GAZETKA SZKOLNA

POMOC PSYCHOLOGICZNO - PEDAGOGICZNA

ZARZĄDZENIE NR 5 Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty z dnia 1 lutego 2010 r.
w sprawie terminów rekrutacji do gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, terminów składania dokumentów oraz przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2010/2011

MIĘDZYSZKOLNA WYMIANA MŁODZIEŻY
W dniach 7-17 czerwca odbyła się Międzyszkolna wymiana młodzieży. Uczniowie naszej szkoły pojechali do partnerskiego miasta Nettetal w zachodnich Niemczech. Szkołą goszczącą był Werner-Jeager-Gymnasium.
WIĘCEJ>>

 

 

WYCIECZKA PO BIAŁOSTOCCZYŹNIE
05 czerwca 20013roku odbyła się wycieczka zorganizowana przez Gimnazjum nr 1 w  Ełku. Hasłem przewodni było „Jedność w różnorodności. Szlakiem kultur i religii po Białostocczyźnie”.
WIĘCEJ>>

 

 

NASZE PASJE
W ramach projektu Nasze Pasje finansowanego z budżetu miasta Ełk pt.: „Sposób na nudę”  uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ełku po raz kolejny mogli wziąć udział w zajęciach pozalekcyjnych zaproponowanych przez panią Małgorzatę Urbanowicz.
WIĘCEJ>>

  KONKURS „ O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”
6 czerwca odbyła się w naszej szkole 8 edycja konkursu „ O Pióro Dyrektora Szkoły”. W tym roku przebiegała pod hasłem „Pielęgnujemy  polskość polszczyzny”.
WIĘCEJ>>

VIII OGÓLNOPOLSKI RODZINNY FESTYN
1 czerwca 2013 roku odbył się VIII OGÓLNOPOLSKI RODZINNY FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA, podczas którego nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami Gimnazjum nr 1 W Ełku wzorem lat ubiegłych przygotowali i przeprowadzili gry i zabawy sportowo - rekreacyjne na 15 stanowiskach.
WIĘCEJ>>

   

XIII POWIATOWY MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
24 maja w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny, którego organizatorkami były panie Teresz Ardzińska i Dorota Duroł. Wzięli w nim udział uczniowie z Ełku, Woszczel, Starych Juch i Kalinowa.
WIĘCEJ>>

MECZ W PIŁKĘ SIATKOWĄ : NAUCZYCIELE – UCZNIOWIE
W dniu 19.05.2013r. w Zespole Szkół nr 2 w Ełku, odbył się Mecz Towarzyski w piłkę siatkową pomiędzy Nauczycielami a Uczniami naszej szkoły. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Nie taki Nauczyciel straszny...”.
WIĘCEJ>>

  SPORT TO ZDROWIE
Dnia 15 maja 2013r na stadionie miejskim odbyły się zawody indywidualne w Lekkiej Atletyce .
WIĘCEJ>>

EUROPEJSKIE FORUM MŁODZIEŻY
Uczniowie naszej szkoły (większość stanowił Samorząd Uczniowski) wraz z opiekunkami panią Kamilą Kulbacką- Trzaskowską i panią Urszulą Paszkowską spędzili tydzień (14-18 kwietnia 2013 r.) na obozie szkoleniowym EuroWeek - Szkoła Liderów...
WIĘCEJ>>
 

  VIII MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ 
8 maja odbył się w Gimnazjum nr 1 w Ełku VIII Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Konkurs swym zasięgiem obejmował cały powiat ełcki. Warunkiem uczestnictwa było zaśpiewanie piosenki solo lub w duecie w języku niemieckim.
WIĘCEJ>>

SZKOŁA NA ANTENIE
18 marca 2013 roku uczniowie naszej szkoły wraz z p. Katarzyną Łukaszewicz odwiedzili Radio Bayer FM, w którym mieli okazję poprowadzić audycję radiową „Szkoła na antenie”.
WIĘCEJ>>

 

  DZIEŃ TALENTÓW
21 marca obchodziliśmy szkolny  Dzień Talentów. O godzinie 12:00 w ECK mogliśmy podziwiać popisy naszych kolegów. Spotkanie rozpoczął Pan Zbyszek Pawlak, niezwykły podróżnik, który opowiedział nam o swoich przygodach.
WIĘCEJ>>

 

