna Jóźwicka, Kinga Poniatowska, Katarzyna Zielińska, Natalia Lekenta, Emilia Kiersnowska, Magdalena Sulewska. Dziewczyny wywalczyły III miejsce. Natomiast 25 listopada 2014 w naszej szkole odbyły się również Mistrzostwa Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Chłopców. Reprezentowali nas: Oskar Rosiński, Adam Sinocha, Marek Pachucki, Jakub Przekopski, Marcin Guzik, Sebastian Kwaczreliszwili, Beniamin Wiśniewski, Szymon Piekarski, Sebastian Dec, Czarek Chudziński, Adrian Cimochowski. Panowie nasi walczyli jak lwy i tylko minimalną ilością punktów przegraliśmy mecz o II miejsce zajmując miejsce III.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MIĘDZYGIMNAZJALNY TURNIRJ TENISA STOŁOWEGO

W dniu 24.11.2014 odbyły się kolejne rozgrywki tym razem Międzygimnazjalny Turniej Tenisa Stołowego w ramach Szkolnego Związku Sportowego. W tych rozgrywkach naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Sandra Duba, Elżbieta Staniaszek, Klaudia Szymborska, Jakub Dojlido, Bogdan Zieliński i Sebastian Kwaczreliszwili. Chłopcy zajęli III miejsce, a dziewczyny IV miejsce. To lepiej niż w zeszłym roku. Może zakupione nowe stoły i zajęcia z tenisa stołowego przyczynią się do osiągania coraz lepszych wyników z roku na rok. Bardzo cieszymy się z waszych osiągnięć, gratulujemy.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

AKCJA KLUBU CZYTELNICZEGO

Dnia 21.11. członkowie Klubu Czytelniczego  (uczniowie klasy If) próbowali zachęcić społeczność Gimnazjum nr 1 do lektury książek. Na parterze naszej szkoły zostały wyeksponowane wykonane przez uczniów plakaty społeczne. Miały one na celu przekonać uczniów, że czytanie książek jest nie tylko przyjemne i pożyteczne, ale także modne.  Miał także miejsce kiermasz książek popularnych wśród młodzieży. Przy każdej z nich znajdowały się kserokopie wybranych jej fragmentów. Uczniowie mogli przeczytać na okładkach książek krótkie ich streszczenie, a następnie wziąć fragmenty tych pozycji, które wydały im się interesujące lub o których słyszeli, a nie mieli okazji pożyczyć lub kupić.     WIĘCEJ

 

     

 

ZAPRASZAMY RODZICÓW NASZYCH UCZNIÓW NA CYKL WARSZTATÓW POŚWIĘCONYCH MEDIACJOM.
Warsztaty pomogą w budowaniu empatycznej komunikacji w relacjach interpersonalnych. Uczestnicy dowiedzą się jak nawiązywać relacje o charakterze terapeutycznym, zrozumieją mechanizmy powstawania napięć w relacjach z innymi osobami, w tym z dziećmi, poznają oraz przećwiczą narzędzia budowania dobrych, satysfakcjonujących relacji międzyludzkich. Rodzice uczestniczący w warsztatach będą mogli poznać metody rozwiązywania konfliktów, nabyć umiejętności przydatne w skutecznym radzeniu sobie w sytuacjach trudnych.
Warsztaty prowadzone będą metodami aktywnymi i łącznie będą trwały 12 godzin (piątki w godzinach 17.15 – 19.30, w okresie od 14 listopada do 12 grudnia). Szczegółowy harmonogram spotkań zostanie przekazany po zakończeniu rekrutacji.
Na warsztaty możemy przyjąć maksymalnie 15 osób. Zapisy u dyrektora Gimnazjum.
Warsztaty prowadzą trenerzy Stowarzyszenia Mediatorów Polskich.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

11 LISTOPADA TO TWÓJ DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada2014r. w Ełckim Centrum Kultury obejrzeliśmy spektakl Grupy teatralnej Kameleon pt. " Listopada to Twój DZIEŃ NIEPODLWEGŁOŚCI". Uroczystość tę przygotowały panie: K. Kulbacka-Trzaskowska, J. Ratuszny i B. Kiluk-Dońkowska. Podczas porannego spotkania zaprezentowane zostały najpiękniejsze wiersze i pieśni patriotyczne, nie zabrakło również wspomnień historycznych. Usłyszeliśmy "Mazurka Dąbrowskiego", "Legiony", "Rotę" itp. Przykre jest to, że nie wszyscy ze zgromadzonej publiczności potrafili z wrażliwości i nostalgią odebrać to, co chcieli przekazać młodzi artyści. Artyści, którzy z dojrzałością przypominali znaczenie WOLNOŚCI jako najcenniejszego daru. Wystąpili: M. Wiśniewski, A. Wirzchoń, A. Maziukiewicz, K. Pawełkowska, A. Koperek, W. Werno, A. Sieńko, A. Romanowska , P. Chlebiej, M. Nerkowski, Ł. Haraburda, T. Dziedzic, T. Przestrzelski.

     

 

KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO D–A–CH-L

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie krajoznawczym dotyczącym wiedzy o państwach niemieckiego obszaru językowego.

Konkurs odbędzie się 19 listopada na 7 godzinie lekcyjnej w sali nr 24.

regulamin konkursu

 

     

 

PIŁKA RĘCZNA
W dniach 13.11. 2014 dziewczęta i 14.11.2014 chłopcy- uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Międzygimnazjalnych Rozgrywkach w Piłkę Ręczną. Reprezentanci naszej szkoły w tej dyscyplinie to: Aleksandra Wesołowska, Gabriela Eismont, Klaudia Szymborska, Katarzyna Zielińska, Zuzanna Romatowska, Aurelia Majewska, Emilia Kierznowska, Kinga Poniatowska, Mateusz Cimochowski, Krystian Cimochowski, Arkadiusz Furgal, Konrad Boryczko, Patryk Apanowicz, Marek Pachucki, Marcin Jabłoński, Damian Pilutkiewicz, Sebastian Dec
i Daniel Zawadzki.  Obydwa zespoły zajęły miejsca na podium. Chłopcy uplasowali się na III miejscu, z kolei dziewczęta musiały uznać wyższość miejsca jedynie Gimnazjum nr2 zajmując II miejsce. Jesteśmy z Was bardzo dumni- gratulujemy.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

NASZE PASJE
W naszej szkole w ramach projektów edukacyjnych „Nasze Pasje” odbyły się zajęcia rekreacyjno-ruchowe pt.: „Rekreacja fundamentem zdrowego ciała i ducha” prowadzonego przez  p. M. Urbanowicz oraz „Sport to pasja, która NAS łączy” prowadzonego przez p. M. Kukiełko w terminie od 01.10. do 10.12.2014r. Wszyscy chętni uczniowie którzy chcieli aktywnie spędzać  czas wolny oraz poznać różne formy aktywności ruchowej, jakimi są:  nordic walking i jazda na rowerze, poprawianie wytrzymałości biegowej poprzez ćwiczenia na siłowni na świeżym powietrzu, zajęcia na ściance wspinaczkowej oraz Zumba uczestniczyli w proponowanych zajęciach. Zrealizowane projekty pozwoliły na uatrakcyjnienie oferty zajęć pozalekcyjnych, integrację młodzieży szkolnej, dały możliwość  pokazania uczniom, jak przyjemnie i aktywnie można spędzać wolny czas oraz korzyści  zdrowotne płynące z uprawiania tych form aktywności fizycznej.