NAJLEPSI UCZNIOWIE Z RÓŻNYCH ZAKĄTKÓW WOJEWÓDZTWA
18 lutego br. w naszej szkole miał miejsce wojewódzki etap konkursu organizowanego przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Wśród 28 gimnazjalistów oraz 15 uczniów szkół podstawowych znaleźli się również nasi gimnazjaliści. Były nimi dwie uczennice...
WIĘCEJ>>

  KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM

Frohe Ostern-Osterkarten

VIII MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ 
Serdecznie zapraszamy na ósmą już edycję konkursu, który odbędzie się 08 maja 2013 r. w Gimnazjum nr 1 w Ełku.
WIĘCEJ>>

   

XIII MIĘDZYGIMNAZIALNY KONKURS  WIEDZY O HiV/AIDS i UZALEŻNIENIACH
Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, odbył się szkolny konkurs na temat wiedzy o HIV/AIDS. Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia, poszerzenie wiedzy o HIV/AIDS, poznanie ryzykownych... WIĘCEJ>>

 

WALENTYNKI
Jak co roku z okazji dnia św. Walentego w naszej szkole 14 lutego obchodziliśmy św. zakochanych. Szkoła była pięknie przystrojona i na korytarzach panowała miła atmosfera.
WIĘCEJ>>

 

 

  SZKOLNY TURNIEJ JĘZYKOWY
15 stycznia 2013 roku (wtorek) w Gimnazjum nr 1 w Ełku odbył się szkolny Turniej Języka Angielskiego. Udział w turnieju wzięło 9 zespołów po 4 osoby. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe...
WIĘCEJ>>

 

 

MAMY WIELKĄ WRAŻLIWOŚĆ I OTWARTE SERCA
Jak co roku wolontariusze naszego gimnazjum obdarowali swoich potrzebujących kolegów i koleżanki świątecznymi paczkami. To właśnie one wolontariuszki chętnie poświęcają swój wolny czas na działalność społeczną.
WIĘCEJ>>

 

   

QUIZ KRAJOZNAWCZO - JĘZYKOWY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Dnia 18.12. 2012 odbył się konkurs krajoznawczo – językowy z języka niemieckiego. Tematyką przewodnią konkursu była znajomość zwyczajów bożonarodzeniowych w Niemczech. Nauczyciele przeprowadzili wcześniej lekcje multimedialne związane z tą tematyką.
WIĘCEJ>>

I EDYCJA REGIONALNEGO KONKURSU Z CYKLU „DACHL-Länder kreuz und quer”

Uczeń naszego gimnazjum Michał Zadroga wziął udział I edycji Regionalnego Konkursu z cyklu „DACHL-Länder kreuz und quer” na najlepszą prezentację multimedialną w języku niemieckim pt.: Die DACHL-Hauptstädte und Großstädte i zajął I miejsce.
WIĘCEJ>>

 

  JASEŁKA

Tydzień przed świętami, w poniedziałek 17 grudnia, już mieliśmy okazję poczuć magię świąt. Zajęli się tym uczniowie naszej szkoły, którzy wraz z panią Haliną Gątowską wystawili jasełka.
WIĘCEJ>>

 

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

Dyskoteka  ''Andrzejkowa''  odbyła się 29 listopada 2012r. o godzinie 16:30 w sali gimnastycznej.
WIĘCEJ>>

 

SPOTKANIE Z MAGDALENĄ FULARCZYK
W poniedziałek, 3 grudnia 2012 r. uczniowie klasy I c wzięli udział w spotkaniu z Magdaleną Fularczyk – brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Londynie 2012 r. w wioślarstwie.
WIĘCEJ>>

 FOOTGIMBALL 2012
12 listopada 2012 roku odbył się XII Turniej Piłki Nożnej „FOOTGIMBALL 2012” o puchar Prezydenta miasta Ełku.
WIĘCEJ>>


 

  NASZE PASJE

W ramach projektu „Nasze Pasje: Rekreacja receptą na zdrowie” uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ełku po raz kolejny mogli wziąć udział w zajęciach pozalekcyjnych.
WIĘCEJ>>

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jak wszyscy wiemy, 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela.
Z tej okazji 15 października w naszej szkole odbyła się akademia mająca na celu uroczyste świętowanie tego dnia.
WIĘCEJ>>

 

  „SZKOLNA LIGA FIZYCZNA”