     

 

PIŁKA NOŻNA
Kolejny międzygimnazjalny turniej za nami. Tym razem były to rozgrywki w ramach SZZS w piłkę nożną chłopców 23.10.2014 i 5.11.2014 dziewcząt. Naszą szkołę godnie reprezentowały następujące zawodniczki: Ola Wesołowska, Natalia Grygo, Sandra Duba, Aurelia Majewska, Aleksandra Jakoniuk, Wiktoria Świderska, Karolina Czajkowska, Katarzyna Zielińska, Wiktoria Keller, Patrycja Furman, Arleta Garbowicz i zawodnicy: Patryk Apanowicz, Marek Pachucki, Paweł Pachucki, Sebastian Dec, Adam Niewęgłowski, Jakub Jurczyk, Sebastian Kwaczreliszwili, Szymon Słowikowski, Sławomir Nowik, Kamil Walczyk, Konrad Boryczko, Sebastian Walczyk. Naszym dziewczętom nie dopisało szczęście i zajęły czwarte miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na podium na miejscu III. Widzimy Wasze zaangażowanie i umiejętności- serdecznie gratulujemy.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MISTRZOSTWA MIASTA EŁKU W KOSZYKÓWKĘ

W dniach 22 i 29 października odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt i chłopców, w których zmierzyły się drużyny wszystkich ełckich gimnazjów. Nasze dziewczęta zajęły III miejsce, a chłopcy IV miejsce. Zarówno zawodniczki, jak i zawodnicy naszej szkoły wykazali się wysokimi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi oraz ogromną wolą walki i chęcią zwycięstwa, walczyli w duchu fair play do ostatniego gwizdka. Serdecznie gratulujemy!

 

     

 

KARPACZ  - PRAGA – DREZNO 

Rewelacyjna 5 dniowa wycieczka za jedyne 600 zł od uczestnika. Termin wyjazdu: 15.06.2015 r. – 19.06.2015 r. Środek transportu: luksusowy autokar .Liczba miejsc – 45. O udziale w wycieczce decyduje data zgłoszenia. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy wycieczki p. Andrzej Kuczyński, p. Barbara Kiluk – Dońkowska oraz p. Piotr Penkiewicz. Czekamy na zgłoszenia!!!
                                         Plan wycieczki

foto. źródło: www.mydeal.pl

     


WIĘCEJ FOTO.

 

PUCHAR MISTRZÓW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ W EŁKU.

W środę 29.10.2014 nasze siatkarki i przedstawiciele klas IIIa i IIId zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Samorządowych w Ełku na prezentację pucharu z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej, zdobytego przez Reprezentację Polski. Wszyscy mogliśmy obejrzeć krótki reportaż z tych „magicznych” dla wszystkich chwil. Uczestnicy spotkania mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia z cennym pucharem. Spotkanie uświetnił występ grupy taneczno- sportowej, prowadzonej przez panią Katarzynę Klimach, nauczycielkę wychowania fizycznego.

 

     


WIĘCEJ FOTO

 

GIMNAZJALIŚCI  CZYTAJĄ  DZIECIOM

W dniach 21 i 28 października uczniowie klasy If  odwiedzili młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku. Wraz z prowadzącą akcję czytelniczą „Spotkania z książką” panią Eweliną Koniecko przygotowali, a następnie przeprowadzili w klasach Ia oraz Ic lekcje czytelnicze.
Podczas pierwszego spotkania gimnazjaliści zaprezentowali dzieciom bajkę Justyny Wacławik „Ważne zadanie” ukazującą wartość pracy oraz aktywności na rzecz społeczności. Chociaż bohaterami utworu były zwierzęta, mali słuchacze nie mieli problemu z odczytaniem jego przesłania. Tydzień później uczniowie klasy Ic z zainteresowaniem wysłuchały bajki  Marii Molickiej „Duch krecik”, której towarzyszyło mini przedstawienie kukiełkowe. Podczas prowadzonej przez gimnazjalistów lekcji dzieci miały okazję porozmawiać z nimi o przyczynach oraz sposobach pokonania strachu, wykonać prace plastyczne oraz zamknąć w kopercie ilustracje tego, czego boją się najbardziej.  Gwarantem ich bezpieczeństwa  miał odtąd być zwierzęcy bohater bajki, którego rysunek- po pokolorowaniu- umieścili na froncie koperty. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach wyrażając nadzieję na kolejne spotkanie.

     

 

AKCJA  CZYTELNICZA  WŚRÓD  NAJMŁODSZYCH

Dnia 22 października uczniowie klasy  II d  uczestniczący  w akcji czytelniczej „Spotkania z książką” ( prowadzonej przez panią Ewelinę Koniecko) mieli możliwość spotkania się z najmłodszymi odbiorcami literatury. W Miejskim Przedszkolu „Niezapominajka” przeczytali czterolatkom z grupy „Motylki” bajkę o rezolutnych zwierzątkach, które samodzielnie wyhodowały mnóstwo owoców i warzyw gwarantujących  im zdrowe życie. Maluszki w skupieniu wysłuchały opowieści, a następnie z zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie oraz zabawie związanej  z prezentowanym utworem.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

AKCJA SŁODKI TYDZIEŃ W GIMNAZJUM NR 1

Od 20 do 24 października w naszej szkole było niesamowicie słodko! To wszystko za sprawą akcji charytatywnej „Od słodkości do radości”. W czasie „Słodkiego tygodnia” na dwóch długich przerwach można było zakupić domowe wypieki. Na stołach gościły serniki, szarlotki, murzynki, babeczki, szyszki, lizaki i wiele innych łakoci. Dziękujemy rodzicom i uczniom, którzy upiekli ciasta na nasza akcję. Ciasta upiekło 11 osób z klasy I A, 1 osoba z klasy I B, 2 osoby z klasy I C, 1 osoba z klasy I D, 1 osoba z klasy II B, 2 osoby z klasy II C, 1 osoba z klasy II D i II E, 2 osoby z klasy III B, 3 osoby z klasy III C oraz 1 osoba z klasy III F.

 

     

 

DZIEŃ ZDROWEGO PRODUKTU
Ruszyła dziewiąta edycja ogólnopolskiego programu promującego zdrowy styl życia „Trzymaj formę”. Jak co roku mamy wiele pomysłów, jak zachęcić młodzież do dbania o własne zdrowie. Jednym z nich jest „Dzień zdrowego produktu”, który miał miejsce 20 października. Jako pierwsze wybraliśmy jabłka, ponieważ są one bardzo cennym owocem, posiadającym liczne walory zdrowotne. Uczniowie klas pierwszych przygotowali z tej okazji ciekawą gazetkę tematyczną. Częstowali też jabłkami na przerwach wszystkich chętnych. Bardzo wiele osób, w tym również pracownicy szkoły, skusiło się w ramach drugiego śniadania na ten smaczny, zdrowy owoc.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WARIACJE Z NAUKĄ W PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNY

17 października uczniowie klasy II a i I b wzięli udział w "Wariacjach z Nauką" w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku . Swoje pokazy naukowe prezentowali: Centrum Nauki Kopernik, Polska Akademia Nauk i Elbląski Park Technologiczny. Celem pokazów było przybliżenie dzieciom oraz młodzieży doświadczeń laboratoryjnych oraz zjawisk występujących w przyrodzie i otaczającym nas świecie, które dotąd były owiane tajemnicą. 

     


WIĘCEJ FOTO.

  WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU

Kim był Sławomir Mrożek? Co napisał? Jak wyglądała medycyna w poprzednich wiekach? Jakie narzędzia stosowano do leczenia ludzi? Na te pytania nasi uczniowie mieli okazję uzyskać odpowiedź, odwiedzając miasto położone zaledwie 100 km od Ełku. Mowa tu o Białymstoku, które kojarzy się nam głównie z przecudnymi galeriami: „Biała” czy „Alfa”. Ale mało kto wie, że miasto to kryje w sobie wiele pięknych i jakże interesujących zakątków.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

Niesamowite eksperymenty!
Zaskakujące rozwiązania!
Fascynujące pułapki umysłu!
Te wszystkie, niezapomniane wrażenia można przeżyć na spotkaniach
Klubu Młodego Odkrywcy, które odbywają się w każdą środę o godz. 14.45 w sali 30.
Pod czujnym okiem opiekunek: Anny Buchnowskiej, Katarzyny Mentel-Dąbrowskiej i Joanny Sobotkiewicz
Odkrywamy tajemnice nauki, uczymy się i bawimy.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

"BIEG PAPIESKI"

Uczniowie naszego Gimnazjum są bardzo wszechstronni. 16.X.2014 r. pokazali swoją szybkość i wytrzymałość podczas Mistrzostw Miasta Ełku w Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców tzw. „Bieg Papieski”. W kwalifikacji ogólnej nasze Gimnazjum uplasowało się:
I MIEJSCE W KATEGORII CHŁOPCÓW
IV MIEJSCE W KATEGORII DZIEWCZĄT.