Ruszyła "Szkolna Liga Fizyczna", w której może wziąć udział każdy uczeń Gimnazjum nr 1 w Ełku.
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym etapie Szkolnej Ligii Zadaniowej.
Zadania są dostępne również na profilu facebook.
Zachęcam do rozwiązania zadań ostatniego etapu konkursu fizycznego. Tym razem termin oddania został wydłużony do 7 czerwca 2013 roku.
WIĘCEJ>>

 


OTRZĘSINY

W sobotę 28.09.2012 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyły się otrzęsiny nowych uczniów naszego Gimnazjum. Organizatorami byli zeszłoroczni zwycięzcy otrzęsin -  klasa IIf - pod opieką p. Jolanty Ratuszny.
WIĘCEJ>>

 

 

  WYCIECZKA DO WARSZAWY

10 października 2012 roku uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunkami Bożeną Dudzińską, Barbarą Adruszkiewicz oraz Joanną Kiersnowską wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu był popularny musical wystawiany przez Studio Buffo – „Romeo i Julia”.
WIĘCEJ>>

 


SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie
w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.
WIĘCEJ>>
 

  WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

25 września 2012r. odbyły się wybory na przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
Tydzień przed dniem wyborów uczniowie  musieli umieścić  swoje kandydatury na plakatach,
które samodzielnie wykonali.
WIĘCEJ>>

 

Rok szkolny 2010 - 2011

NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

14 czerwca 2012 r. Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty wręczył wielokrotnym laureatom konkursów przedmiotowych oraz laureatom z najwyższymi lokatami dyplomy uznania. Wśród nich znaleźli się również uczniowie naszego gimnazjum...
WIĘCEJ>>

 

WYNIKI KONKURSU W RAMACH TYGODNIA JĘZYKÓW

III miejsce w konkursie głównym i I miejsce w dodatkowej rozgrywce dla prac,  które były czasowo zablokowane, zdobyły uczestniczki konkursu odbywającego się w ramach Tygodnia Języków.
WIĘCEJ>>

W ROZMAITOŚCIACH EŁCKICH

Tydzień Języków jest elementem kampanii "Język to podstawa. Ucz się języków". Zadaniem uczniów było wybranie swojej ulubionej drużyny piłkarskiej i przygotowane na jej temat np. plakatu lub prezentacji multimedialnej.
WIĘCEJ>>

 

NAJLEPSZY W KANGURZE

Maciek Zadroga uczeń klasy IIg najlepszy w Kangurze. W nagrodę jedzie na międzynarodowy obóz matematyczny do Zakopanego.
WIĘCEJ>>

 

KARPACZ-PRAGA-DREZNO

W dniach 28.05 - 02.06.2012 r. odbyła się wycieczka szkolna zorganizowania przez p. Andrzeja Kuczyńskiego do Karpacza, Pragi i Drezna.
WIĘCEJ>>

 

 


ZŁOTA NUTKA

W dniach 30 i 31 maja w Ełckim Centrum Kultury odbył się XVII Festiwal Piosenki Dziecięcej ,,Złota Nutka’’. Swój talent zaprezentowało ok. 250 młodych artystów.
WIĘCEJ>>
 

 

WYCIECZKA DO NIEMIEC

W dniach 14.-18.05.2012 r. odbyła się wycieczka do Niemiec. Uczniowie z Gimnazjum nr 1 i 2 i 4 w Ełku oraz z Gimnazjum w Gołdapi zebrali się o godzinie 19.30 i pod opieką organizatorów, tzn. p Agnieszki Zadrogi, p. Marzanny Wyrwas, p. Sylwii Piotrowskiej i p. Marty Piechockiej – nauczycielek języka niemieckiego ruszyli w drogę.
WIĘCEJ>>

 

"O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY"

W dniu 25 maja 2012 odbył się finał konkursu językowego „ O pióro dyrektora szkoły”. Główną nagrodę zdobył uczeń z kl. 3b...
WIĘCEJ>>

 

 

XII POWIATOWY MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

Dnia 18 maja 2012 odbył się XII Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny. Wzięły w nim udział trzyosobowe reprezentacje z gimnazjów ełckich oraz z Nowej Wsi, Prostek, Woszczeli, Kalinowa i Starych Juch.
WIĘCEJ>>

 

 

  WYDANIE SPECJALNE GAZETKI SZKOLNEJ

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy II g pod opieką p. Barbary Kiluk - Dońkowskiej przygotowali wydanie specjalne Gimzetki.