 

     

  AKCJA WARTO CZYTAĆ ..

Zredaguj tekst "Dlaczego warto czytać" i prześlij pracę swojemu nauczycielowi języka polskiego.
Wygraj tablet i wspaniałe upominki!
Czekamy na Twój tekst pod tytułem "Dlaczego warto czytać?".
Pracę sprawdzoną przez nauczyciela, prześlij na elk@gazetaolsztyńska.pl lub dostarcz do redakcji "Rozmaitości ełckich" przy ul Roosvelta 1 w Ełk
Konkurs trwa do 31 października.  Szczegóły na elk.wm.pl
REGULAMIN KONKURSU

     


WIĘCEJ FOTO.

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października tradycyjnie jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Przygotowana z tej okazji akademia wprawiła wszystkich w znakomity nastrój. Nie mogliśmy się obejść bez podziękowania nauczycielom za ich trud oraz codzienną pracę dydaktyczną i wychowawczą. Było dużo kwiatów, słów wdzięczności i uśmiechów. Obchody dopełnił mecz koszykówki nauczyciele - uczniowie, który  wygrali oczywiście nauczyciele.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

Z WIZYTĄ W ARCHIWUM

10 października grupa uczniów naszej szkoły wybrała się z wizytą do Archiwum w Ełku. Na początku obejrzeliśmy wystawę historyczną o powstaniu styczniowym z 1863 roku. Przyjrzeliśmy się mapom i fotografiom, a Pan Tadeusz Mańczuk, dyrektor archiwum ełckiego, powiedział parę zdań na temat tego niepodległościowego zrywu Polaków. Potem przeszliśmy do pracowni naukowej, gdzie udostępniane są dokumenty. Oglądaliśmy ponad stuletnie książki i ponad trzystuletnie druki. Dowiedzieliśmy się, co to jest kwerenda i mikrofilm. Mogliśmy także obejrzeć magazyn. Największą frajdę sprawiło przesuwanie regałów za pomocą kołowrotu.
W wycieczce uczestniczyli członkowie koła historycznego prowadzonego przez nauczycieli historyków naszej szkoły.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

EKSCYTUJĄCE SPOTKANIE

9 października  nasza szkołę odwiedził sławny podróżnik p. Zbigniew Pawlak. Przy muzyce Wschodu i projekcji autorskich zdjęć z podróży, opowiedział o życiu i kulturze ludzi, mieszkających szczególnie w rejonach górskich Azji Środkowej. Autor spotkania odwiedził z misją humanitarną wiele krajów, między innymi Uzbekistan, Kaukaz, Kazachstan czy  Afganistan. Mówił o otwartości poznanych ludzi, o ich gościnności i pracowitości. Uczniów najbardziej poruszył krótki film o Biesłanie, miejscowości, gdzie w jednej ze szkół zginęło z rąk terrorystów wiele niewinnych dzieci.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

9 października odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie trwało podczas dwóch dużych przerw. Oddano 174 ważne głosy. Największe poparcie zdobyła Monika Jankowska, następnie Karolina Żylińska i Natalia Jasińska. Ostatecznie, w wyniku porozumienia wszystkich kandydatek, przewodniczącą Samorządu została Karolina Żylińska, wiceprzewodniczącą Monika Jankowska, funkcję skarbnika objęła Weronika Śliwowska, a Zuzia Romotowska funkcję sekretarza.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

PRZEDSZKOLAKI W GIMNAZJUM
Od roku szkolnego 2012/13 odbywają się u nas cyklicznie odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Perełka”. Dzieci uczestniczą w zajęciach ruchowych przygotowanych przez p. Małgorzatę Urbanowicz oraz p. Urszulę Paszkowską oraz uczennice z obecnej klasy III C. 7 października 2014 odwiedziła nas grupa 5-ciolatków z p. Małgorzatą Polcyn. Dzieci czynnie z wielkim zaangażowaniem i radością doskonaliły swoje umiejętności ruchowe biorąc udział w grach i zabawach, torach przeszkód i wyścigach rzędów. Dużą wiedza też wykazały się podczas pogadanki o zdrowym odżywianiu i zdrowym trybie życia. Następna wizyta została zaplanowana na listopad.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

  OTRZĘSINY

Nie mogło tego zabraknąć w naszej szkole i właśnie dlatego w środę, 1 października wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na terenie Ełckiego Centrum Edukacji Ekologicznej. Tegoroczne otrzęsiny przygotowane zostały przez ubiegłorocznych zwycięzców - klasę 2c wraz z p. Julitą Malewską oraz SU. Do ostatniej chwili wszystkie klasy zaciekle walczyły o wygraną, jednak minimalną różnicą punktów wygrać udało się klasie 1e wraz z wychowawczynią p. Marią Namiotkiewicz, którzy zgodzili się podjąć organizacji następnej edycji w przyszłym roku. 

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

30 września 2014 r. w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się na plaży miejskiej dzielnie rywalizowali uczniowie ełckich szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt na dystansie 800m i chłopców na dystansie 1000m. Mimo początkowo wysokiego prowadzenia i dużego zaangażowania i zaciętej walki naszych lekkoatletów zajęliśmy w kategorii : chłopców IV miejsce a dziewcząt III miejsce.
Dzielni reprezentanci naszych sztafet - Dziewczęta: Klaudia Pankratiew, Klaudia Szymborska, Klaudia Gątowska. Chłopcy: Sebastian Dec, Sławomir Nowak, Jakub Przekopski, Oskar Rosiński

     

 

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - SZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
26 września (piątek) 2014 w Gimnazjum nr 1 w Ełku odbyło się szkolne dyktando z j. angielskiego z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Głównym celem konkursu jest promowanie nauki języków obcych oraz sprawdzenie znajomości pisowni ortograficznej języka angielskiego uczniów naszej szkoły. Organizatorem dyktanda była p.Wioletta Rhodes.
Oto zwycięzcy konkursu:
I miejsce
1.Natalia Maczużak kl.Ie
2.Patrycja Cybulska kl.IIIc
3.Szymon Pielarski kl.IIIc
II miejce
Karolina Żylińska kl.IIIc
III miejsce
Mateusz Boczkowski kl.IIIf
Zwycięzcom gratulujemy, Rada Pedagogiczna wraz z Dyrekcją Gimnazjum nr1 w Ełku

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Również i w tym roku nasza szkoła z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w tej szczytnej akcji.  Sprzątanie odbyła się 19 września i wzięły w niej udział dwie klasy:  1b i 2a, pod opieką: p. Andrzeja Kuczyńskiego,  p. Barbary Kiluk – Dońkowskiej, p. Katarzyny Mentel - Dąbrowskiej oraz p. Agnieszki Owczarek.  Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki dzielnie stawiali czoła górom śmieci, wśród których można było znaleźć takie „skarby” jak: telewizor, suszarka czy umywalka. Po sprzątaniu uczestnicy mogli odpocząć i posilić się zasłużoną kiełbaską z ogniska w Centrum Edukacji Ekologiczne.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WYBORY OPIEKUNÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

16 września 2014 roku w naszej szkole odbyły się Wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015. Uczniowie głosowali podczas trzech przerw. Wybory zorganizowali przedstawiciele SU z zeszłego roku - Karolina, Aleksandra i Weronika- pod opieką p. Kamili Kulbackiej-Trzaskowskiej i p. Piotra Penkiewicza. Zwyciężyły panie Magdalena Kukiełko i Mariola Kondracka. Gratulujemy serdecznie. Zachęcamy uczniów do aktywnych działań w Samorządzie Uczniowskim. 

 

     

  ELEKTRONICZNY DZIENNIK

Instrukcja obsługi e-dziennika dla rodzica i ucznia

Strona logowania do e-dziennika

 

 

     

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014 - 2015

List Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

List Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Orzechowskiego

List Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Zielińskiego

List Ministra Edukacji Narodowej do dyrektorów szkół i przedszkoli

     

ROK SZKOLNY 2013 - 2014
 


WIĘCEJ FOTO.