 

 

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ 

18 maja 2012 roku o godzinie 16 w Gimnazjum nr 1 w Ełku odbył się VII Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej orga- nizowany w ramach projektu edukacyjnego klas drugich.
Regulamin konkursu

WIĘCEJ>>

 

PISZĄ O NAS NA EŁCKIM PORTALU INTERNETOWYM

Gimnazjum nr 1 w Ełku znalazło się w gronie stu szkół w kraju, które biorą udział w programie edukacyjnym "Jeżdżę z głową". Ma on na celu promocję bezpiecznych zachowań na drodze oraz propagowanie wiedzy na temat zmian w przepisach drogowych.
WIĘCEJ>>

 

EGZAMINY GIMNAZJALNE

24, 25 i 26 kwietnia  odbyły się egzaminy gimnazjalne. Od tego roku zaszły zmiany w ich organizacji.  W ramach dwóch bloków - humanistycznego i matematyczno -przyrodniczego uczeń zdaje nie dwa, ale cztery egzaminy.
WIĘCEJ>>

 

JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ!

Uczniowie Gimnazjum numer 1 w Ełku w ramach programu edukacyjnego Jeżdżę z głową, realizowanego w szkole od lutego b.r., pod okiem Barbary Kiluk – Dońkowskiej przeprowadzili w Ełku diagnozę lokalną na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.
WIĘCEJ>>

,,ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI, TAK SZYBKO ODCHODZĄ..."

Dnia 03. 04. 2012 roku odszedł od nas wieloletni nauczyciel p. Andrzej Kuligowski.
WIĘCEJ>>

 

 

  DZIEŃ OTWARTY

14 kwietnia 2012 r. (sobota) w godz. 9.00 - 13.00. odbył się Dzień Otwarty naszego gimnazjum.
WIĘCEJ>>

 

 

WALENTYNKI

Walentynki to święto zakochanych, które obchodzone jest 14 lutego. W naszej szkole tego dnia zorganizowano pocztę walentynkową. Cała zabawa polegała na tym..
WIĘCEJ>>

 

  KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 9 lutego odbyły się eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Do rywalizacji w naszej szkoły przystąpiły cztery osoby.
WIĘCEJ>>

 

KONIECZNIE PRZECZYTAJ

Zapraszamy Cię na bardzo interesującą wycieczkę do Frankfurtu nad Odrą, Heide Parku w Soltau, Hamburga i Lubeki.
WIĘCEJ>>

 

  TURNIEJ JĘZYKOWY

18 stycznia (środa) 2012 roku, odbył się Turniej Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 9 zespołów, w każdym po czterech uczniów.
WIĘCEJ>>

 

PRZEDSTAWIENIE WIGILIJNE

21 XII 2011 r. o godzinie 19:00 w Ełckim Centrum Kultury odbyła się wigilia miejska. W tym roku spektakl...
WIĘCEJ>>  

 

MIKOŁAJKI

Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Po szkole chodził św. Mikołaj, który zawitał do każdej klasy by wręczyć rózgi nauczycielom.
WIĘCEJ>>

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej sala gimnastyczna Gimnazjum nr  1 w Ełku wypełniona była nauczycielami, pracownikami szkoły oraz uczniami.
WIĘCEJ>>

 

KONKURS ORTOGRAFICZNY

26 września w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych został zorganizowany pierwszy Ortograficzny Konkurs Języka Niemieckiego.
WIĘCEJ>>

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

21. czerwca pogodny dzień dawał oznaki zbliżającego się lata. Zapowiadało to również koniec roku szkolnego trzecich klas. Uroczystość miała miejsce w Ełckim Centrum Kultury.
WIĘCEJ>>

 

OTRZĘSINY

Tegoroczne otrzęsiny odbyły się 24 września 2011 roku w Centrum Edukacji Ekologicznej. Wzięło w nich udział sześć klas pierwszych wraz z opiekunami i organizatorami tego spotkania.
WIĘCEJ>>

 

 

Rok szkolny 2010 - 2011

WYDANIE SPECJALNE GAZETKI SZKOLNEJ

W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy II f pod opieką p. Katarzyny Łukaszewicz i p. Barbary Kiluk - Dońkowskiej przygotowali wydanie specjalne Gimzetki.

  

    

 

„NAJWIĘKSZE SZCZĘŚCIE W ŚWIECIE…”

W ramach projektu Nasze Pasje pt.: „Największe szczęście w świecie…” można znaleźć nie tylko na końskim grzbiecie, lecz także w samym obcowaniu ze zwierzętami ...

 

 

XI POWIATOWY MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

 6 maja odbył się XI Powiatowy Międzygimnazjalny Konkurs Ortograficzny, którego organizatorkami są Dorota Duroł i Teresa Ardzińska .

 

 

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ 

Dnia 5 maja 2011r. o godzinie 16:00 w Gimnazjum nr 1 w Ełku odbył się VI Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Konkurs odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku i Starosty Powiatu Ełckiego.

 

  „O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”

Finał konkursu odbył się 29 kwietnia. Wzięło w nim udział 10 najlepszych uczestników z I etapu. Formuła konkursu przypominała teleturniej „ Jeden z dziesięciu”

 

I DZIEŃ WIOSNY

21 marca odbył się pierwszy dzień wiosny, nasi gimnazjaliści mieli okazję udać się do Ełckiego Centrum Kultury na niesamowity spektakl kółka teatralnego uczniów naszej szkoły.

  WALENTYNKI

Jak wszyscy dobrze wiemy 14 lutego to Dzień Zakochanych. Od zawsze hucznie obchodzony w naszej szkole.

MIKOŁAJKI

Tradycją naszej szkoły jest od dawna organizowanie Mikołajek. Jak co roku 6 grudnia nasza szkoła zamieniła się w krainę Mikołajów.

  NASZE PASJE

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ełku biorą udział w projekcie edukacyjnym "Nasze pasje" pt. "Koń jaki jest- każdy widzi, ale kto z nas wie, jaka jest jego natura?"

 

Rok szkolny 2010 - 2011

Ełk- Niemcy. Zwiedzali zabytki i rozmawiali po niemiecku.

Z gimnazjum trafili na uniwersytet

   

Turniej Wioślarstwa Halowego
Dnia 31. 05. 2010 r. W Gimnazjum nr 1 w Ełku odbył się Turniej Wioślarstwa Halowego, w którym udział wzięli uczniowie klas I, II, III

Mecz Nauczyciele – Uczniowie w piłkę siatkową

 W dniu 21.04.2010r. w Zespole Szkół nr 2 w Ełku, po raz kolejny odbył się Mecz Towarzyski rozgrywany pomiędzy Nauczycielami a Uczniami naszej szkoły w piłkę siatkową. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu „Sport dla wszystkich” współfinansowanego z budżetu Miasta Ełk.

 

Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.

 W następujących terminach: 16.03.2010, 31.03.2010 i 20.04.2010r. odbyła się seria meczy w piłkę siatkową dziewcząt szkół Gimnazjalnych, które zostały zorganizowane przez UKS „TROPS” oraz UKS „Granatowa Trojka” w Hali sportowej na ul. Kolbego. Projekt ten został sfinansowany przez Urząd Miasta w Ełku w ramach projektu Małego Grantu.

V Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

Dnia 5 maja 2010 w Gimnazjum nr 1 w Ełku odbył się już po raz piąty Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej.

  NASZE PASJE

W ramach projektu edukacyjnego „Nasze pasje" pod nazwą „Rozmowy przy igle i nitce”

 

V Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

 

WALENTYNKI
Święto zakochanych, kochanych, podkochujących się i kochliwych… Początki Walentynek sięgają średniowiecza, a wywodzą się z Anglii. Jego patron, czyli św. Walenty był biskupem rzymskim, który miał moc uzdrawiania (przynajmniej tak mówią legendy).  

MIKOŁAJKI
W naszej szkole chyba mamy bardzo dobre układy z Mikołajem, ponieważ, jak co roku, tak i tym razem zawitał do nas.

 

"ROWEREM PO EKOLOGICZNEJ STOLICY MAZUR"
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w realizacji różnych ofert kierowanych przez Urząd Miasta. Po raz kolejny uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w ramach projektu edukacyjnego „Nasze Pasje”...

OTRZĘSINY
25 września 2009 roku odbyły się otrzęsiny zorganizowane przez zeszłorocznych zwycięzców - klasę 2e i ich wychowawczynię p. Dorotę Wróblewską. Imprezę poprowadził Jakub Lalak wraz z Elizą Mejcz.

  KOŁA ZAINTERESOWAŃ I ZAJĘCIA DODATKOWE W ROK SZKOLNY 2009/2010

"DEUTSCH - WAGEN - TOUR"
W dniu 28 września odwiedzili nasze gimnazjum lektorzy języka niemieckiego, którzy realizują projekt „Deutsch-Wagen-Tour”. Przyjechali na zaproszenie nauczyciela języka niemieckiego  pani Marzanny Wyrwas.