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

26 czerwca odbyło się w Ełckim Centrum Kultury, pożegnanie klas trzecich oraz naszych wspaniałych nauczycielek, które odchodzą na zasłużoną emeryturę. Jednym z głównych punktów programu było wręczenie wybranym nauczycielom Szkolnych Złotych Cegieł. Oprawą muzyczną uroczystości zajęła sie oczywiście p. Ewa Awramik wraz z zespołem. Natomiast całe przedsięwzięcie nie doszłoby do skutku, gdyby nie Samorząd Uczniowski pod opieką p. Kamili Kulbackiej - Trzaskowskiej oraz p. Barbary Kiluk - Dońkowskiej, który przygotował niezapomniane i pełne wrażeń zakończenie.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SZKOLNY BIWAK
W dniach 16, 17 i 18 czerwca odbył się biwak szkolny – „zielona szkoła”.  Klasy 3f, 2c, 1e i część klas 3e i 3c spędziły prawie trzy dni w ośrodku „Rybitwa” w Czarnej Wsi nad Jeziorem Rajgrodzkim. Mieszkaliśmy w kilkuosobowych domkach wypoczynkowych, sami zadbaliśmy o wyżywienie. Co wieczór odbywało się ognisko, pieczenie kiełbasek, chleba i słodkich pianek. Potem długie wspólne rozmowy, śpiewy i śmiechy. Codziennie kilka meczów piłki siatkowej (uczniowie kontra nauczyciele, dziewczyny kontra chłopaki, 3f kontra 3c), a wieczorem dopingowanie drużyn uczestniczących w futbolowych mistrzostwach świata (okazało się, że Neymar ma więcej fanek niż Ronaldo).  Inni biwakowicze grali w badmintona, tańczyli lub kopali piłkę nożną (zanim nie wpadła na dach domku). Każdego dnia z ośrodka wyruszało kilka grup spacerowych: szlakiem miejsc pamięci narodowej, w celu poznania i podziwiania okolicznej przyrody lub po prostu w poszukiwaniu wiejskiego sklepu. Pogoda dopisała, choć mogło być nieco cieplej. Zwłaszcza w nocy, brrr…Nad uczestnikami biwaku opiekę sprawowali: panie - J. Ratuszny, J. Chrzanowska, Cz. Markowska, E. Burba, M. Kondracka, oraz panowie - A. Kuczyński, P. Penkiewicz.                     Bardzo dziękujemy!!!

     


WIĘCEJ FOTO.

 

IX MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
18 czerwca 2014 odbył się w Ełckim Centrum Kultury IX MIĘDZYGIMNAZJALNY  KONKURS  PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ. Organizatorem konkursu było Gimnazjum  nr 1 w Ełku. Patronat honorowy sprawowali Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Olsztynie, Prezydent Miasta Ełku, Starosta Powiatu Ełckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych z Gołdapi, Pisza, Woszczel, Wydmin i Ełku. Uczniowie wykonywali piosenki w języku niemieckim. W jury zasiedli : Małgorzata Michałowska – dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, Bärbel Wiesensee prezes Ziomkostwa Powiatu Ełckiego (Kreisgemeinschaft Lyck) z siedzibą w Hagen, Marcin Pyciak oraz Daniel Szejda.Nagrody w konkursie ufundowali Burmistrz Miasta Nettetal Christian Wagner, Ziomkostwo Powiatu Ełckiego (Kreisgemeinschaft Lyck) z siedzibą w Hagen,  Goethe Institut, Wydawnictwo Nowa Era oraz patroni : Prezydent Miasta Ełku oraz Starosta Powiatu Ełckiego. Patronat medialny objęli : Radio 5 i Rozmaitości Ełckie. Atrakcją konkursu był występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola JEDYNECZKA, które śpiewały piosenki w języku niemieckim oraz recytowały niemieckojęzyczne wierszyki.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ
W dniach 08.06  - 14.06.2014 r. obyła się szkolna wycieczka na Słowację, w której udział wzięli uczniowie naszego gimnazjum. To było niesamowite przeżycie. Codziennie odbywały się jakieś atrakcje zaplanowane specjalnie dla nas. Spędziliśmy cudowny czas w Aqua Parku, spacerowaliśmy po górach, płynęliśmy tratwą wzdłuż Dunajca, obejrzeliśmy dwie piękne jaskinie i wiele więcej. Ostatniego wieczoru prawie wszyscy siedzieliśmy przy ognisku. To była najlepsza z atrakcji zorganizowana przez nas samych! W drodze powrotnej zahaczyliśmy o Zakopane i Kraków, gdzie spędziliśmy po kilka godzin. Polecamy wszystkim takie wyprawy, ponieważ wnoszą one wiele pozytywnych wspomnień i doświadczeń. Z pewnością pozostaną one na zawsze w pamięci.

     


WIĘCEJ FOTO.

  WYGRALIŚMY!

Miło jest nam poinformować uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, że nasza szkoła zajęła I miejsce w Ogólnopolskiej Akcji  „Grosz do Grosza” w ramach projektu „Nakarm głodnego” organizowanej przez Fundację „Być Bardziej”. W akcji wzięło udział ponad 60 szkół z całej Polski. Za zajęcie I miejsca otrzymaliśmy nagrodę – projektor multimedialny.
Jako organizatorki koncertu „Rodzice dzieciom” i Festynu Rodzinnego „Rodzinnie – sportowo – koncertowo” jeszcze raz serdecznie dziękujemy uczennicom za pomoc i ogromny wkład w przeprowadzenie akcji, rodzicom za pyszne ciasta, nauczycielom za pomoc w przygotowaniu Festynu.

                              
                     Organizatorki: Joanna Maria Kiersnowska, Małgorzata Urbanowicz
     

 

IX MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
18 czerwca 2014 roku o godz. 10.00 na sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury odbędzie się już po raz dziewiąty Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Organizatorem konkursu jest Gimnazjum nr 1 w Ełku. Honorowy patronat nad konkursem objął Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Olsztynie. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz i Starosty Powiatu Ełckiego Kzysztof Piłat. Nagrody w konkursie ufundowali Burmistrz Miasta Nettetal Christian Wagner, Ziomkostwo Powiatu Ełckiego (Kreisgemeinschaft Lyck) z siedzibą w Hagen,  Goethe Institut, Wydawnictwo Nowa Era. Zapraszamy na przesłuchania uczestników we środę, 18 czerwca od godz. 10.00 do Ełckiego Centrum Kultury. Atrakcją konkursu będzie pozaregulaminowy występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola JEDYNECZKA, które śpiewać będą piosenki w języku niemieckim.
                                                                                   Zapraszamy

     


WIĘCEJ FOTO.

 

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

3 czerwca odbył się drugi etap  szkolnego konkursu  ortograficznego, którego celem było wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii . Jego uczestnicy, laureaci pierwszego etapu, po raz kolejny zmierzyli się z pełnym pułapek ortograficznych tekstem. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni. Konkurs wygrała Angelika Jakubiec z kl. 3a. Drugie miejsce zajęła Agata Zięba z kl. 1b, trzecie Marcin Guzik z kl. 1b.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

IX OGÓLNOPOLSKI FESTYN  Z OKAZJI DNIA DZIECKA. 

Dnia 31 maja  2014r. na Placu Jana Pawła II uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Ełku wraz z nauczycielami wychowania fizycznego przygotowali szereg gier i zabaw ruchowych w ramach IX Ogólnopolskiego Festynu  z Okazji Dnia Dziecka.  Zabawa była przednia, humory dopisywały wszystkim maluchom, a wolontariusze spisali się na szóstkę!