 

„DZIEWCZYNKA Z ZAPAŁKAMI”
Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z Fundacją  „Dziewczynka z zapałkami” z Łodzi i polega ona na tym, że uczestniczymy w akcjach marketowych pakując klientom towar w zamian proponując „baśniowe zapałki” za dobrowolną odpłatnością.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

W czwartek,18 czerwca 2009r., w sali widowiskowej Ełckiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku szklonego 2008/2009 klas III.
 

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2009/2010

 

 

IV OGÓLNOPOLSKI FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA
1czerwca 2009 roku odbył się IV Ogólnopolski Festyn z okazji Dnia Dziecka, podczas którego nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami wzorem lat ubiegłych przygotowali i przeprowadzili gry i zabawy sportowo- rekreacyjne na szesnastu stanowiskach.
WIĘCEJ>>

WYCIECZKA NA SŁOWACJĘ
W dniach 01.06.09 – 09.06.09 r.  odbyła się wycieczka na Słowację. Udział w niej wzięli uczniowie Gimnazjum nr 1.

 

 

MECZ TOWARZYSKI
W dniu 7.04.09 w Zespole Szkół nr 2 w Ełku odbył się mecz towarzyski - nauczyciele kontra uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Ełku. Spotkanie to odbyło się w ramach projektu "Sport ma sens" współfinansowanego z budżetu Miasta Ełk.
WIĘCEJ>>

 

GALINDIA - KADZIDŁOWO
W ramach projektu edukacyjnego "Nasze pasje" pod nazwą "Żeby przewidzieć przyszłość trzeba poznać przeszłość" młodzież naszej szkoły mogła poznać walory turystyczne i historię naszego regionu.
WIĘCEJ>>

 

IV Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej
Dnia 18 marca 2009 w Gimnazjum nr 1 w Ełku odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Konkurs objęty był patronatem Starostwa Powiatowego w Ełku. W tym konkursie o zasięgu powiatowym wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z Ełku i Wiśniowa Ełckiego.
WIĘCEJ>>

DZIEŃ WIOSNY
Dzień Wiosny w naszej szkole bardzo się wszystkim podobał. Klasy brały udział w różnych konkurencjach np. karaokę, przedstawienie "Atrakcyjnej Marzanny" czy w zawodach sportowych.
WIĘCEJ>>

KONKURS WIEDZY BOŻONARODZENIOWEJ
16 grudnia odbył się konkurs wiedzy bożonarodzeniowej krajów niemieckojęzycznych. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z pierwszych, drugich i trzecich klas.
WIĘCEJ>>

 

WALENTYNKI
Dzień Zakochanych ma swoją datę w kalendarzu, jaką jest 14 lutego. W tym roku wypadła ona w czasie ferii zimowych, dlatego walentynki zostały zorganizowane w naszej szkole 5 dni później. 
WIĘCEJ>>

OTRZĘSINY
 26.09.08r., w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyły się otrzęsiny nowych uczniów  naszego Gimnazjum.
WIĘCEJ>>

 

  

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym roku uczennice klasy IId Sylwia Harasim i Justyna Gliniecka odczytały krótki referat o historii tego święta, kiedy , gdzie i dlaczego zostało ustanowione. Weronika Dzienuć wygrała konkurs na najładniejsze wypracowanie, w którym przedstawiła swój punkt widzenia na temat : „Dlaczego warto uczyć się języków obcych? WIĘCEJ>>
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008 
Dnia 19.06.2008 roku w Ełckim Centrum Kultury odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich.
WIĘCEJ>>

  ZMIANY W PUNKTOWYM SYSTEMIE OCENIANIA ZACHOWANIA

Z początkiem roku szkolnego 2008/2009 w Gimnazjum nr 1 w Ełku wprowadza się zmiany w punktowy systemie oceniania zachowania.
WIĘCEJ>>

DYŻURY PEDAGOGICZNE  
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2008/2009
 

 
III Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej
Dnia 18 kwietnia odbył się w naszym gimnazjum III Międzygimnazjalny Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej.
WIĘCEJ>>

 

WALENTYNKI
 15.02.2008 r. odbyły się przedstawienie walentynkowe, które zostało przygotowane przez p. Katarzynę Łukaszewicz i p. Kamilę Mierzeniewską.
WIĘCEJ>>

 

  KONKURS„Polscy Laureaci Literackiej Nagrody Nobla”
W naszym Gimnazjum (7 lutego 2008 r.) odbył się konkurs na najciekawszy album pt.: „Polscy Laureaci Literackiej Nagrody Nobla”. Celem konkursu było zdobycie wiedzy na temat pisarzy polskich, którzy otrzymali to najwyższe wyróżnienie literackie.