 

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

21 maja 2014 odbyły się Mistrzostwa Miasta Ełku w Lekkiej Atletyce. W rywalizacji wzięło łącznie 20 uczniów z naszego Gimnazjum, i tak po podsumowaniu następujących konkurencji: 100m, 300m, 600m, 1000m, skoku w dal, wzwyż i sztafecie 4x100m nasi sportowcy wywalczyli następujące miejsca: Jankowska Monika w skoku w dal zajęła 1 miejsce z wynikiem 4.15;Pankratiew Klaudia w skoku wzwyż 1 miejsce z wynikiem 1:35; Pilcicka Katarzyna w skoku wzwyż  III miejsce z wynikiem 1:30. Dziewczęta  drużynowo zajęły III miejsce. Chłopcy natomiast drużynowo zajęli I miejsce. Indywidualnie statuetki otrzymali: Szczechowski Gracjan w skoku w dal I miejsce z wynikiem 5:13; Kunicki Damian w skoku w dal II miejsce z wynikiem 5:07; Terlecki Adam w skoku wzwyż I miejsce z wynikiem 1:70; Damian Kunicki w skoku wzwyż II miejsce z wynikiem 1:65; Szczechowski Gracjan I miejsce na 100m z wynikiem 12:52 Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

PEREŁKI W GIMNAZJUM
Perełki z grupy VI z nauczycielką Elżbietą Wysocką z Miejskiego Przedszkola im. Jana Brzechwy w dniu 13.05.2014 r. uczestniczyły na zajęciach wychowania fizycznego w Gimnazjum Nr 1.Dzieci brały udział w przeróżnych konkurencjach z przyborami: szarfami, woreczkami, płotkami, piłkami, hula – hopem. Były podzielone na trzy rzędy, które zmagały się miedzy sobą w różnych konkurencjach sprawnościowych. Były to zajęcia, które wymagały nie tylko umiejętności sprawnościowych, ale także współdziałania w zespole, odpowiedzialności za wynik, sportowej rywalizacji, stosowania zasad prawidłowego wykonywania zadań a także przestrzegania zasad fair play. Wszystkie dzieci wspaniale pokazały, że potrafią słuchać i wykonywały jak najlepiej potrafią swoje zadania, dzięki czemu konkurencje przebiegły sprawnie. Spotkanie zakończyło się zabawami na trampolinie oraz otrzymaniem słodkich upominków.Serdecznie dziękujemy uczennicom z klasy II c oraz nauczycielkom wychowania fizycznego: paniom Małgorzacie Urbanowicz i Urszuli Paszkowskiej za zorganizowanie zajęć, opiekę, zaangażowanie i poświęcony czas.
                             Przedruk ze strony: http://elk.wm.pl

     


WIĘCEJ FOTO.

 

GIMNAZJALIŚCI W TECHNOPARKU
W czwartek 8 maja klasa 3 e odwiedziła Park Naukowo-Technologiczny w Ełku. Okazją do wycieczki były ełckie obchody dziesiątej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. TechnoPark, korzystający z unijnych dotacji,  zorganizował Dni Otwarte. Można było obejrzeć hale fabryczne, przyjrzeć się produkcji elektrycznych wiązek samochodowych, kartridży do drukarek 3D, dowiedzieć się o sposobach zastosowania tajemniczej substancji: wermikulitu. Najdłużej zatrzymaliśmy się jednak przy drukarkach 3D. Na naszych oczach wydrukowana została zabawka – ośmiorniczka. Zajrzeliśmy także do Laboratorium Koloru, gdzie pracuje się nad przygotowaniem idealnych barw, ich odcieni i pigmentów.                                            
Na koniec wizyty odbył się konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Odpowiedzieliśmy na wszystkie zadane pytania i wszyscy uczestnicy wrócili z wycieczki z nagrodami.

     


WIĘCEJ FOTO.

 

OBCHODY KONSTYTUCJI 3 MAJA
Polacy świętowali 3 maja 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W Ełku odbyły się uroczystości, w których udział wzięli także przedstawiciele naszego gimnazjum. Najpierw odbyła się Msza św., potem uroczysty przemarsz uczestników uroczystości ulicami miasta z katedry do Parku Solidarności. Pod pomnikiem „Poległym za Wolną i Niezawisłą Polskę” nastąpiło złożenie wieńców, wiązanek i kwiatów. 

foto. źródło: http://elk.wm.pl

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W PIŁCE SIATKOWEJ

24 – 27 kwietnia w Mediolanie grupa dziewcząt z Ełku w tym nasze siatkarki Joanna Jóźwicka, Aurelia Majewska i Aleksandra Jakoniuk wzięły udział w międzynarodowym turnieju drużyn salezjańskich w piłce siatkowej. Drużynowo dziewczęta zajęły I miejsce a najlepszą zawodniczką turnieju została Joanna Jóźwicka. Liczymy na dalsze sukcesy naszych gwiazdeczek, i kibicujemy dalej by wytrwale rozwijały swoją pasję.

 

     


WIĘCEJ FOTO.

 

O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY
J
ak co roku dziesięcioro najlepszych uczniów naszej szkoły 9 kwietnia przystąpiło do 2. etapu konkursu w swojej formie przypominającego znany wszystkim telewizyjny teleturniej Jeden z dziesięciu, z tą różnicą, że telewizyjnego prezentera Tadeusza Sznuka zastąpiła p. Katarzyna Łukaszewicz, która wraz z p. Dorotą Duroł i paniami polonistkami zorganizowała językowy pojedynek naszych gimnazjalistów.  Uczestnicy w pierwszej części wybierali językowe kategorie, w których czuli się najlepsi. Odpowiadali do momentu utraty trzech szans. Zmagania trwały do momentu wyłonienia trojga najlepszych uczestników, którymi zostali: Patrycja Cybulska z klasy I c, Angelika Jakubiec z klasy III a, Wiktoria Sokołowska z klasy I c. To one zmierzyły się ze sobą w ostatnim starciu. Tu odpowiadały na pytania zadawane losowo, wskazując osobę odpowiadającą. Miło nam poinformować, że tegorocznym zwycięzcą została Angelika Jakubiec z klasy III, a nagrodą, jak sama nazwa konkursu wskazuje, było pióro ufundowane przez pana dyrektora Janusza Samarowa, który osobiście wręczył je zwycięzcy.

 

   


WIĘCEJ FOTO.

 

PEREŁKI W GIMNAZJUM NUMER 1
Najmłodsze Perełki z Miejskiego Przedszkola PEREŁKA im. Jana Brzechwy w dniu 8.04.2014 r. aktywnie uczestniczyły w zajęciach wychowania fizycznego w Gimnazjum Nr 1, które zostały przygotowane przez nauczycielki: panią Małgorzatę Urbanowicz oraz Urszulę Paszkowską. Maluszki miały możliwość zobaczyć, jak wygląda szkolna sala gimnastyczna i jaki przebieg mają lekcje wychowania fizycznego. Uczennice z kl. II c zaprezentowały prawidłowy przebieg wyścigu rzędów z użyciem różnych przyborów gimnastycznych: woreczków, piłek, kółek. Po prezentacji, do rywalizacji włączone zostały Perełki z przedszkola. One również zmagały się w wyścigu z przyborami. Spotkanie dzieci z młodzieżą szkolną przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Uczennice z kl. II c wykazały ogromne zaangażowanie w opiece nad swoimi młodszymi kolegami i koleżankami.Wychowawczyni gr. I Miejskiego Przedszkola PEREŁKA im. Jana Brzechwy, Bożena Padiasek składa serdeczne podziękowania Dyrekcji Gimnazjum Nr 1 oraz nauczycielkom Małgorzacie Urbanowicz i Urszuli Paszkowskiej za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zajęć.                                             
Przedruk ze strony: http://elk.wm.pl

     

 

BYLIŚMY W WARSZAWIE ...
27 marca 2014 roku o godzinie 5:30 pod opieką nauczycielek: pani B. Andruszkiewicz, pani K. Kulbackiej-Trzaskowskiej i pani Magdaleny Kukiełko wyruszyliśmy do Warszawy. Naszym celem był przede wszystkim Teatr Kamienica, a dokładnie przedstawienie teatralne pt. „My,  dzieci z dworca zoo”. Dotarliśmy na miejsce pół godziny przed spektaklem, więc dokładnie obejrzeliśmy budynek teatru. Przywitał nas osobiście dyrektor teatru i aktor  pan Emilian Kamiński. Spektakl „My, dzieci z dworca ZOO” jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Sztuka obnaża ludzką bezradność wobec systemu dla którego jednostka jest nieistotna. Na scenie wystąpili: Magdalena Nieć, Gracja Niedźwiedź, Katarzyna Ptasińska, Marcel Sabat, Adam Serowaniec. W spektaklu wykorzystano utwory zespołu Dżem. A po spektaklu odbyło się spotkanie z ludźmi uzależnionym od narkotyków, którzy obecnie przebywają na tzw. „odwyku” . W dalszej wędrówce udaliśmy się do Muzeum Więzienia Pawiak. Charakterystycznym elementem Pawiaku jest drzewo wiązu (obecnie obłożone metalem), na którym wisi mnóstwo tabliczek nagrobkowych. Ostatnim punktem w programie było zwiedzanie Cmentarza Komunalnego na Powązkach. Nauczycielki wskazały nam groby znanych ludzi z różnych dziedzin życia. Odnaleźliśmy też  groby bohaterów powieści „Kamienie na szaniec” .Oddając hołd zmarłym bohaterom na grobie Rudego, Alka i Zośki zapaliliśmy znicz. Około 23:00 usatysfakcjonowani  powróciliśmy do Ełku !!!

     


WIĘCEJ FOTO.

 

DZIEŃ TALENTÓW
21 marca 2014 roku znów spotkaliśmy się w ECK w Sali Zebra, aby obchodzić wspólnie Dzień Talentów. W tym roku wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Samorząd Uczniowski pod opieką pani Kamili Kulbackiej-Trzaskowskiej, pani Basi Kiluk-Dońkowskiej i pana Piotra Penkiewicza przygotował naprawdę świetną imprezę szkolną. Zaprezentowali się uczniowie z różnych klas. Mieliśmy okazję wysłuchać kilka utalentowanych wokalistek. Na scenie pojawiła się Ola Wierzchoń,  Joanna Frylich,  Wiktoria Ginter ,Aurelia Majewska, Ola Zembrzuska i Kinga Poniatowska. Pani Agnieszka Zadroga zaprezentowała się ze swoimi uczniami ze Szkoły Muzycznej. Wystąpiła Gabrysia Zadroga, Klaudia Gątowska, Zuzanna Olszewska, Agata Zięba, Michał Zagroga i Tomek Dziedzic. Koło teatralne Kameleon prowadzone przez panią Kamilę Kulbacką-Trzaskowską pokazało się w spektaklu pt. „ Szkoła jak ze snu”. Układ aerobiku na stepach pokazały dziewczyny przygotowane przez panią Elę Jeżewską. Zatańczyli też Adrian i Kamil wraz ze swoim kolegą z innej szkoły, Klaudia Klepac, Dawid Mrówka, Weronika Borucka i Czarek Chudziński. Zaskoczyła i zachwyciła w tańcu towarzyskim Daria Świątkowska ze swoim partnerem tanecznym Marcinem. Na koniec mała lekcja ŻYCIA, bowiem panie B. Kiluk- Dońkowska i A. Buchnowska przygotowały rzetelny pokaz pierwszej pomocy

     


WIĘCEJ FOTO.

 

MAMY SKAŁKĘ …
W naszej hali sportowej, którą oczywiście dzielimy ze Szkołą Podstawową nr 2 została zbudowana profesjonalna ścianka wspinaczkowa. W tym celu wybrani nauczyciele zostali przeszkoleni,  aby móc asekurować wspinających się zawodników.Oficjalne otwarcie ścianki nastąpiło 21 marca 2014 roku o godzinie 16:00. Wstęgę zdjął Pan Prezydent, nauczycielka wychowania fizycznego Gimnazjum nr 1 oraz uczeń Szkoły Podstawowej nr 2. Ze ścianki będą mogli korzystać, na zajęciach wychowania fizycznego, uczniowie naszej szkoły oraz  Szkoły Podstawowej nr 2, a w określone dni tygodnia wszyscy chętni.
Ścianka dostępna będzie w następujących godzinach:
• poniedziałek 18.00 – 21.00
• sobota 10.00 – 15.00
• niedziela 10.00 – 15.00

     


WIĘCEJ FOTO.

 

OJ! ZADZIAŁO SIĘ W NASZEJ SZKOLE.

12 marca 2014r. w Ełckim Centrum Kultury odbył się charytatywny koncert „Rodzice – dzieciom” na, którym wystąpili utalentowani Rodzice naszych uczniów. W sobotę zaś 15.03.2014r. od godz. 10°° do 14°° na naszej hali sportowej zorganizowałyśmy Charytatywno – integracyjny Festyn Rodzinny podczas którego odbyły się zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów i ich rodziców. W czasie trwania festynu zbierane były cegiełki na dożywianie dzieci.

        WIĘCEJ O KONCERCIE                    WIĘCEJ O FESTYNIE


    ZOBACZ FILMIK Z KONCERTU            ZOBACZ FILMIK Z FESTYNU

     

  IX MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS  PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

18 czerwca 2014 roku w naszym gimnazjum odbędzie się już po raz dziewiąty konkurs piosenki niemieckojęzycznej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesłanie zgłoszenia na karcie zgłoszeniowej wraz z tekstem piosenki do dnia 01 czerwca 2014 roku na adres Organizatora. Honorowy patronat nad konkursem objął Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec w Olsztynie

           Regulamin konkursu                            Karta zgłoszeniowa

     

  CHARYTATYWNO – INTEGRACYJNY FESTYN RODZINNY

W dniach 12.03.2014 r. i 15.03.2014 r. zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i młodzież do udziału w festynie rodzinnym pod hasłem „RODZINNIE – SPORTOWO – KONCERTOWO”. Celem naszej akcji jest zintegrowanie rodziców, dzieci i nauczycieli oraz włączenie się w Ogólnopolską Akcję dożywiania dzieci, w tym również uczniów naszej szkoły. W czasie trwania festynu zbierane będą cegiełki na dożywianie. Uczestnikom festynu zaoferujemy również domowe wypieki mam. Wśród oferowanych fantów znajdą się między innymi prace twórcze uczniów wykonane na lekcji plastyki pod kierunkiem p. Ewy Awramik.                                                WIĘCEJ

     

 

LAUREACI XIV MIĘDZYGIMNAZJALNEGO KONKURSU WIEDZY O HIV/AIDS I UZALEŻNIENIACH NAGRODZENI
21.02.2014r. w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS i Uzależnieniach. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie niesie wirus HIV oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie i innych. Uczennice naszego gimnazjum wykazały się ogromną wiedzą oraz talentem i zajęły czołowe miejsca.
Kategoria - Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS:
I miejsce – Angelika Jakubiec kl. IIIA
III miejsce – Dalia Pycz kl. III F
Kategoria grupowa:
I miejsce drużyna w składzie – Angelika Jakubiec kl. IIIA, Dalia Pycz kl. IIIF, Daria Świątkowska kl. IIIF
Kategoria – Folder informacyjny dotyczący zaburzeń odżywiania „Bądź zdrowy z wyboru”: Wyróżnienie – Klaudia Gątowska kl. IB
Nagrody zwycięzcom w imieniu Prezydenta Miasta Tomasza Andrukiewicza wręczyła Irena Podlecka Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta. Opiekunem uczennic była p. Joanna Sobotkiewicz. Gratulujemy zwycięzcom.

     


WIĘCEJ FOTO.

  XIX WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO
21 lutego 2014  odbyło  się podsumowanie XIX Wojewódzkiego  Konkursu Recytatorskiego Poezji KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO. Konkurs odbył się pod patronatem  Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Powiatu Ełckiego w Zespole Szkół nr 2 w Ełku. W ramach konkursu odbyły się rywalizacje w kategoriach:  konkurs recytatorski, konkurs poezji śpiewanej, konkurs historyczny, konkurs plastyczny „Pejzaż romantyczny”, konkurs poetycki- Piórem wyrażone 2014. Miło nam donieść, że w konkursie tym nasi uczniowie odnieśli duże sukcesy: Zuzanna Awramik kl. II c zajęła I miejsce w konkursie poetyckim- Piórem wyrażone 2014; Gabriela Zadroga kl. III a zajęła II miejsce w konkursie plastycznym „Pejzaż romantyczny”; Paulina Górska kl. III f otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Pejzaż romantyczny”. Uczennicom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!
     

|
WIĘCEJ FOTO.