CZĘSTOCHOWA- WIELICZKA- KRAKÓW- OŚWIĘCIM
29 października 2007 roku odbyła się wycieczka szkolna w ramach unijnego programu ,,To lubię’’  trasą Częstochowa- Wieliczka - Kraków - Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Oświęcim, w której brali udział uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ełku.
WIĘCEJ>>

 


„OPOWIEŚĆ WIGILIJNA”
22.12.2007 r. odbył się spektakl z okazji Świąt Bożego Narodzenia pt: „Opowieść wigilijna
WIĘCEJ>>

 

 

KONKURS „Dlaczego warto uczyć się języków obcych”
Od kilku lat w naszej szkole jest organizowany Europejski Dzień Języków Obcych. Staramy się, aby impreza była ciekawa i zróżnicowana pod względem formy. W tym roku  konkurs został przeprowadzony dwuetapowo w 4 kategoriach: plakat, hasło, referat i test krajoznawczo-językowy.

WIĘCEJ>>

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13.10.2008 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
WIĘCEJ>>

 


PUNKTOWY SYSTEM OCENIANIA ZACHOWANIA

Z początkiem roku szkolnego 2007/2008 w Gimnazjum nr 1 w Ełku wprowadza się punktowy system oceny z zachowania. Na początku każdego semestru uczeń otrzymuje kredyt zaufania  w wysokości 100 pkt,  które w zależności od prezentowanej postawy może zwiększać lub tracić.
WIĘCEJ>>

 

OTRZĘSINY
W piątek 21.09.07r., w Centrum Edukacji Ekologicznej odbyły się otrzęsiny nowych uczniów  naszego Gimnazjum.
WIĘCEJ>>

 

ZAKOŃCZENIE ROKU
Dnia 21 czerwca 2007 roku, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2006/2007 wraz z częścią artystyczną.
WIĘCEJ>>

 

 

WYJAZD EDUKACYJNY DO BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO
Dnia 28.09.2007 r. uczestnicy koła ekologicznego „ Młodzi Ekolodzy ” i uczniowie klasy IIId Gimnazjum nr1 w Ełku wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Białowieskiego Parku Narodowego.

WIĘCEJ>>

WYMIANA EŁK NETTETAL
Dnia 28 maja 2007 roku odbędzie się wymiana polsko- niemiecka, w której wezmą udział uczniowie Gimnazjum nr 1 w Ełku z klas IIIg, IIId i IIg. Potrwa ona 10 dni w partnerskim mieście Ełku – Nettetal.
WIĘCEJ>>
  WYMIANA EŁK- NETTETAL
Wyprawę do Niemiec rozpoczęliśmy 28 maja 2007 roku. Grupa liczyła 26 uczniów z klas IIIg, IIg i IIId. Organizatorami  wymiany młodzieży z naszego gimnazjum, a jednocześnie opiekunami były panie germanistki Agnieszka Zadroga i Marzanna Wyrwas. Trzecim opiekunem była pani Jolanta Chrzanowska
WIĘCEJ>>
         

MIKOŁAJKI 2006
Dnia 6 grudnia wszyscy w naszej szkole obchodzili wspólnie Mikołajki. Samorząd Uczniowski w związku z tym świętem zorganizował „świąteczną pocztę”; 2 dni przed Mikołajkami były zbierane kartki i prezenty
WIĘCEJ>>

 

WALENTYNKI
W tym roku Walentynki obchodziliśmy bardzo ciekawie. Samorząd uczniowski przygotował zabawne przedstawienie specjalnie z okazji tego święta, które rozbawiło każdego ucznia i nauczyciela.
WIĘCEJ>>

       
KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
Dnia 30 marca b.r. o godz. 16.00 w sali nr 38 odbędzie się w naszej szkole konkurs piosenki niemieckojęzycznej.
Konkurs adresowany jest do uczniów gimnazjów całego powiatu ełckiego, ma zatem w tym roku zasięg powiatowy.  
WIĘCEJ>>
 

KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
30 marca o godz. 16.00 odbył się w naszej szkole KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ.
W konkursie wzięły udział następujące osoby, które wykonały następujące piosenki: WIĘCEJ>>