 

SŁODKIE WALENTYNKI
Walentynki to święto zakochanych obchodzone na całym świecie. Nasza szkoła nie jest wyjątkiem. Samorząd Uczniowski przygotował na ten dzień wiele atrakcji. W rytmie romantycznej muzyki uczniowie mogli m.in. kupić ciasteczka w kształcie serduszek, lizaki i cukrowe różyczki. Mogli również wysłać miłosną kartkę pocztą walentynkową lub pozdrowienia czytane przez radiowęzeł. Każdy miał też okazję do zdobycia dodatkowych punktów z zachowania za czerwony lub różowy strój. Samorząd     Uczniowski zorganizował dwa konkursy. Pierwszy polegał na udekorowaniu gazetki klasowej w klimacie walentynkowym. Najpiękniejsze gazetki przygotowały :
klasa 3F wraz z wychowawczynią p. Jolantą Ratuszny – I miejsce
klasa 1F wraz z wychowawczynią p. Anną Buchnowską -  II miejsce
klasa 1E wraz z wychowawcą p. Piotrem Penkiewiczem – III miejsce
Nagrodą w drugim konkursie były tytuły Miss i Mistera Walentynek 2014 i zdobywały je osoby, które otrzymały najwięcej kartek wysłanych przez pocztę walentynkową. Tytuł Miss zdobyła Angelika Miszta z klasy 3A, a tytuł Mistera, Patryk Mielechowicz również z 3A.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

     

 

SZKOLNY KODEKS TIK

1.  Społeczność szkolna nie narusza praw autorskich - cytując zawsze podajemy źródło.
2.  Uczniowie  mają wyłączone telefony komórkowe  podczas lekcji (w wyjątkowych sytuacjach uczniowie mogą korzystać z telefonów tylko za zgodą nauczyciela).
3.  Z sieci korzystamy w sposób bezpieczny dla siebie i innych. Nie rozpowszechniamy danych osobowych i  wizerunku innych osób bez ich zgody.
4.  Informacje z Internetu traktujemy krytycznie.
5.  Uczniowie korzystają ze sprzętu pod opieką i za zgodą nauczyciela, szanują sprzęt, z którego korzystają.
6.   Uczniowie nie wchodzą na nieodpowiednie do swojego wieku strony.
7. Z TIK, w miarę możliwości , korzystają nauczyciele wszystkich przedmiotów.

     

WIĘCEJ FOTO.

 

  SZKOLNY WOLONTARIAT
W tym roku szkolnym z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszej szkole aż 2 akcje pomocowe. Jedną - tradycyjnie jak co roku - „Akcję Świątecznej Pomocy” skierowaną do uczniów naszej szkoły oraz drugą - „Dar naszych serc” dla chorego na nowotwór Oskara. „Akcja Świątecznej Pomocy” możliwa była  dzięki wieloletniej współpracy z Fundacją „Dziewczynka z zapałkami” z Łodzi, w które to akcje nasze wolontariuszki wraz z opiekunkami Szkolnego Wolontariatu włączają się z ogromnym zaangażowaniem.  Już w tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w kilku akcjach w supermarkecie TESCO i dzięki pozyskanym środkom finansowym mogliśmy  świątecznymi paczkami obdarować 5 uczniów naszej szkoły. Inicjatorami drugiej akcji, którą nazwaliśmy „Dar naszych  serc” byli uczniowie, którzy z telewizyjnego programu „Uwaga” dowiedzieli się o walce 8 – letniego Oskara z chorobą nowotworową. Chcieli, by w tym wyjątkowym świątecznym okresie świat chorego chłopca stał się choć troszeczkę weselszy, a na jego twarzy rozgościł uśmiech i radość. Uczniowie w dniach 16 i 17 grudnia 2013r. kwestowali wśród naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły i udało nam się zebrać kwotę ponad 500zł.Ta akcja powiodła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu nas wszystkich. Zebrane pieniądze wraz z najserdeczniejszymi życzeniami przekazaliśmy Oskarowi i jego rodzicom.  Podczas spotkania z Oskarem przekonaliśmy się, że nasz podarunek sprawił chłopcu ogromną radość. Byliśmy pod wrażeniem jego wyjątkowej pogody ducha mimo ciężkiej choroby. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że warto być otwartym, wrażliwym i nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu: Joanna Maria Kiersnowska i Małgorzata Urbanowicz wraz z wolontariuszami
     

WIĘCEJ FOTO.

 

  SZLACHETNA PACZKA
W grudniu bieżącego roku nasze Gimnazjum włączyło się w ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Polega ona na przygotowywaniu prezentów dla wybranej wcześniej przez siebie rodziny. Darczyńca poznaje wszystkie potrzeby osób, którym pomaga, jednak rodzina nadal pozostaje anonimowa, a zna ją jedynie jej wolontariusz.
W „Jedynce” uczniowie klasy IIIB: Ciołko Dorota, Danowski Adam, Doroba Julia, Grygo Szymon, Gudan Kacper, Hryciuk Helena Magdalena, Januszkiewicz Justyna Marianna, Kapla Adrian, Konopko Angelika, Kozikowska Aleksandra, Kuczyńska Aleksandra, Możejko Natalia, Piekarski Robert, Podgórska Katarzyna, Reszuta Weronika, Sztejter Karolina, Terlecki Adam, Wierzbicka Aleksandra, Woźnicki Piotr wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Kukiełko przygotowywali i przeprowadzili zbiórkę m.in. środków czystości, odzieży (zwłaszcza zimowej), żywności, oraz szczególnych upominków dla starszej pani z niepełnosprawną córką. W szkole wszyscy chętnie zaangażowali się do pomocy i wspólnymi siłami udało się zebrać 12 paczek. Po zliczeniu wszystkich prezentów 7 grudnia delegacja szkolna zawiozła je do miejsca wyznaczonego przez organizatorów akcji. Rodzina dla której przygotowywana była paczka wyraziła chęć spotkania i w dniu przekazania wraz z  wolontariuszem  przekazali paczki wybranej rodzinie.
Dzięki udziałowi  Gimnazjum nr 1 w „Szlachetnej Paczce” wybrana rodzina otrzymała niezapomniany prezent świąteczny, a uczniom jest łatwiej dostrzegać potrzeby otaczających ich ludzi. Kolejny raz okazało się, że nie trzeba, aż tak wiele, aby dać wiele. Kiedy wszyscy zjednoczyliśmy się w akcji, każdy przyniósł co mógł, okazało się tego tak wiele, że radość obdarowanych stała się ogromnym sukcesem nas wszystkich.
Mamy nadzieję, iż siadając w tym roku do stołu wigilijnego, będziecie czuli się wyjątkowo spełnieni, a pusty dodatkowy talerz nie będzie tylko tradycją, ale przypomni Wam rodzinę, której pomogliśmy poczuć magię i radość świąt Bożego Narodzenia.
Kochani Nauczyciele, Drodzy Uczniowie, którzy nie przeszliście obojętnie wobec próśb jakie do Was kierowaliśmy, dołączyliście do zbiórki dla „Szlachetnej Paczki” serdecznie DZIĘKUJEMY.
     


WIĘCEJ FOTO.

  MIKOŁAJKI

W naszej szkole jak co roku obchodziliśmy Mikołajki. Samorząd uczniowski wraz z opiekunami przygotował dla uczniów wiele atrakcji. Przerwy umilały nam świąteczne piosenki, można było pozdrowić swoich dobrych kolegów i ulubionych nauczycieli oraz kupić słodkie smakołyki przygotowane przez nas samych. Został również rozstrzygnięty konkurs na najpiękniej udekorowaną świątecznie salę, który wygrała klasa Ie. Dzień minął radośnie i w prawdziwie świątecznej atmosferze, gdyż akurat tego dnia spadł pierwszy śnieg! Mamy nadzieję, że przy innych okazjach również będziemy wspólnie świętować.:)
     

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚW. MIKOŁAJEM

Od 6 listopada do 4 grudnia nasza szkoła przyłączyła się do akcji Wolontariackiego Ośrodka Wsparcia "I ty możesz zostać Św. Mikołajem, ale nie musisz być Święty by dawać prezenty". Uczniowie mogli przynosić różnego rodzaju zabawki w dobrym stanie i wrzucać je do specjalnie przygotowanego kartonu (za jedną zabawkę otrzymywali po 10 punktów dodatnich do zachowania). Łącznie udało nam się zebrać sześć kartonów zabawek, które zostały przekazane dla przedszkoli i świetlic środowiskowych podczas finału akcji 6 grudnia.