 

LIST DO ŚW. MIKOŁAJA
Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie uczący się języka niemieckiego pisali listy do świętego Mikołaja
WIĘCEJ>>

 

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU  NA KALENDARZ  ADWENTOWY
Adventskalender

         
"DZIEŃ NIEMIECKI"
Dnia 2 i 3 października 2006 roku odbyło się w Gimnazjum nr 1 w Ełku przedstawienie pt: ”Dzień niemiecki”  WIĘCEJ>>
    DZIEŃ NAUCZYCIELA
14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Specjalnie z okazji tak wyjątkowego święta uczniowie przygotowywali miłe atrakcje i niespodzianki pracownikom naszej szkoły
WIĘCEJ>>
         
OTRZĘSINY
21.09.2006R. klasy pierwsze brały udział w corocznych otrzęsinach zorganizowanych przez klasę II b wraz ze swoją wychowawczynią p. E. Januszewską WIĘCEJ>>
  ZAKOŃCZENIE ROKU
Dnia 23 czerwca 2006 roku, w piątek odbyło się zakończenie roku szkolnego 2005/2006 wraz z częścią artystyczną, pt: „Taniec z gwiazdami”. WIĘCEJ>>
         

 

TYDZIEŃ POD HASŁEM
"NIE ZAMYKAJ OCZU"

Od 20 do 24 lutego w naszej szkole została przeprowadzona akcja pod hasłem: „Nie zamykaj oczu”.
Jej celem było zapobieganie przemocy i agresji wśród młodych ludzi. WIĘCEJ>>
  KONCERT PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ W ECK
Dnia 27.IV o godz. 17:00 odbył się Koncert Muzyki Niemieckiej w 250 rocznicę urodzin W. A. Mozarta. Koncert odbył się w ECK  w Sali Zebra i miał on charakter koncertu charytatywnego. WIĘCEJ>>
         
ROK POLSKO-NIEMIECKI 2005/2006
Rok Polsko – Niemiecki 2005/2006 został zainaugurowany 30 kwietnia w prestiżowym Konzerthaus na Gendarmenmarkt w Berlinie przez Prezydentów Polski i Niemiec, Aleksandra Kwaśniewskiego oraz Prezydenta Niemiec Horsta Koehlera.
WIĘCEJ>>
  I KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ
Dnia 20.IV o godz. 16:30 odbył się w naszej szkole
I Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej.
WIĘCEJ>>
 
PRZEDSTAWIENIE MIKOŁAJKOWE
Dnia 6 grudnia 2005 roku w naszym gimnazjum odbyło się przedstawienie mikołajkowe w trzech językach: niemieckim, angielskim i polskim.
WIĘCEJ>>
  MIKOŁAJKI
Dnia 6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki. Kilku wybranych uczniów obdarzyło małymi upominkami nauczycieli.
WIĘCEJ>>
         
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 13.10.2005 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej też okazji Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował kilka miłych atrakcji. WIĘCEJ>>
  EŁCKA LIGA PRZEŁAJOWA 2005/2006
I marca 2006 roku zakończona została po 5 seriach Ełcka Liga Przełajowa. Na 13 Gimnazjów biorących udział w zawodach nasze Gimnazjum uplasowało się ostatecznie na II lokacie WIĘCEJ>>
         
KONKURS PLASYCZNO-JĘZYKOWY
Konkurs organizowany jest w ramach obchodów roku polsko – niemieckiego ogłoszonego przez rządy państw Polski i Niemiec.
WIĘCEJ>>
    INAUGURACJA WOJEWÓDZKIEGO ROKU SPORTOWEGO W PROSTKACH
20 IX 2005R.
         
05.10.2005r.
TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH O PUCHAR DYREKTORA GIMNAZJUM NR 4 
W EŁKU- III MIEJSCE
  II MIĘDZYGIMNAZJALNY MITING LEKKOATLETYCZNY
Zawodniczki i zawodnicy naszego gimnazjum w generalnej punktacji zajęli I miejsce. WIĘCEJ>>
         
DYSKOTEKA
Dnia 24.10.2005 roku o godzinie 16.30 w naszej szkole odbyła się dyskoteka związana z Dniem Chłopaka. Wejście kosztowało 1 złoty.
WIĘCEJ>>
  DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
24 listopada w godzinach 16.30 - 19.30 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dyskotece Andrzejkowej. WIĘCEJ>>