 

     

  SZKOLNY PUNKT KONSULTACYJNY DORADZTWA ZAWODOWEGO

2 grudnia 2013 r. w naszej szkole został otwarty Szkolny Punkt Konsultacyjny Doradztwa Zawodowego dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Porady udzielane są w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 13:00 - 16:00. Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do korzystania z porad. Porad udzielają doradcy zawodowi Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ełku: mgr Zofia Leuczewska (sala nr 5) oraz mgr Teresa Garlicka (gabinet pedagoga).
W związku z dłuższą przerwą świąteczno - noworoczną w styczniu 2014 r. panie będą udzielały porad we wtorek 07.01.2014 r.
                         fot. żródło:www.biurokarier.uni.lodz.pl/index.php/doradztwozawodowe
     


WIĘCEJ FOTO.

  1 grudnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej okazji na całym świecie organizowane są uroczyste obchody, odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/ADIS.  Niosą one przesłanie współczucia, nadziei  i solidarności z ludźmi, których ten problem dotknął. W ramach obchodów tego dnia uczniowie pod kierunkiem p. J. Sobotkiewicz przygotowywali ciekawe plakaty i gazetkę informacyjną pod hasłem „Prawda o AIDS. Przekaż ją dalej’’. Głównym jej celem było przekazanie wiedzy o zagrożeniach związanych z HIV. Okazuje się bowiem , że ,pomimo tak ogromnej skali problemu , nadal wiele osób nie zdaje sobie sprawy , jak można zarazić się wirusem i jakie konsekwencje niosą za sobą pewne ryzykowne zachowania. Odbył się również konkurs wiedzy o AIDS, w wyniku którego wyłoniono drużynę w składzie A. Jakubiec 3 a, D. Świątkowska 3 f, D. Pycz 3 f . Dziewczyny będą reprezentowały naszą szkołę w Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Aids i Uzależnieniach . Gratulujemy i życzymy powodzenia.
     


WIĘCEJ FOTO.

  GIMNAZJALIŚCI W STACJI UZDATNIANIA WODY
15 i 16 października uczniowie klas: 2c, 2f, 1b i 1f wraz z opiekunkami p. Katarzyną Mentel - Dąbrowską, p. Joanna Sobotkiewicz oraz p. Anną Buchnowską odwiedzili Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku - Stacja Uzdatniania Wody. Celem wycieczki było podniesienie świadomości młodzieży na temat znaczenia wody na Ziemi, zaszczepienie potrzeby ochrony wód oraz popularyzowanie postaw proekologicznych.
Uczniowie mieli możliwość poznania procesów technologicznych, które towarzyszą uzdatnianiu wody, dzięki czemu spełnia ona wszystkie standardy europejskie. Dowiedzieli sie też, że wodę, którą mamy w naszych kranach, możemy bez obaw pić nawet bez przegotowania.
Wśród atrakcji były także: degustacja wody oraz rozrywki sportowe na wesoło. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek z logo przedsiębiorstwa.
     


WIĘCEJ FOTO.

  OTRZĘSINY

W czwartek 10 października 2013 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyły się otrzęsiny nowych uczniów naszego Gimnazjum. Organizatorami byli zeszłoroczni zwycięzcy otrzęsin -  klasa II c - pod opieką p. Jolanty chrzanowskiej oraz SU. W zabawie udział wzięło sześć klas pierwszych wraz z wychowawcami. Wątkiem przewodnim tegorocznych otrzęsin były państwa świata.
     


WIĘCEJ FOTO.

  WYMIANA Z MŁODZIEŻĄ Z ROSJI
W piątek, 4października około godziny 11 spod naszej szkoły wyruszył wycieczka do Ozierska w Obwodzie Kaliningradzkim. Wycieczka była formą wymiany z młodzieżą z Rosji. Pierwszym punktem była gra intelektualna, która sprawiła nie lada wyzwanie nie tylko młodzieży z Polski. Po tym ciężkim wysiłku umysłowym nadszedł czas na wysiłek fizyczny. Całą sobotę zapełniła 23 - kilometrowa wycieczka oraz 8 - kilometrowy spływ kajakowy.  Na koniec, jakby zajęć na dworze było mało, uczniowie naszej szkoły udali się do parku linowego, gdzie jak sama nazwa wskazuje, przechodzili przez tory przeszkód na linach na dość sporej wysokości. Bardziej odważni mogli zjechać na linie nad rzeką. Wieczorem, gdy zmęczeni odpadło wszystkich, okazało się, że to nie koniec niespodzianek. Mianowicie czekało na nich prawdziwe rosyjski wesele. Ostatniego dnia wycieczki zajechali do supermarketu, gdzie wydali ostatnie ruble na słodycze i rosyjskie przysmaki, z których tylko część dojechała do domu…
     


WIĘCEJ FOTO.

  WIZYTA NIEMIECKIEJ MŁODZIEŻY

W dniach 22-28 września  w naszym mieście gościła młodzież z Werner-Jaeger-Gymnasium z Nettetal. Byli to uczniowie, którzy w czerwcu 2013 gościli naszych gimnazjalistów w swoich domach podczas szkolnej wymiany młodzieży. Było to już drugie wzajemne spotkanie w tak krótkim czasie. Młodzież w naszym mieście odwiedziła Muzeum Historyczne, gdzie poznała dzieje miasta, spacerowała po promenadzie i ulicami miasta. Nie zabrakło też zajęć sportowych. Był basen, mini  golf, koszykówka, tenis, kręgle. Uczniowie wspólnie muzykowali,  odwiedzili w domach polskich kolegów. Była przejażdżka wąskotorówką do Sypitek, wspólne grillowanie, wycieczka do Świętej Lipki.                                                        WIĘCEJ
     


WIĘCEJ FOTO.

  SPRZĄTANIE  ŚWIATA
Jak co rok, tak również i w tym nasza szkoła z pełnym zaangażowaniem uczestniczyła  w tej szczytnej akcji.  Sprzątanie odbyła się 25 września i wzięły w niej udział dwie klasy:  1A i 3F, pod opieką: p. Andrzeja Kuczyńskiego,  p. Barbary Kiluk – Dońkowskiej, p. Jolanty Ratuszny oraz p. Małgorzaty Urbanowicz.  Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawiczki dzielnie stawiali czoła górom śmieci, wśród których można było znaleźć takie „skarby” jak: fotel, komputer, drzwiczki od lodówki czy PS1 . Po sprzątaniu uczestnicy mogli odpocząć i posilić się zasłużoną gorącą kiełbaską z ogniska w Centrum Edukacji Ekologicznej.
Akcję zaliczamy do udanych.   
     


WIĘCEJ FOTO.

  OTWARCIE HALI SPORTOWEJ

Skrzypiąca drewniana podłoga, sypiący się tynk, kilka klas na jednej sali w czasie wychowania fizycznego... Na szczęście to już przeszłość! Teraz mamy nową, dużą halę, która już od progu zachwyca swoim rozmiarem i klimatem. Uroczyste otwarcie odbyło się 20 września 2013 roku. Na uroczystość przybyli: dyrektorzy ełckich szkół, biskup, przedstawiciele władz miasta oraz rodzice.
                                          
foto. źródło: elk.wm.pl
     


WIĘCEJ FOTO.

 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT      

W czerwcu 2013 r. uczniowie naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Agnieszki Zadroga wzięli udział w międzynarodowym projekcie "Unsere Stadt, unsere Schulen - Nasze miasto, nasze szkoły". Projekt zorganizowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Przeprowadzona została akcja informacyjna i prezentacja nt. miasta, Gimnazjum nr 1 oraz Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku. Była to prezentacja multimedialna dotycząca naszej szkoły oraz  filmy DVD o naszym mieście i szkole muzycznej przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum. Prezentacja przedstawiona została w naszej szkole oraz w Werner-Jaeger-Gymnasium w Nettetal/Niemcy w miesiącu czerwcu.

Odbiorcami byli niemieccy i polscy uczniowie, nauczyciele i ich rodzice. Mamy nadzieję, że naszym uczniom nie zabraknie również kreatywności w tym roku szkolnym i przygotują nam jeszcze inne ciekawe przedsięwzięcia.